PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Szum z przódu



maciupa
10-06-2011, 12:43
Drodzy Koledzy mam problem z autkiem jak jade wolno jest ok ale jak przekracam prędkość 110 km/h i wyżej to zaczyna szumieć jak jakby mialo się coś wyrwać z prawej strony auta, wymieniłem ostatnio środkowy tłumik bo buczał przestało buczenie ale zaczęło się z tym szumem obstawiam ze to może łożyska piasty ale nie jestem pewien może to coś innego, a poza tym czy jesli chodzi o łożyska czy przeguby, końcówki drążków to wymienia się parami czy jaczej to jest obojętne. czytałem ze tak może szumieć podpora poł osi czy cos takiego.. pozdrawiam

lukaswer1983
10-06-2011, 14:32
Może to być opona,łożysko...sprawdź to na początek...jeżeli chodzi o przeguby i końcówki drążka to nie musisz wymieniać parami ,po co skoro druga strona jest dobra.Przy wymianie końcówek drążka (bardziej po:) ) ,trzeba by było ustawić zbieżność.

maciupa
10-06-2011, 16:24
ok sprawdzę najpierw oponę może z nią coś się dzieje ale mowisz kolego ze tak jak obstawiałem ze łożysko może tak szumieć okropnie przy większy prędkościach a jak nie wymienię łożyska to urwie mi sie koło jak sie zablokuje jakie bede miałem tego konsekwencje?

mondziak2005
10-06-2011, 20:57
prosty sposub sprawdzenia łozyska jedz mniej wiecej 40 km/h i skrecaj skierownica prawo lewo bujaj auto po drodze od prawej do lewej :) i jak w podczas skrecania nie bedzie wiekszych szumow łozyska ok . ja zawsze tak sprawdzam . a napisz jakie opony i rok

---------- Post dodany o 20:57 ---------- Poprzedni post dodany o 20:51 ----------

a konsekwencje ?? lepiej nie wiedziec jakie beda. jak by ci staneło przy małej predkosci to poczujesz i sam sie zatrzymasz . ale jak przy duzej nie wiem co . choc nie powinno bo to łozysko zamkniete. i ma 2 stronne kulki , ale ja bym to zrobił dla bezpieczenstwa

maciupa
10-06-2011, 23:01
no tak to juz nie wiem co moze być co zrobic z tym szumem jest naprawde głośno:(:(wydaje mi sie ze na 70% to łóżysko może jeszcze ktoś ma jakies propozycje na temat mojego problemu??

Pekal
10-06-2011, 23:08
Jestem po wymianie łozyska zprawej strony z tyłu. MIałem z dnai na dzień stopniowo głosniej w aucie, dokładnie chodzi o szum który wzmacniał się po najechaniu na jakąś nierówność. Podczas skręcania w prawo (odciążałem je) również odzywało się wzmocnionym szumem. Jeżeli masz podobne doświadczenia to wszystko wskazuje że masz łozysko walnięte i radziłbym nie testowac jego wytrzymałości dłużej.

maciupa
10-06-2011, 23:12
Jestem po wymianie łozyska zprawej strony z tyłu. MIałem z dnai na dzień stopniowo głosniej w aucie, dokładnie chodzi o szum który wzmacniał się po najechaniu na jakąś nierówność. Podczas skręcania w prawo (odciążałem je) również odzywało się wzmocnionym szumem. Jeżeli masz podobne doświadczenia to wszystko wskazuje że masz łozysko walnięte i radziłbym nie testowac jego wytrzymałości dłużej.[/QUOTE]

Kolego to mowisz ze napewno łożysko, kurcze nie wiem kiedy to zrobie ale mam nadzieje ze w czwartek oddam na warsztat autko powinno wytrzymac moze do czwartku musze jeszcze gdzie okolo 500 km przejechac na tym walniętym no kurcze naprawde nie mam kiedy pojechac bo auto potrzebuje pilnie do dojazdów do pracy:(jakie będe miał problemy jak strzeli podczas jazdy?

Pekal
10-06-2011, 23:20
Ja też trochę na takim kilometrów zrobiłem. Też miałem pilny wyjazd i jakoś trochę się to odwlekało. Nie miałem doświadczenia co się może stać w momencie kiedy łożysko się totalnie rozsypie. Nie chę straszyć, ale jeżdżąc z takim, zanim wymieniłem, jakoś mocniej trzymałem kierownicę, szczególnie przy większych prędkościach. Może ktoś z forumowiczów miał taką sytuację lub zna kogoś komu walnięte łozysko rozsypało się w czasie jazdy?

mondziak2005
11-06-2011, 11:21
w mondeo nie . ale w golfie 2 lolysko sie rozsypalo i zablokowało koło na samym srodku skrzyzowania w plocku :( ale obciach byl . i nie dalo rady go samemu zepchnac . wiec po 1 i ogien byle by zjechac . ale w golfie sa zupełnie inne łozyska . a co do sprawdzenia to tylko taki sposub znam skrecanie prawo lewo.
a wiesz co to tył czy przod ? bo jak przod to wes jedz na wulkanizacje i niech ci pistoletem dokrecasruby na łozyskach tam jest chyba 32 klucz . ale to chyba nie pamietam . moze ci tylko sie poluzowalo :)

maciupa
11-06-2011, 11:51
raczej żadnych luzów nie ma w czwartek jestem umówiony do mechanika więc sie okaże co go boli;)

mondziak2005
11-06-2011, 14:32
ale patrzyłes kluczem ?? ja taka akcje miałem ze mi sie poluzowalo i wyło . dokreciłem i bajka

guuuma
11-06-2011, 14:52
ja dokładnie tydzień temu wymieniałem prawe łożysko... wyło już tak że było czuć na podłodze pasażera drgania,
z tego co wiem to łożysko możesz sprawdzić lewarując jeden bok i kręcąc kołem, jeśli łożysko jest ok to nie powinno być nic słychać

maciupa
12-06-2011, 22:48
ale patrzyłes kluczem ?? ja taka akcje miałem ze mi sie poluzowalo i wyło . dokreciłem i bajka

a jak patrzeć kluczem?tzn czy koła są dokręcone a jeszcze jedno co do łożysk to te łożyska http://allegro.pl/lozysko-piasty-przod-ford-mondeo-mk1-mk2-93-00-i1640562743.html czy rozstaw łożysk a fordach mondeo sedan 95r 1.8 benzyna ABS są wszystkie takie same?? rozstaw ten które zamówiłem to WYMIARACH:
40 X 75 X 37 jak by ktoś mógł podpowiedzieć to bym był wdzięczny.pozdrawiam

---------- Post dodany o 18:56 ---------- Poprzedni post dodany o 18:54 ----------

mam nadzieje ze beda dobre i to co mówili mi w sklepie to ze w fordach z przodu sa takie same rozmiary

---------- Post dodany o 20:50 ---------- Poprzedni post dodany o 18:56 ----------

to tych moich wszystkich pytań dołączę jeszcze jedno czy po wyżej prędkości 90 km/h szumienie sie może nasilać z łożyska?

---------- Post dodany o 22:48 ---------- Poprzedni post dodany o 20:50 ----------

moze ktos pomoze mi kochani z tymi łożyskami?

Pekal
13-06-2011, 00:46
Wydaje mi się że jak masz uszkodzone łozysko to bedziesz słyszał je od samego początku jazdy. Jasne...im szybciej jedziesz tym głosniej je słyszysz.

guuuma
13-06-2011, 01:56
łożyska przedniej piasty do mondeo są takie same, jedyna różnicą jest to czy jest z ABSem w łożysku czy też nie

maciupa
13-06-2011, 10:15
a jak mam system abs i takie łożysko które zamówilem nie bedzie miało abs a łożysku to nie bedzie pasowac teraz dzwoniłem do tej firmy zeby sie upewnic i podzieli mi ze bedzie wszystko pasować nawet jak mam abs.

inqo
13-06-2011, 12:59
Potwierdzam, u mnie coś huczało, myślałem że opony o to było przednie łożysko SKF po niespełna dwóch latach od wymiany. Po wymianie, LUX :) A jeździłem tak ze 2mc (szumiało na początku powyżej 80km/h) - SKF rozpada się z klasą :)
U mnie nie występowały różnice w skrętach w lewo/prawo, dlatego myślałem że to łożysko podpory półosi.

maciupa
13-06-2011, 13:19
kolego a jakie są różnice miedzy łożyskiem z abs a bez abs dzwoniłem i pytałem w sklepie którym zamówilem łożysko i przedstawiłem im sprawe ze zapomniłem dodac ze mam abs jakos mi sie z głowy to ulotniło moze za duzo mam spraw na głowie no nie wazne, i powiedzieli ze bedzie wszystko pasowac nawet jak jest abs i ze bedzie smigac zeby sie nie przejmował.

inqo
13-06-2011, 15:17
pierwsze słyszę o specjalnym łożysku do abs... wymieniałem już 3 łożyska, nigdy nie zwracałem uwagi na jakieś specjalne łożysko do wersji z ABS.

maciupa
13-06-2011, 21:02
dobrze kolego że rozdmuchałeś moje wątpliwości więc takiego czegos jak łożysko z abs nie istnieje?

guuuma
14-06-2011, 09:14
pierwsze łożysko firmy HP, bez czujnika ABS http://ford.sklep.pl/pl,product,3438062,lozysko,kola,hp,p.html
i drugie oryginalne z przeznaczeniem z i bez ABS oryginalne Fordowskie http://ford.sklep.pl/pl,product,320277,lozysko,kola,ford,przod.html
teraz nie jest tak źle bo zamienniki mają już jakąś jakość, należy uważać jedynie na te najtańsze za 30-40zł

maciupa
14-06-2011, 21:18
a co koledzy myślicie o tym łożysku właśnie takie sobie zamówiłem mam nadzieje że będą dobrze śmigać http://allegro.pl/lozysko-piasty-przod-ford-mondeo-mk1-mk2-93-00-i1640562743.html

---------- Post dodany o 21:18 ---------- Poprzedni post dodany o 21:13 ----------

a jeszcze wracając do tematu i rozwijając go to jak dziś podniosłem autko i poruszałem kołem z lewej strony na boki tzn kołyske usłyszełem dziwne chrobotanie w kole co to koledzy może być??a jak pościłem koło tak normalnie zeby sie kręciło to szumiało to wiem ze łożysko ale te chrobotanie mnie zastanawia prosze o jakieś komentarze z góry dziękuje

guuuma
15-06-2011, 02:18
to nadal łożysko chrobocze, ewentualnie może ruszałeś zwrotnicą i coś było słychać

co do aukcji to szału nie robi ale słyszałem, że niektórzy chwalą, może tylko dlatego, że tanie, a może i dobre...nie wiem, ja do swojego kupiłem SKF

inqo
15-06-2011, 20:51
pierwsze łożysko firmy HP, bez czujnika ABS http://ford.sklep.pl/pl,product,3438062,lozysko,kola,hp,p.html
i drugie oryginalne z przeznaczeniem z i bez ABS oryginalne Fordowskie http://ford.sklep.pl/pl,product,320277,lozysko,kola,ford,przod.html
teraz nie jest tak źle bo zamienniki mają już jakąś jakość, należy uważać jedynie na te najtańsze za 30-40zł

Niezłe jaja, ja zawsze kupowałem dobre lub najlepsze części. Łożyska tylko SKF. Może dlatego nie miałem problemu, ponieważ pasuje do obu wersji, z ABS i bez. Zresztą zdziwiłem się, że były mondea bez ABS-myślałem że to standardowe wyposażenie :)

maciupa
20-06-2011, 00:30
założone łozysko jak na razie śmiaga bez zarzutów mogę smiało polecić tą firme tanio i w miare cicho lata autko pozdrawiam