PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] czujnik ABS



Pekal
11-06-2011, 00:38
Witam serdecznie.
Ostatnio zapiekł mi się zacisk hamulca (lewy tył). Kupiłem nowy, wymieniłem ( w warsztacie dodam, osobiście tego nie robiłem). Musiałem wymienić również klocek z lewej strony, który zjarał się pod wpływem zaciśniętego zacisku. Wymieniłem komplet. Podczas tego zdarzenia zaczęła palić mi się kontrolka ABS na desce rozdzielczej. BYłem przekonany żę po wymianie zacisku i klocków wszystko wróci do normy jednak dalej kontrolka się świeci. Przy odpalaniu auta gaśnie ale zaraz po ruszeniu się zaświeca. Resetowałem kompyter, ale nic to nie pomogło. Teraz pytanko...czy to może być coś z tych hamulców z tyłu czy możę to kwestia przodu...a minowicie, od jakiegoś czasu słuszę cykliczne obcieranie z przodu z prawej strony. Przyglądałem się tarczom które są już trochę zjechane i mają na brzegu charakterystyczne ranty, które mogą obcierac o zaciski. Czy to może byc przyczyną tego że kontrolka reaguje po ruszeniu. Może macie jakieś inne sugestie?

---------- Post dodany o 23:38 ---------- Poprzedni post dodany o 22:50 ----------

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy...może podczas tego "zakleszczenia" zacisku ten czujnik poprostu sie zabrudził...chyba to też mogloby być przyczyną...?

Ricken
11-06-2011, 04:43
z abs podjedz na kompa zerknac ktory robi zamieszanie na poczatek zdejmij ostroznie wtyczki (lubia pekac zatrzaski) i psiknij jakims kontaktem

zbyso
15-06-2011, 23:24
w 9 przypadkach na 10 powodem jest przerwany/przetarty kabelek od czujnika abs. Jak przed wymianą zacisku kontrolka nie swieciła, a teraz świeci, to pan mechanik popsuł wtyczkę, albo dobrze jej nie wcisnął, albo urwał kabel przy montażu/demontażu.
Kontrolka abs zapala sie po dopiero po ruszeniu, bo na postoju róznica prędkości kół jest równa zero (wszystkie koła stoją w miejscu). Po rozpoczęciu toczenia system wykrywa inną prędkość jednego z kół (tego, z którego nie dochodzi sygnał z czujnika abs) i wszczyna alarm.
Czujnik nie może zabrudzić się od pyłu z klocków, bo znajduje się w szczelnej przestrzeni pod pokrywą łożyska piasty. Móglby się zabrudzić jedynie w przypadku rozsypania się łozyska tylnego koła, ale to po pierwsze byś usłyszał i poczuł, a po drugie - musiał byś byc nadzwyczaj pechowym człowiekiem, żeby zlapać dwa defekty na raz.
pzdr.

maniek_
15-06-2011, 23:50
Sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego?

Optysio
16-06-2011, 17:09
Miałem z ABS-em identyczne problemy. Okazało się, że czujnik został uszkodzony. Na postoju elektronika go wykrywała, że jest ok, ale dawał fałszywe wyniki prędkości koła. To powodowało świecenie kontrolki. Wymiana na inny oraz oczyszczenie dokładne zębatki pomogły.


w 9 przypadkach na 10 powodem jest przerwany/przetarty kabelek od czujnika abs. Jak przed wymianą zacisku kontrolka nie swieciła, a teraz świeci, to pan mechanik popsuł wtyczkę, albo dobrze jej nie wcisnął, albo urwał kabel przy montażu/demontażu. Kontrolka abs zapala sie po dopiero po ruszeniu, bo na postoju róznica prędkości kół jest równa zero (wszystkie koła stoją w miejscu). Po rozpoczęciu toczenia system wykrywa inną prędkość jednego z kół (tego, z którego nie dochodzi sygnał z czujnika abs) i wszczyna alarm.
Przetarty lub urwany kabel spowodowałby błąd już przy samodiagnozie po przekręceniu kluczyka na zapłon i kontrolka by nie zgasła, bo elektronika nie widziałaby czujnika.
Faktem jest, że najpierw trza sprawdzić wtyczki i potraktować kontaktem. Następnie oczyściłbym zębatkę.

Pekal
17-06-2011, 01:14
Dzieki za odp. W weekend zabieram się za ten czujnik, przeczyszczę i potraktuję czymś (czym najlepiej?) Gdzie on sie dokładnie znajduje...

Jendrekmak
17-06-2011, 10:12
Gdzie on sie dokładnie znajduje...

zdejmij koło to się dowiesz. jeśli nie jesteś pewien to oddaj do fachowca bo wtyczkę jeszcze połamiesz i będzie bryndza