PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem ze sprzęgłem, brak płynności przy zmianie biegów



maniek1001
14-06-2011, 13:42
Witam.
W moim niedawno zakupionym Mondeo zauważyłem, że po lekkim naciśnięciu nogą na pedał sprzęgła na "luzie"wyczuwalne są lekkie podbicia nogi. Podczas jazdy przy zmianie biegów na wyższy sprzęgło trzeba puszczać powoli bo inaczej szarpnie autem. Biegi wchodzą bez problemu z wyjątkiem dwójki która czasem stawi opór i zgrzytnie. Mechanik przy diagnostyce zauważył problem i powiedział jedynie że trzeba to sprawdzić ale za sprawdzenie też sobie oczywiście liczy.
Co może być przyczyną takiego zachowania sprzęgła? Dodam, że jest to moje pierwsze auto i chcę się zorientować w sprawie zanim oddam auto do serwisu.

Netoper
14-06-2011, 18:06
Co może być przyczyną takiego zachowania sprzęgła?
Wyszczerbiona czy zaolejona tarcza, problem z dociskiem.
Tak czy siak żeby cokolwiek zobaczyć, to trzeba skrzynię zwalać, a jak skrzynia zdjęta, to od razu wymienić komplet- tarcza, docisk, wysprzęglik

inqo
16-06-2011, 06:50
U mnie podobne dziwy się działy po przejechaniu na nowym sprzegle niespełna 50kkm. Okazało się, że jedna ze sprężyn (ale taka w postaci druta) pękła i wyszła na zewnątrz stawiając docisk pod pewneym kątem.
Jak pisał Netoper - wymiana sprzęgła komletnego wraz z wysprzęglikiem :) Częsci to ok700-800 plus robocizna. W sumie też warto od razu uszczelniacz na wale korbowym tylny - u mnie nie wymienili i po jakimś czasie jeszcze raz zwalałem sanki... Uszczelniacz Motorcraft ok 95zł, dobry w miarę zamiennik ok 35-40zł; ja dałem za całą robociznę 400zł :D Mam super mechanika w Wejherowie.

analyzator
20-06-2011, 00:43
Witam.
W moim niedawno zakupionym Mondeo zauważyłem, że po lekkim naciśnięciu nogą na pedał sprzęgła na "luzie"wyczuwalne są lekkie podbicia nogi. Podczas jazdy przy zmianie biegów na wyższy sprzęgło trzeba puszczać powoli bo inaczej szarpnie autem. Biegi wchodzą bez problemu z wyjątkiem dwójki która czasem stawi opór i zgrzytnie. Mechanik przy diagnostyce zauważył problem i powiedział jedynie że trzeba to sprawdzić ale za sprawdzenie też sobie oczywiście liczy.
Co może być przyczyną takiego zachowania sprzęgła? Dodam, że jest to moje pierwsze auto i chcę się zorientować w sprawie zanim oddam auto do serwisu.

podobnie było u mnie, precyzyjne zrównywanie obrotów, doszło jeszcze wycie przy wciskaniu sprzęgła, szuranie na niskich obrotach (<~1700), wibracje na pedale. pocieszające - pewnie zrobisz jeszcze 10-20 tysięcy jak cie to nie denerwuje :)

docelowo nowe sprzęgło pewnie. u mnie wrzucony komplet zaksa z wysprzęglikiem - komfort jakieś 300% na +, na - ponad 1700 złotówek ...

Petroholic
20-06-2011, 00:49
potwierdzam... podobnie bylo u mnie w zetecu zanim jedna ze sprezynek tlumika tarczy nie wysypala sie i nie wpadla pod docisk i juz sie sprzegla nie dalo wogole wcisnac :) poszedl komplet tarcza, docisk, lozysko, uszczelniacz i spokoj :)