PDA

Zobacz pełną wersję : Przy większych obrotach coś słychać



Sebo_runner
06-06-2011, 17:56
Witam!

Mam takie pytanie , i chciałbym się dowiedzieć , czy jest to sprawa normalna , czy może Mondeo ma jakąś taką przypadłość , że Pada łożysko oporowe czy coś . Otóż mam takie nie miłe odgłosy , tzn moim zdaniem zwykły kowalki sie usłyszy tego głosu , ja siedzę trochę w branży motoryzacji no i wydaje mi się , że jest coś nie tak . Otóż gdy np. zapnę 1 bieg i rozbujam się do 4/5 obrotów i odpuszczę gaz to słychać taki dziwny głos , jak by coś w skrzyni , albo łożysko oporowe , nie wiem czy jest to sprawa normalna , bo nie jeździłem inny mondziakiem , głos to jest taki ciężki do określenia taki szum jak by coś obcierało czy coś taki szurgot delikatny , a z drugiej strony gdy np. lecę sobie te 140 km/h na biegu i wcisnę sprzęgło to tego nie słychać i nie wiem czy twierdzić czy coś ze sprzęgłem czy skrzynka pada ? Olej jest świeżo co zalany , z resztą przedtem też to było . Jakieś rady/ porady ?

Pozdrawiam
Sebo !

Sebo_runner
07-06-2011, 21:11
Doradzi ktoś coś , Panowie ?

Mondekmk1
08-06-2011, 00:13
sprzęgłem czy skrzynka

Sprzeglo a konkretnie tarcza albo co bardziej prawdopodobne to kolo dwumasowe sie odzywa. Ile mondek ma nalatane?

Sebo_runner
08-06-2011, 14:54
Buda ma 130 , a silnik który tam siedzi ma 130 MIL , mam drugi z niego oryginał 1.8 sprawny , tak więc jak coś to z niego mogę przełożyć , lecz dobrzebyłoby , zebym wiedział co przekładać ;)

Mondekmk1
08-06-2011, 20:08
130 MIL

To juz jakies 200tys km wiec moze byc to odzew dwumasy...