PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie na zimnym silniku -zetec 1.6, od str.ssania



linux_rulez
15-04-2005, 22:33
witam,
wczoraj odebrałem od lakiernika :), wszystko gra
dziś po południu odpalam i słyszę stukanie. jakby gdzieś pod wtryskami. odłączałem kolejno wtryskiwacze, ale to nie one, brak reakcji na zworę oktanową. silnik pracuje równomiernie, powoli schodzi z obrotów w miarę nagrzewania, stukanie jest sprzężone z obrotami silnika. miałem wrażenie że to coś wpadło pod pasek osprzętu.
po nagrzaniu do "N" jak normal, stukanie ucichło.
podejrzewam Impulsowe zasilanie Świeżym Powietrzem.
Ma ktoś jakieś doświadczenie z takim zachowaniem>?
dzięki za jakiekolwiek info
mondeo 1.6 '97 sedan, mobil1, PB95,

bolek
16-04-2005, 17:29
a wcześniej nie stukało

Rafalrom
16-04-2005, 22:25
Witam.
w moim stuka -jest to odgłos podobny do "klapania" zaworu, ale chyba to nie zawór. Podejrzewam mechanika o błąd przy założeniu paska rozrządu. Ale czy to jest możliwe?. Zauważyłem że zimą odgłos był o wiele głośniejszy ale podobnie jak teraz po nagrzaniu sie silnika zanika(słychać ale leciutko). Jednak nie szukałem przyczyny :zly: :wall: . Jak poradzisz sobie z tym tajemniczym stukaniem to daj znać.

bolek
17-04-2005, 12:57
prawdopodobnie nie znajdziesz kilkiu klubowiczów ma ten sam problem ja też,prawie połowę silnika już rozebrałem i bez zmian słyszałem kilka razy opinię że może był przegrzany i pierścienie pókają zastanawiam się czy nie pokusić się o wymianę pierścieni jakbym to zrobił to niema rzeczy której już bym nie dotknął

rafek
17-04-2005, 13:47
jesu bolek jak mogą stukać pierścienie ?? 8O mialem przed mondkiem 3 auta na chydraulicznym ustawianiu luzu zaworowego i jesli byś sie znał to byś tak nie gadał , poprostu poszedł mu jeden chydraulik "szklanka" czyli jak jest zimny nie napełnia sie olejem tak szybko ,dlatego nie ma poduszki olejowej a jak juz silnik ma temperature to żadszy olej juz sobie napełnia co ma ,dlatego mniej słychać stukanie , w moim teraz też stuka i objaw jest taki sam wiec wymiana szklanek ew jak ci sie uda trafić to tej jednej co robi cała robote , a do postu wyzej to nie znam sie az tak ale nie wydaje mi sie by mechanik mógł zalozyć źle pasek rozżądu bo konsekwencje tego były by tragiczne jedynie to mógł by zaplon przestawic ale nie pasek

bolek
17-04-2005, 14:36
a co powiesz jeśli wymieniłem wszystkie 16 popychaczy a o pierścieniach słyszałem międzyinnymi w ASO

rafek
17-04-2005, 23:06
słuchaj ASO a bedziesz duzo kasy wydawał !!!

bolek
17-04-2005, 23:29
może masz rację do tej pory nic u nich nie robiłem tylko pytałem o opinię tak więc to diagnozujesz jeśli prawie wszystko wymieniłem

linux_rulez
17-04-2005, 23:34
witam,
na drugi dzień rano - wszystko ucichło. a nie miałem zwidów, bo staliśmy z kolegą przed tym silnikiem.
przeglądałem przekroje silnika, i hmmm.... może należy podejżewać przytkane zasilanie hydraulicznego regulatora luzu zaworu?!? sam nie wiem. nic innego tam nie ma, co mogłoby w taki sposób stukać. ciekawe jest to wyciszanie się w miarę nagrzewania się silnika... teraz, cóż... stawiam na hydraulkę, i pragnę żeby się nie powtórzyło..
dziękuję wszystkim za opinię.!

huamisoft
18-04-2005, 21:55
w moim mondeo jest to samo, jak jest zimny to sluchac wyrazne stukanie przy przyspieszaniu, co zanika gdy juz silnik sie nagrzeje. podsumowujac to co nalezy wymienic i ile to by kosztowalo?

bolek
19-04-2005, 23:19
jesu bolek jak mogą stukać pierścienie ?? 8O mialem przed mondkiem 3 auta na chydraulicznym ustawianiu luzu zaworowego i jesli byś sie znał to byś tak nie gadał , poprostu poszedł mu jeden chydraulik "szklanka" czyli jak jest zimny nie napełnia sie olejem tak szybko ,dlatego nie ma poduszki olejowej a jak juz silnik ma temperature to żadszy olej juz sobie napełnia co ma ,dlatego mniej słychać stukanie , w moim teraz też stuka i objaw jest taki sam wiec wymiana szklanek ew jak ci sie uda trafić to tej jednej co robi cała robote , a do postu wyzej to nie znam sie az tak ale nie wydaje mi sie by mechanik mógł zalozyć źle pasek rozżądu bo konsekwencje tego były by tragiczne jedynie to mógł by zaplon przestawic ale nie pasek a może wiesz jakiś dobry sposób na sprawdzenie popychacza żeby do wyeliminować