PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] oslona chlodnicy



kr1s1983
23-01-2006, 22:39
witam
czy ktos to stosuje?jezdze glownie krotkie odcinki w miescie i silniczek sie nie zdarzy pozadnie nagrzac,probowalem dzis wlozyc karton ale widze ze tam kompletnie nie ma meijsca,jak ktos z tym eksperymentowal to prosze o porady i czy to wogole cos da

werc
23-01-2006, 22:45
W MDO przy sprawnym termostacie nie ma takiej potrzeby :metal
Jak temp. jest za niska chłodziwo jedzie na małym obiegu i wszystko :))

kr1s1983
23-01-2006, 22:54
termostat mam sprawny auto sie zagrzewa ale myslalem ze moze sie to przyspieszy albo tez wolniej ebdzie sie wychladzal na postoju

pietka21
23-01-2006, 23:07
Witam ja w swym klekocie zasłoniłem calutką chłodnice bo ganiam nim na bardzo krótkich odcinkach (do 2 km ) i to pomaga bardzo a szczególnie teraz -22. :metal

vMZe
24-01-2006, 07:58
Też mam zasłoniętą - szybciej się dogrzewa jak obieg główny się otworzy. A przy mojej jeździe - do 10 km to w zasadzie nie nadąża się nagrzewać przy -24 C.

krzys-68
24-01-2006, 07:58
termostat mam sprawny auto sie zagrzewa ale myslalem ze moze sie to przyspieszy albo tez wolniej ebdzie sie wychladzal na postojualbo też sie zagotuje potem na trasie.Weż po uwage ze diesel nagrzewa sie duzo wolniej niz benzyniak

jdiabel
24-01-2006, 08:32
ja nie stosuje male trasy fakt silnik trochu zimny ale wychodze z zalozenia ze jakby byl potrzebny taki wynalazek to napewno by mozna bylo go kupic a nie kartonami upychać. nie spotkalem nigdzie forda z taka oslona (chodzi mi o nakladki plastikowe itp)

qrw003
24-01-2006, 10:48
Moim zdaniem zasłanianie niewiele daje, jak motor jest zimny to i tak chłodnica jest poza obiegiem oczywiście jak termostat jest sprawny a przy dłuższej jeżdzie można zagotować płyn.

zdzichop
24-01-2006, 10:52
ja nie stosuje male trasy fakt silnik trochu zimny ale wychodze z zalozenia ze jakby byl potrzebny taki wynalazek to napewno by mozna bylo go kupic a nie kartonami upychać. nie spotkalem nigdzie forda z taka oslona (chodzi mi o nakladki plastikowe itp)
Ale producenci Forda nie przewidzieli ,że część obywateli PL jeździ do pracy 5-10 km przy - 20 -25st C. Zasłonić warto wszystkie otwory, zwłaszcza te obok chlodnicy, pod warunkiem ,że jeździmy do 20 min. Zawsze w komorze silnika będzie troszkę cieplej:metal

kr1s1983
24-01-2006, 11:21
ja do szkoly jezdze 2 km:)

LaBobas
24-01-2006, 21:01
Ludzie jaki problem.Jezeli jezdzi sie takie same odcinki to zaslonic na tydzien i obserowac temperature na zewnatrz.Patrzwc oczywiscie jak szybko sie nagrzewa silniczek i jak szybko z nawiewow leci ciepelko.Ja osobiscie tak robilem w poprzednim aucie i zdalo super egzamin,wskazowka od temp.plynu o wiele szybciej osiagala temp.jaka powinna i wcale nic sie gotowalo na teasach rzdu 200km.

Mamut
31-03-2006, 22:21
Wielka prośba do tych co mają MKII 2,0 GHIA
W ramach remontu chłodnicy okazało się że dolną osłonę chłodnicy mam w strzępach,
zostały fragmenty, czy cała powinna wyglądać tak?
oslona dolna (http://www.allegro.pl/item95001034_oslona_pod_zderzak_dolna_mondeo_rok_9 8.html)

na górze też powinna być jakaś osłona, której brak
sądze że coś takiego
oslona gorna (http://www.allegro.pl/item94419237_plastikowa_oslona_miedzy_lampami_ford _mondeo_96_00.html)



sprawdzcie i podpowiedzcie czy dobrze kombinuję.
Jak na zadbane i bezwypadkowe auto coś za dużo rzeczy jest w podejrzanym stanie.
Chyba się zdenerwuje na sprzedającego.

a i jeszcze prośba jak się przypina link do słowa? szukanie na forum nie pomogło:-(

konio
01-04-2006, 00:07
Wielka prośba do tych co mają MKII 2,0 GHIA
W ramach remontu chłodnicy okazało się że dolną osłonę chłodnicy mam w strzępach,
zostały fragmenty, czy cała powinna wyglądać tak?
http://www.allegro.pl/item95001034_oslona_pod_zderzak_dolna_mondeo_rok_9 8.html

na górze też powinna być jakaś osłona, której brak
sądze że coś takiego
http://www.allegro.pl/item94419237_plastikowa_oslona_miedzy_lampami_ford _mondeo_96_00.html

sprawdzcie i podpowiedzcie czy dobrze kombinuję.
Jak na zadbane i bezwypadkowe auto coś za dużo rzeczy jest w podejrzanym stanie.
Chyba się zdenerwuje na sprzedającego.

a i jeszcze prośba jak się przypina link do słowa? szukanie na forum nie pomogło:-(
Tak to dolna i to co jest na górze nad grilem.

waldemarz
01-04-2006, 00:15
Mamut jedno i drugie pasuje. :metal :metal :metal




a i jeszcze prośba jak się przypina link do słowa? szukanie na forum nie pomogło:-(

Jesli chodzi o przypinanie linku do slowa to podaje ci to na priv.

Posluchaj jak wejdziesz w swoj post ten z linkami to ja pierwszy link poprawilem wlasnie tak o co sie pytasz. Wiec kliknij w swoim poscie "zmien" i zobaczysz jak to zrobilem, a na priv masz to wytlumaczone.
A zapodanie linka wtedy wyglada tak:
oslona dolna (http://www.allegro.pl/item95001034_oslona_pod_zderzak_dolna_mondeo_rok_9 8.html)

Mamut
01-04-2006, 06:59
Waldemarz, co ja bym bez Ciebie zrobił?
:beer: :beer: :beer:

jdiabel
01-04-2006, 07:25
nie da sie jej pospawać? też miałem połamaną i zespawali. troche szkoda kasy bo facet który mi spawał osłone mowił że to najgorszy plastik wieć wcześniej czy pużniej jak coś mocniej przywali to i tak pujdzie.nawet można dorobić drobne elementy jak brakuje .

Mamut
01-04-2006, 07:44
Trzeba mieć co spawać
górnej poprostu nie ma, a dolna jest w 2kawałkach.

Kupię, założę i może będzie lepiej (nie mówić)

Kayu
01-04-2006, 08:07
Trzeba mieć co spawać
górnej poprostu nie ma, a dolna jest w 2kawałkach.

Kupię, założę i może będzie lepiej (nie mówić)

Co by nie mówić to masz niedaleko do Anzy za Grodziskiem, tam poszperaj, może będą mieli.

BTW: Jaki dokładnie masz kolor mondeo? Bo już widziałem na swoich i Twoich drogach okoliczcnych dwa klony mojego mondeo juice green ;)

Mamut
01-04-2006, 10:07
A gdzie ta Anza?

Ciemny granat.
Można mnie ew poznać po 2antenkach :)

Kayu
01-04-2006, 20:13
A gdzie ta Anza?


Jedziesz 719 przez grodzisk aż wyjedziesz za miasto w kierunku Jaktorowa i niedlugo po lewej stronie będzie duzy biały budynek. Mają logo Forda więc trafisz. Mają części nowe i używki. Zaczynali kiedyś od szrotu i części sprzedawanych z naczepy tira :)