PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zmiana układu wydechowego, przeróbka,zamienniki...??



guuuma
07-06-2011, 20:29
Witam
Główkuję właśnie nad wymianą układu wydechowego przy MDO MK1 kombi z silnikiem 2.0.
Niby wszystko proste i części ogólnodostępne ale po chwili zastanowień chcę trochę namodzić ale bez wydawania dodatkowych setek zł. Byłem ostatnio na kanale i widziałem że środkowy tłumik, po naprawie z przed miesiąca, wytrzyma może zimę ale zaraz po nim polecą końcowe. Tak więc prędzej czy później czeka mnie wymiana całości...
No właśnie i tu zaczynają się roić pomysły...
Zaczynając od silnika to pierwszy w kolejności byłby katalizator, a raczej to co po nim zostało... zostawić jak jest/wspawać rurę/wymienić na strumienice?
Następnie tłumik środkowy...z tego co słyszałem to najlepiej jakby wszelkie puchy były aluminiowe wtedy tak szybko nie polecą, a drugą sprawą jest to co tam wszczepić, zwykły polmostrów?
No i tłumiki końcowe... właściwie czy nie można skrócić tego wydechu o jedno pudło? Nie znam się na tym więc pytam czy można się pozbyć jednego z tłumików?

I na koniec pytanie czy ktoś, gdzieś, kiedyś zastosował inne tłumiki bądź cały wydech od innego auta, nie mówiąc o wydechach sportowych dedykowanych do fordów... Ogólnie nie chcę wydać na to drugiej wartości auta więc proszę o rozsądne podejście do tematu :) Tak czy inaczej muszę wkrótce coś zrobić

krzychu3073
08-06-2011, 09:53
swojego czasu też wyrzuciłem kata,rozciołem puchę wysypałem pozostałości i zaspawałem spowrotem.
środkowego tłumika też niemam bo się przepalił,wstawiłem rurę-teraz myślę nad końcowym bo się kończy
bez wydawania kasy mam szczelny wydech!na przeglądzie byłem i facet nic nie mówił o tłumiku.

bartekw1
08-06-2011, 15:25
ja znowu myślałem zeby escotcie wytłuc katalizator a w jego obudowe napchać dwuciaków do zmywania co by tak nie huczał - ale sie okazało ze katalizator był juz wytłuczony - teraz myśle nad podobnym zebiegiam w mondeo

guuuma
08-06-2011, 17:20
u mnie kat jest pusty od kilku lat i niestety dzwoni w nim przy każdym mocniejszym przygazowaniu... bardzie zastanawia mnie czy można jakoś uprościć ten układ, np. czy można wywalić jeden z końcowych tłumików wyprowadzając od niego wydech

tak czy inaczej spoglądając pod auto i widząc ten labirynt rur zastanawiam się czy nie można było zrobić jeszcze więcej zakrętów tych tłumików

aha i czy dało by coś podmienienie wydechu od STeka? czy szkoda zachodu?

Jondi
08-06-2011, 17:34
zna ktoś średnice rur w układzie wydechowym? bo nie wiem czy strumienica o wlocie 45mm i tłumik 50mm da sie jakoś wspawać w istniejący seryjny układ

mondziak2005
09-06-2011, 18:16
kolego mozna jasne ze mozna ale...
po cos sa 2 tłumiki . jak mi sie urwał koncowy kilka dni jezdziłemi jak to ku.... buczy na wysokich obrotach to az łep boli . ale kto co lubi

guuuma
09-06-2011, 18:33
no ja myślałem nad zestawianiem
atrapa katalizatora + przelotowy tłumik środkowy + ostatni końcowy tłumik lub coś w zamian

i teraz się zastanawiam czy nie będzie mi buczał ten zestaw i czy można jakoś maksymalnie wyprostować te zakręty na rurach pomiędzy tłumikami?

Mondekmk1
09-06-2011, 18:35
buczy na wysokich obrotach to az łep boli

Nie przesadzaj...ja swoim jezdzilem tydzien bez ostatniego tlumika i w srodku zadnej roznicy nie bylo. Na zewnatrz chodzil tylko troche glosniej...

guuuma
09-06-2011, 19:09
no nie wiem :) jak ostatnio puści mi spaw na środkowym tłumiku, to nie było radia słychać w aucie jak schodził z obrotów... nie zależy mi na jakimś rasowym dźwięku, tylko w miarę możliwości przy okazji wymiany wydechu poprawić, poprzez uproszczenie instalacji, osiągi auta

Mondekmk1
09-06-2011, 23:26
puści mi spaw

Co innego jak sie np. tylni tlumik rozpruje a co innego jak go nie ma wogole :)

guuuma
10-06-2011, 00:13
taaa... z tym że na końcu ma być ten sam bądź inny, innej marki tłumik, nie chce zrobić tam przelotu bo każdy upierdliwy policjant będzie mi dowód zabierał, a ja po przejażdżce po mieście będę przez ból głowy łykał APAP jak TicTac'i

dlatego pytam się, czy ktoś ma już doświadczenie w przerabianiu układu odprowadzania spalin z MK1? bo wywalić stary wydech i wstawić katalogowy, nowy, to żaden problem

chcę żeby w miarę możliwości auto było żwawsze ale do tego też chcę żeby mruczał, a nie darł mordę :D

mondziak2005
10-06-2011, 00:18
nie widze wiekszego problemu zeby wyprostowac rury ale odradzam ci kasowanie ostatniego . a co do srodkowego to nie robiłem nigdy zadnych przerubek

guuuma
10-06-2011, 00:41
dzięki za opinie , rozumiem

z tym że maksymalne wyprostowanie układy wiąże się z wywaleniem lewego tłumika...ogólnie nie rozumiem po co są tam aż 3 tłumki...

mondziak2005
10-06-2011, 08:21
poczekaj jakie 3??
ja mam kata i 2 tłumiki w 1.8 ale to chyba jest to samo . mozesz fotke podwozia zrobic??

guuuma
10-06-2011, 15:02
nie mam jak zrobić fotki ale u mnie układ wydechowy w maksymalnie uproszczonej wersji wygląda tak:
http://img232.imageshack.us/img232/7321/tumiki.jpg

a chciałbym żeby wyglądało to mniej więcej tak:
http://img863.imageshack.us/img863/476/tumikipo.jpg
niebieski to katalizator, brązowe tłumiki, a czarne to połączenia z rur :) zdolniacha ze mnie co?


i jak już przestanie cie się śmiać :) proszę o jakieś rady

mondziak2005
11-06-2011, 23:47
nie no dobrze to zrobiles .
hmm nie pomyslełem ze w 2 litrowce sa 2 tlumoki :)
wiesz co sprawa jest prosta .
jedz gdzies na szrot i kup kompletny tlumik z rurami ( zaraz jak sie konczy 1 wszy )od kombi 1.8 pb o . wieszaki powinny byc te same cała zmiana z tego co mi sie wydaje( teoria nie widziałem z 2 rurami ) ze od 1 wszego tłumika inaczej sa rozlozone po aucie . nie powinienes miec problemu ,(chyba ze wieszakow nie ma to trzeba bedzie spawac, ale wydaje mi sie ze bydy sa takie same ) jedynie z czym sie naszarpiesz to z zakładaniem rury przez zawieszenie z tyłu bez kanału ciezko to idzie ale wykonalne z dobrego lewarka . jak cos zle napisalem to mnie poprawcie bo pewnie pisze maslo maslane , i jak by cos to pisz to ci porobie fotki i wytlumacze jakies cos co nie bedziesz wiedział

guuuma
12-06-2011, 00:06
dzięki, fotki nie są potrzebne, kanał będę miał na moment zmian bo inaczej sobie tego nie wyobrażam...
zastanawia mnie tylko opinia z działu "tuning" gdzie jeden z forumowiczów powiedział że prostując maksymalnie układ wydechowy mogę pogorszyć osiągi zamiast poprawić... jak to zinterpretować?? spaliny muszą mieć jakieś ciśnienie w układzie? lub może podciśnienie, jeśli tak to jak zrobić by było lepiej? :D
...by żyło się lepiej :))

mondziak2005
12-06-2011, 00:19
he he nie wiem tego nie wiem nie czytałem . choc zastanawia mnie czy w 2 litrowym 2 tlumiki sa dla wygladu czy cos daje ??
patrzac na to lopatologicznie jak masz prosta rure powinno byc lepiej bo spaliny sie nie klebia itp . np w skuterach zawirowywacze spalin sie montuje zeby zadławic silnik (jedno z zabezpieczen) ale czy zawsze tak jest ?? nie wiem podpytaj tego co pisał ze moze pogorszyc osiagi

badger
12-06-2011, 01:42
Guuuuma, jesteś pewien, że to seryjny wydech w Twoim aucie, a nie czyjaś rzeźba ("bo taki był na szrocie")? Wygląda to jak wydech z V6. W 2.0 spodziewałbym się raczej podobnego jak w 1.8 (mógł się ew. różnic średnicami rur). I patrząc na Allegro chyba tak właśnie jest: http://moto.allegro.pl/tlumik-wydech-srodkowy-ostatni-mondeo-mk2-2-0-ben-i1653461174.html.

guuuma
12-06-2011, 02:33
właśnie nad tym już też się zastanawiałem ale jednak będąc u mechanika(czyt. mechanik, nie Pan XYZ z szopy) tez bez zaglądania nawet pod auto, katalogowo zaproponował mi z 3ema tłumikami...
im głębiej w las tym więcej niespodzianek znajduje w moim MK1...np w zeszłym roku kupiłem tuleje wahaczy i okazały się za małe bo w moim są już od MK2..
nawet jak kiedyś napisałem że silnik ma 136KM a nie 130 to wzbudziłem zdziwienie i dyskusje, choć dla mnie też jest dziwne to, że w dowodzie jest 97KW, a w papierach z Włoch 100KW
dlatego jestem niemalże pewien, że ten tłumik jest oryginalny, z resztą jak wiele innych części jakie ostatnio wymieniałem

mondziak2005
12-06-2011, 12:46
to przerabiaj na 2 tłumiki jak jest w 1.8 :)