PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wymiana łożysk mcphersona przód. Jak?



oogarek
09-06-2011, 01:20
Mam do wymiany jak w temacie. Czy do wyjęcia kolumny trzeba rozpinać drążki, wyciągać półosie itp? Czy da się prościej?

Optysio
09-06-2011, 01:44
Do wyjęcia kolumny musisz wypiąć drążki kierownicze, odkręcić półosie, zdjąć zacisk hamulcowy. Półosi nie musisz demontować ze skrzyni tylko podwieszasz, coby się nie wysunęły.

Stasio1948
09-06-2011, 07:03
Bezpieczniej jest robić tak jak kol.Optysio radzi.Można prościej pod warunkiem że odkręci się śrubę która mocuje amortyzator w zwrotnicy.Wtedy po jej wykręceniu ale nie odkręcając górnego mocowania kolumny zsunąć w dół zwrotnicę postukując młotkiem.Jak zejdzie odkręcamy kolumnę z góry i wyjmujemy na zewnątrz.Oczywiście muszą być odkręcone od amora łącznik stabilizatora i mocowanie przewodów.

oogarek
10-06-2011, 09:13
Ten drugi sposób bardziej mi leży :))

Optysio
10-06-2011, 09:47
Pytanie tylko, czy wahacz na tyle pójdzie w dół, aby amortyzator wysunął się ze zwrotnicy. Już wyjęcie sworznia wahacza czasem sprawia problemy.

adamuus
10-06-2011, 10:25
piotrek pójdzie bez problemu.




oogarek podnosisz auto z dwóch stron.

demontaż: odkręcasz łącznik stabilizatora (dlatego od razu podnosisz auto z dwóch stron), wypinasz przewody hamulcowe i abs, odkręcasz śrubę mocującą kolumnę do zwrotnicy, walisz młotkiem w zwrotnicę żeby ją zasunąć z amortyzatora, odkręcasz śrubę w górnym kielichu.

montaż: przykręcasz amortyzator w górnym mocowaniu (w kielichu), podkładasz drugi lewarek pod wahacz, ustawiasz amortyzator w zwrotnicy i podnosząc stopniowo lewarkiem ostukujesz zwrotnicę żeby łatwiej/szybciej amorek wszedl, jak już zamontujesz amortyzator w zwrotnicy przykręcasz łacznik stabilizatora i mocujesz przewody do amortyzatora.

żeby łatwiej zdemontować/zamontować amortyzator w zwrotnicy dobrze jest go potraktować jakimś WD.

Optysio
10-06-2011, 11:05
Dobrze wiedzieć, bo właśnie też mam łożyska i gumy do wymiany i zabieram się za to jak pies do jeża. Dzięki za wyjaśnienie.

Stasio1948
10-06-2011, 13:41
żeby łatwiej zdemontować/zamontować amortyzator w zwrotnicy dobrze jest go potraktować jakimś WD.
Ważne:Oczyścić otwór na śrubę mocującą amor w zwrotnicy ze szczególnym uwzglednieniem części niegwintowanej.Otwór w zwrotnicy w który wchodzi amor oczyścić i nasmarować najlepiej wazeliną techniczną.Wszystkie śruby po oczyszczeniu także radziłbym posmarować wazeliną-ułatwi to kiedyś pracę (przy kolejnym demontażu)
Piotrek-wymieniałem w opisany przeze mnie sposób amortyzatory i sprężyny w Mk2-kolumna wychodzi bez problemu.Problemem może być jedynie wykręcenie śruby mocującej amor w zwrotnicy-już niejeden ją ukręcił.Na marginesie-jest to normalna śruba M12x50 klasy 8,8 z niepełnym gwintem.Dobrze jest ją wymienić na nową-ja za 2 szt w sklepie ze śrubami zapłaciłem całe 1,65 pln.Jedyna różnica do fordowskiej to łeb na klucz 19 zamiast 18.

Optysio
10-06-2011, 14:43
Ze śrubami dam sobie radę, zawsze jakiś sposób się znajdzie i z reguły wymieniam na nowe. Koszta niewielkie, a nigdy nie wiadomo kiedy będzie trza wykręcać.

oogarek
13-06-2011, 00:48
no to wydaje się proste jak sik pająka :)) Dzięki za porady.

adamuus
13-06-2011, 13:52
bo to jest proste. jedynie pamiętaj że jak śruba mocująca amorka w zwrotnicy nie będzie chciała puścić to porządnie ją zalej WD i kilkukrotnie przyłóż porządnie młotkiem w założoną nasadkę.