PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ogrzewanie szyby i klima



kuba
24-01-2006, 12:27
Witam szanownych kolegów . Mam takie pytano czy można wyłączyć automatycznie włączająca sie klimke kiedy przestawaim pokrętło do grzania tylko na szybę- w zimie uwazam że jest to zbędne i chciałbym to wyłączyć, zreszta kiedy działa klima przy nadmuchu na szybę przednią jest za sucho w aucie - help :)

krzys-68
24-01-2006, 12:31
Przy "malej" manualnej klimatyzacji sie nie da,to dziala jak automat.przy elektronicznej da sie,po przelaczeniu nadmuchu na szybe i zalaczeniu ukladu osuszania powietrza poi prostu jeszcze raz uzuj przycisku wylaczajacego klime :metal ,wprowadzajac uklad chlodzenia w pozycje eco

kuba
24-01-2006, 13:25
A jak tam jest to podłaczone z tyłu pokrętła cos mi mówi że powinny tam być kabelki i któryś z nich można wyłączyć nie wiem , nie rozbierałem tego , narazie nie bardo wiem jak się za to zabrac aby wymontowac to pokretło

STraits
24-01-2006, 13:30
ale po co chcesz to wyłączac ? Przecież to że sie świeci nie znaczy że działa sprężarka, a co za tym idzie : klimatyzacja. System jest zabezpieczony przed włączeniem sprężarki przy temp. ujemnych.

qrw003
24-01-2006, 14:07
.....przy elektronicznej da sie,po przelaczeniu nadmuchu na szybe i zalaczeniu ukladu osuszania powietrza poi prostu jeszcze raz uzuj przycisku wylaczajacego klime :metal ,wprowadzajac uklad chlodzenia w pozycje eco

W MKII przy klimatroniku przy nawiewie tylko na szybe przednią zawsze włacza się Klima - i nie można jej wyłaczyc ( nie ma przycisku eco ).
Jedyny wyjątek to ujemne temperatury wtedy system się nie zalączy ale to i tak dzieje się bez udziału kierowcy a na LCD ciągle pokazany jest symbol A/C.

lyssy
24-01-2006, 14:13
Jedyny wyjątek to ujemne temperatury wtedy system się nie zalączy
... co nie zmienia faktu że wentylator(y) i tak się załączają na pracę ciągłą - i później samochód ciągle niedogrzany... :wall: Po prostu trzeba unikać nadmuchu "tylko na szybę".

kuba
24-01-2006, 14:18
Dzięki za informacje skoro przy temp ujemnej sprężarka się niezałącza to zostawię to w spokoju a dioda niech sobie świeci, za to powyżej zera stopni kiedy pada deszcz klimka pomaga usunąć mgłę z szyby Dla kolegi stairs naciskam pomógł jeszcze raz dzięki wszystkim

fuel111
24-01-2006, 15:34
Jak się uprzesz to możesz zrobić jak Gnacik - odpiąć kabelek bo w oczy świeci :)