PDA

Zobacz pełną wersję : Navi do 400 - 450 PLN



Malar
12-06-2011, 19:07
Hejka.
Tak jak w temacie szukam dobrej navi do max 450 zł, napewno będę ją odblokowywał z karty, miałem mio moov 500 ale wkurzało mnie jej odblokowanie, pierw navi musiala zpalac zaskeg potem wkladanie karty ponowny reset i dopiro moglem wlaczyc mape i to mnie wkurzało...
Co jest warte uwagi??

Bajek
12-06-2011, 19:56
Modecom Freeway MX2
http://pdaclub.pl/index.php?view=article&id=19821

DIGITAL
13-06-2011, 17:09
Mam Pentagram Nomad Evo 4.3 i polecam :bigok:

http://www.pentagram.pl/produkty/nawigacja_gps/nawigacja_samochodowa/pentagram_nomad_evo_4_3_p_9440

I jest odblokowana :up:

mondziak2005
13-06-2011, 20:56
ja mam mediona i miałem mape mio ale wgrałem automape i teraz bajka choc gps ma juz ze 4 lata

Mzzyku
13-06-2011, 21:58
Mam Pentagram Nomad Evo 4.3 i polecam :bigok:

http://www.pentagram.pl/produkty/nawigacja_gps/nawigacja_samochodowa/pentagram_nomad_evo_4_3_p_9440

I jest odblokowana :up:


Polecono mi taką na forum, i ja również mogę ją polecić. Świetnie chodzi z AutoMapą a 450 zł w zupełności wystarczy na urządzenie i legalną subskrybcję AM

guuuma
15-06-2011, 15:57
nie wiem jak do tego podchodzicie ale wg mnie bardzo dobrą opcją jest moduł GPS w telefonach HTC
sam mam taki, wgrałem nowe radio i chodzi lepiej niż nie jedna tania Navi firm takich jak Mio, Pentagram...
dodatkowo za 400zł można dostać smartphon'a z legalną AM

boost
15-06-2011, 23:51
legalną subskrybcję AM
O co dokładnie chodzi z tą subskrypcją i jak ją wykonać? Rozumiem, że jest to jakiegoś rodzaju autoryzacja tak?

Mzzyku
16-06-2011, 09:37
O co dokładnie chodzi z tą subskrypcją i jak ją wykonać? Rozumiem, że jest to jakiegoś rodzaju autoryzacja tak?

Zakpujesz na stronie AM subsrybcję roczną - tzn przez rok aktualizujesz Automapę, sciągając instalki ze strony AM. W tym roku robiłem aktualizację już chyba ze 3 razy

boost
16-06-2011, 11:08
Dzięki wielkie. Przeglądając wątek mi też pomogliście się zdecydować i wybór padł na pentagram. Chociaż modecom ma bluetooth...

DIGITAL
16-06-2011, 12:18
modecom ma bluetooth...

To fakt, ale tak naprawde ... to do czego potrzebny on jest ?? W zasadzie to do kolejnej plątającej się wtyczki od ładowarki samochodowej do telefonu :los:

Krzychu32
16-06-2011, 14:36
Przeglądając wątek mi też pomogliście się zdecydować i wybór padł na pentagram.

Bardzo dobry wybór , będziesz z niej bardzo zadowolony :) sam mam taką to wiem :))

Bajek
16-06-2011, 14:55
To fakt, ale tak naprawde ... to do czego potrzebny on jest ??
Chociażby do internetu. Przy okazji Modecom ma obsługę TMC a ten pentagram?

boost
16-06-2011, 15:19
To fakt, ale tak naprawde ... to do czego potrzebny on jest ?? W zasadzie to do kolejnej plątającej się wtyczki od ładowarki samochodowej do telefonu


No racja przecież niedawno kupiłem słuchawkę bluetooth:los2:

Ale do obydwóch wymienionych nawi można wgrać automape tak?

DIGITAL
16-06-2011, 15:37
Można ... Pentagram fabrycznie jest odblokowany wiec nie ma problemu :up:

---------- Post dodany o 14:37 ---------- Poprzedni post dodany o 14:35 ----------

ma wbudowany transmiter FM ... w miescie nie slucham juz CD tylko teledyskow z Navi :bigok: najlepsze jest to, że navi nie musi być w tym czasie podpięte pod zasilanie z zapalniczki :up:

boost
16-06-2011, 15:42
Przy okazji Modecom ma obsługę TMC a ten pentagram?


Co to jest i czy mogę tego potrzebować? Co do korzystania z internetu w nawi to raczej zbyteczne dla mnie.

Bajek
16-06-2011, 16:55
ma wbudowany transmiter FM ... w miescie nie slucham juz CD tylko teledyskow z Navi
To samo ma modecom :)

Co to jest i czy mogę tego potrzebować?

Traffic Message Channel (TMC) - jest technologią służącą dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu. Pozwala na ciche dostarczanie wysokiej jakości precyzyjnych, aktualnych i istotnych informacji w języku wybranym przez użytkownika. Dane są przesyłane przez specjalnie zakodowane fale FM przy użyciu RDS FM-System, za pomocą satelity lub Digital Audio Broadcasting. Gdy dane są zintegrowane bezpośrednio z systemem nawigacyjnym, kierowca ma możliwość wyznaczenia alternatywnych tras, aby uniknąć wypadków i korków.

Za granicą bardzo bardzo pomaga w Polsce na razie mało komunikatów.

boost
16-06-2011, 16:59
Dzięki. Czyli jednak mi się nie przyda za bardzo. A co sądzicie o pentagramie 5.0 czy oprócz rozmiaru wyświetlacza coś się w nim poprawiło?

Mor
19-06-2011, 23:40
Nomad EVO 4.3 to fajna navi, ale ma kilka bugów. Świecąca obudowa, trochę wkurza rano i pod wieczór kiedy słońce nisko (dużo odblasków). EVO ma też problemy z szumem przy odtwarzaniu muzyki i filmów. No i fabryczne trzymadło nie jest najwyższych lotów, ciężko przestawić, i lubi się chybotać. Tańsza chińska Navia miała dwa razy lepszy system.

Ale ma Windowsa CE 6, szybko łapie satelitki i dobrze działa z Automapą :) Jak jest na ładowaniu, to transmiter działa o wiele lepiej. Nawet kiedy dużo stacji w koło fruwa.

Podobno Nomad 5.0 ma to wszystko poprawione, ale trzeba by popytać użytkowników na forum pentagrama.

boost
21-06-2011, 14:18
Podobno Nomad 5.0 ma to wszystko poprawione, ale trzeba by popytać użytkowników na forum pentagrama.


Wydaje mi się, że różni się tylko tym większym ekranem no i ma 128mb ram co chyba jest dużym plusem.
Heh mam teraz mały mętlik co wybrać.

DIGITAL
21-06-2011, 17:16
Wydaje mi się, że różni się tylko tym większym ekranem no i ma 128mb ram co chyba jest dużym plusem.
Heh mam teraz mały mętlik co wybrać.

Dodatkowo ma ów bluetooth :los2: