PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głuchy stuk - tył



akwedukt76
06-06-2011, 00:20
Witam.
Nie moge zlokalizować skąd dochodzi głuchy stukot w tylnym kole,- za kierowcą

Byłem u mechanika i na stacji diagnostycznej - niby wszystko ok. Jednak czasem tak dziwnie puknie m myslałem ze to tłumik - wymieniłem cały wydech na nowy - to samo .

Poprzedni właściciel wymienił z tyłu amortyzatory - Kager-y..
Mechanik powiedział, ze przyczyną moze byc zle skręcony amortyzator. Ale to na stacji diagnostycznej by wyskoczyło- a tam amorki sprawność 84% i nic na trzepakach nie puka.

Brak mi juz pomysłów

akwedukt76
08-06-2011, 22:29
A więc szukam dalej.

Dziś zauwazyłem ciekawą sprawe. Mając w bagażniku zakupy - przy wyciąganiu z kufra usłuszałem ten głuchy stuk . Zaobserwowałem, tez, ze gdy jade z pasażerami na tylnych siedzeniach to ten stukot jest o wiele częstszy, niż jak jade sam.

Nie pojawia sie on na dziurach, tylko jak autem zaczyna bujać.

Podpowiecie cos bo ręce opadaja,

Pozdrawiam.

Linarr
08-06-2011, 22:33
może stabilizator? czyli łączniki albo tulejki

zeuss
08-06-2011, 23:37
Jeśli stuka przy bujaniu to trzeba sprawdzić stabilizator bo on jest od bujania zacznij od łączników,odepnij oba i sprawdź,następnie stabilizator czy nie chodzi wzdłuż i na boki jak trzeba to odkręć stabilizator i obejrzyj czy nie jest na drążku owal w miejscu mocowań.Ja w escorcie tak miałem z przodu niby nic nie było widać a w czasie jazdy drążek na boki się przemieszczał.

akwedukt76
19-06-2011, 13:21
Witam.

Juz brak pomysłów. Wymieniłem łaczniki stabilizatora. Byłem u tłumikarza- wymienił gumy:)), i kicha .

Jak waliło tak wali nadal.

Night Wolf
20-06-2011, 11:38
Może coś Ci tam w bagażniku lata luzem i o coś uderza, np. lewarek, klucz czy też gaśnica.
EDIT Chociaż pierwsza myśl to amortyzatory

wolny_l
20-06-2011, 14:47
Tak jak mechanik wspomniał będzie słabo skręcony amortyzator.

rc23
20-06-2011, 20:17
Wymieniłem łaczniki stabilizatora

łaczniki stukaja bardzo rzadko, musiały by być wytrzaskane na maxa, częściej stuka drążek stabilizatora w obejmie, trzeba wymienic gumy by cos stwierdzić

wieesz123
22-06-2011, 15:33
a zobacz czy nie masz czegoś w tych schowkach w bagażniku one są dość głębokie może tam Ci coś stuka

Sliwiec
22-06-2011, 22:34
to ze amortyator ma ilestam sprawnosci nie swiadczy o tym, ze nie jest uszkodzony. Jezeli padniety jest zawor w tloczysku (np. po dobiciu po wjechaniu w dziure) to na krotkim ruchu moze wydawac taki wlasnie gluchy stuk.
Zdemontuj amor i trzymajac go w dloniach sprobuj go energicznie rozciagnac i scisnac na roznych zakresach wsuniecia tloczyska.

akwedukt76
27-06-2011, 10:07
A więc chyba znalazłem:drink:

Rura od tłumika puka o nadkole. Dzis wytnę kawałek nadkola i zobacze jaki efekt.

Pozdrawiam.

DonBolano
27-06-2011, 10:45
Ktoś z Was mi kiedyś powiedział, że jak się wymieniało tłumik na nowy, to będzie stukał, bo tak w mondeo już jest. Guma, która trzyma końcowy tłumik się odkształca i będzie czasami walić o podłogę. Sam tak mam, ale na naprawdę sporych dziurach, jak mnie na boki rozbuja.

utopia
27-06-2011, 10:59
Gumy są dostępne o rożnych twardościach jeśli puka znaczy że wieszaki masz zbyt miekkie . Poszukaj twardszych - u mnie w sklepie z tłumikami mają 3 rodzaje
edit - czy u Ciebie w miescie nie produkują tłumików czasem?(polmo-ostrów)
pytam bo sprzedają wysyłkowo i dodają właśnie te najbardziej miękkie wieszaki gumowe .
Zakupiłem wydech do mojego 2,5 i stukało , wymieniłem gumy na twarde i od tej pory nie ma szans na żaden dźwięk

DonBolano
27-06-2011, 17:20
Pod Ostrowem jest kilka firm od tłumików - ja pojechałem wymienić do Wysocka - tylko teraz zapomniałem nazwy firmy. Ale chyba na allegro też się ogłaszali swego czasu.

zeuss
27-06-2011, 21:00
a zobacz czy nie masz czegoś w tych schowkach w bagażniku one są dość głębokie może tam Ci coś stukaO....i tu kolega mi przypomniał jak sobie do lewego schowka z tyłu w kombiaku włożyłem tzw "koło zapasowe w sprayu" i zapomniałem o tym, a szukałem kilka dni co stuka :)

akwedukt76
05-07-2011, 23:33
A więc dziś wspólnie z mechanikiem zlokalizowałem to pukające cóś:car:.

Przyczyną okazał sie źle załozony amortyzator- łożysko i podpora do wymiany . Kupiłem te dwie nowe części i jak ręką odjoł.

Taki bzdet a tyle mnie to nerwów kosztowało.

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.