PDA

Zobacz pełną wersję : jak ustawić rozrząd



Helmut
26-01-2006, 22:11
witam
mam pytanie jak ustawić rozrząd w mondeo 1,6 silnik dohc
wiem że blokuje się wałki listwą i popuszcza śruby na kołach zembatych wałków ale czy jest jakiś znak na wale korbowym bo szykałem i nie moę znaleść na kole pasowym wału nie ma ani na kole zębatym na wale
pomocy wiem że ma byc pierwszy cylinder w gurnum martwym punkcie a wałki mają być zablokowane listwą ale nie ustawi tak idealnie tłoka.

werc
26-01-2006, 22:32
Wałki listwą to blokujesz przy regulacji luzów zaworowych.
Aby ustawić wał w ZZ musisz mieć specjalny trzpień blokujący, który wkręcasz w miejsce zaślepki w bloku (nad alternatorem, lub za sprężarką klimy) inaczej musisz robić na oko - współczuję :wall:
Oprócz tego klinujesz wałek rozrządu trzpieniem bodajże 8 mm i dopiero popuszczasz śruby na kole zębatym. Po założeniu nowego paska i wstępnym dokręceniu napinaczy, musisz obrócić wałem przynajmniej 2 razy (niektóre źródła podają że 6) i dopiero wtedy blokujesz jeszcze raz wał - ustawiasz koło na wale rozrządu skręcasz koło i napinacze odpowiednimi momentami.
Widzę że napaliłeś się jak szczerbaty na suchary - zabrałeś się do poważnej roboty nie bardzo wiedząc czym i jak :wall:
Gdybyś jeszcze potrzebował pomocy pisz - postaramy się jakoś z tego wybrnąć.
Polecam jednakże zrobić na tokarce trzpień do blokowania wału (mnie kosztował 1/2 litra wody rozmownej) będziesz miał spokój na przyszłość.
Rysunek z wymiarami znajdziesz w książce Etzolda "Sam naprawiam..."

Hunter
27-01-2006, 16:06
Wercu - kolega powyzej pyta o dohc wiec i metoda ustawiania rozrzadu nie jest adekwatna do tego co opisales.

Helmut - zdejmij prawe kolo i oslone kola walu korbowego. Na kole sa wybite znaki, ktore musza sie pokryc z krecha na misce olejowej. Nie mam w tej chwili zadnego dostepu do "Sam naprawiam" ale tam jest zdjecie. Sposob jaki moge teraz zaproponowac to:

wykrecic swiece zaplonowe i przyswiecajac w otwor lub wkladajac tam jakis pret (OSTROZNIE!!) krecic kolem pasowym koniecznie (zgodnie z kierunkiem obrotu zegara) walu az tlok na pierwszym cylindrze bedzie na samej gorze - wowczas cechy na kole pasowym i misce powinny sie zejsc, jesli sie nie zeszly - pokrec jeszcze o 180 stopni. Kiedy tlok na pierwszym cylindrze bedzie na samej gorze, znaki beda wskazywaly na siebie to wowczas powinno sie dac wsunac listwe w walki rozrzadu.

POWODZENIA

werc
27-01-2006, 17:40
:wall: :))

Helmut
27-01-2006, 18:10
Witam
sprawdziłem tak jak opisał kolega Hunter tłok jest w gurnym martwym punkcie a znaki pokrywają się ale wałki są przestawione do przodu o ząb
to jest chyba złe i przez to silnik pracuje trochę głośniej słychać dziwną detonacjię może przez te wałki przestawione w przód głośniej pracować
silnik.

werc
27-01-2006, 18:31
Dokładnie przez to :wall: ciesz się że to nie diesel mógłbyś mieć już kuku :satan:

Helmut
28-01-2006, 19:21
WITAM
zrobiłem dokładnie jak pisał hunter poprawa od razu i to niejest żadna powarzna robota dziękuję za podpowiedż.
Pozdrawiam