PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dzwna przypadłość - niby łożysko a niby nie (tył - kombi)



pupek86
09-06-2011, 19:39
A więc tak oto zaczyna się historia.
Rano moja :serce: pojechała do pracy i jak tylko dojechała to dzwoni do mnie że coś z tyłu w kole buczy (a jak ona mówi że coś nie tak to faktycznie coś nie tak). Więc myślę sobie: :ass::zly: łożysko tylne - a jak wiadomo z tyłu wymiana tylko z piastą :placz:

Po pracy jej tata zaprowadził wóz do mechanika - diagnoza: łożysko tylne. :getsome:

Mechanik coś tam przeczyścił i :serce: wraca do domu (30 km). Po powrocie mówi że już nie buczy nic. Ja zdziwiony bo nie wiem co powiedzieć. :kawa: Dzwonię do mechanika żeby umówić się na jutro rano (po południu czeka trasa 500 km).

Ale wstawiłem wóz do garażu. Dawaj lewarek w ruch i najpierw strona za pasażerem z tyłu w górę - kręcę kołem i nie huczy tak jakby łożysko ale kurcze niby nie - nie huczy jednostajnie tylko takie szur co jeden pełny obrót koła. i jak patrzyłem na koło to sprawiało wrażenie jakby felga albo opona była nie teges - takie górki były (wiecie o co chodzi :) ). Wyczuwalnego luzu góra/dół i prawo lewo nie ma. no to dawaj druga strona w górę - te same szur co pełen obrót koła i te pagórki jakby felga krzywa albo opona nie teges. Wyczuwalny lekki luz prawo/lewo natomiast góra dół nie.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Zastanawia mnie te "szur" z dwóch stron :(

Panowie - pomocy!!!

rajman
09-06-2011, 20:44
ja bm obstawial ze szuranie to raczej cos od bebnow/tarcz.

pupek86
09-06-2011, 20:57
ja bm obstawial ze szuranie to raczej cos od bebnow/tarcz.
do tego samego wniosku doszedłem po lekturze forum. wóz ma prawie 14 lat i pewnie nigdy nikt nie zaglądał do bębnów. tylko ten minimalny luz w jednym kole mnie martwi:(

rajman
09-06-2011, 22:08
luz to juz inna para kaloszy. moze byc lozysko ale nie musi, nic z tylu nie tlucze ?

pupek86
09-06-2011, 22:11
luz to juz inna para kaloszy.

??
nic z tylu nie tlucze ?

nic, zero stuków i puków. wcześniej pukało ale to były totalnie wywalone gumy łączników stabilizatora i same łączniki. a jakby tłukło to co masz na myśli?