PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Proszę o wycenę!



Mateusz_Skuza
16-06-2011, 19:04
Witam, na początku pragnę zaznaczyć iż jestem nowym użytkownikiem forum i jeśli dubluje temat to bardzo przepraszam. Otóż byłbym dozgonnie wdzięczny za wycenę (taką plus/minus) wymiany kompletnego zawieszenia w Mondeo Mk.1 sedan 2.0 16v z 1993 roku.

Zawieszenie jest do wymiany wg. panów ze stacji diagnostyki i kontroli pojazdów. Samochód pływa po drodze jak Crown Victoria i słychać lekkie stukanie przy skręcaniu (prawdopodobnie przeguby) oraz samochodem buja na dołkach, jest strasznie miękki. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!

dream
16-06-2011, 19:13
Zawieszenie jest do wymiany


zależy co masz na myśli dajmy na to tuleje, sworznie (przód) , łączniki stabilizatora, gumy mocowania stabilizatora i amortyzatory to masz od 250 na zamiennikach do 450 na oryginałach za "koło" + robocizna
na tył będzie taniej

Mateusz_Skuza
16-06-2011, 19:33
Ja niestety sam specjalnie nie wiem co panowie ze stacji diagnostycznej mieli na myśli, ponieważ gdy chciałem rozwinąć temat "co jest do wymiany" to stwierdzili że samochód, ale nie do wymiany ale do zezłomowania :]. Dzięki za odpowiedź, takie ceny są dla mnie jeszcze do przełknięcia. Pozdro

dream
16-06-2011, 19:35
ale nie do wymiany ale do zezłomowania


nie słuchaj takich banałów jeśli masz czas, zapał i kaske to doprowadzisz go do ładu

Mateusz_Skuza
16-06-2011, 19:44
Zapał - Jest
Czas - Jest
Kaska - Kur... tnz. będzie :)

A zamiaru słuchać nie mam, nie po to go kupiłem żeby złomować! Włożę w niego ile wejdzie i przynajmniej będę wiedział czym jeżdżę! Nie sztuka wywalić 10k na zakup auta, sztuką jest kupić auto za 1500zł (tyle dałem za moje Mondejo) i zrobić go praktycznie od podstaw (czyli wrzucić pozostałe 8.5k w naprawy) Pozdrawiam

boost
16-06-2011, 19:51
Za wymianę z przodu końcówek drążków, sworzni wahaczy, tulejek na wahaczach, odbojników; osłon; łożysk; i poduszek na amortyzatorach, łożysk w kołach, kilku śrub:hmm:,tarcz i klocków, łączników stabilizatorów wraz z gumami stabilizatora wyszło coś koło 1000zł. Wszystko robiłem sam. No i oczywiście jakieś 70zł za zbieżność.

Mateusz_Skuza
16-06-2011, 20:49
Takie koszty też jestem w stanie przełknąć. Nie orientujecie się może czy w Kielcach lub okolicy jest jakiś godny polecenia warsztat który zrobi wszystko jak należy a przy okazji nie zostawi mnie w samych skarpetkach? :) Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

inqo
16-06-2011, 21:23
Znam takiego, najlepszy od Mazur aż po Pomorze. Ma warsztat w Wejherowie... niestety :) Dobry mechanik to 90% sukcesu :)
Mi kiedyś jeden robił remont jak Tobie, po 3 miechach się rozleciało. Okazało się że nowe tarcze się pogięły (biło na piaście - mech. nie miał mikrometra...), zamienił tuleje w wahaczach tył z przodem-tego nie skomentuję. Inny mech wymieniał mi sprzęgło kompletne (w MDO po 94r jest wysprzęglik hydrauliczny - u ciebie linka :)) i nie zapropoonował zgadnijcie czego? No czego można nie zaproponować przy opuszczaniu sanek, zrzucaniu skrzyni w Mordeo? No właśnie, nic nie wspomniał o uszczelniaczu na wale (przebieg był wtedy 225kkm). 3mc później na przeglądzie zwrócili mi uwagę na mokry dół silnika, od... :) wiadomo czego.
Inny pogiął mi wahacze wzdłużne jak go podnosił. W końcu mam takiego który przedewszystkim myśli i jest w tym dobry:)
Powodzenia!
Ja teraz wymieniałem u niego 4x amorki KYB gazowe+odbojniki i osłony KYB (części 920zł z przesyłką), sprężyny Lesjofors na tył bo mi siedział - 245zł wahacze wzdłużne z tulejami 370. Za wymianę amorków, sprężyn na tył, dokładnym sprawdzeniu wahaczy, wymianie wahaczy wzdłużnych (masakra ze śrubami) i zregenerowaniu śrób mimośrodowych, odpowietrzeniu hamulców wziął za to wszystko 360zł
Jak mi wymieniał uszczelniacz na wale i okazało się że docisk wprzęgła padł ściągnał dla mnie po cenach jak na allegro i za robociznę wówczas wziął - 400zł! Wymieniał sprzęgło wraz z dociskiem i uszczelniacz na wale (uszczelniacz był mój). Za wymianę wahaczy na przedzie wraz z tulejami stabilizatora (masakra ze śrubami) wziął 120zł. To tak w celach informacyjnych, jakie mogą być koszty robocizn. Pozdrawiam!

Linarr
16-06-2011, 22:11
no to ceny ma niskie :) pod grodziskiem za wyciągnięcie wahacza przedniego życzą sobie 90 zeta... tyle że podobno znają się na rzeczy. Ja tam wolę sam pomajsterkować przy aucie :) do mechanika tylko na jakieś poważniejsze naprawy oddaje

boost
16-06-2011, 23:05
Wszystko zależy od mechaniora, jakie ma podejście. Poprzedni właściciel mojego forda naprawiał go u pewnego mechanika, który moim zdaniem za dużo chce zrobić bo na placu stoi czasem 15 aut. Jak robiłem zawias z przodu to miałem przez to więcej roboty. Amorki skręcone na siłę (pozrywane gwinty), widać, że piasta była prana młotkiem (raczej większym).
Co do kosztów to nie wiem bo wolę robić sam ale chyba lepiej dołożyć parę groszy i mieć zrobione należycie.

Mateusz_Skuza
29-07-2011, 15:45
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Gdy tylko zrobię zawiasy podam kosztorys na wypadek gdyby ktoś chciał znać. Pozdrawiam

Mateusz_Skuza
25-09-2011, 22:17
Up:

Po wymianie zawiasu tył (komplet) plus trochę przodu podaję ceny części gdyby ktoś chciał znać:

Tył:
Amortyzatory gazowe KYB Excel-2 (nowe) sztuk 2 - 400zł (199.80zł sztuka)
Sprężyny (nowe) sztuk 2 - 110zł (54zł sztuka)
Podstawa amortyzatora (nowa) sztuk 2 - 70zł (po 35zł sztuka ale jakaś niezbyt firmowa)
Gumy na stabilizator TedGum (nowe oczywiście) sztuk 2 - 15zł (7.50zł sztuka)
Poduszki stabilizatora (nowe) sztuk 2 - 9zł (niecałe 5zł sztuka)
Linki hampla ręcznego (nowe) sztuk 2 - 60zł (30zł sztuka ale jakaś niezbyt firmowa)

Przód:

Łączniki stabilizatorów Delphi (nowe) sztuk 2 - 68zł (34zł sztuka)
Guma stabilizatora Corteco (nowe) sztuk2 - 16zł (8zł sztuka)
Klocki hamulcowe (nowe) - 60zł (ale jakieś lipne - strasznie pylące)

Podliczając:
-Tył ~ 665zł
-Przód ~ 145zł

Robocizna własna więc nie wliczam. Pozdro:car: