PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Drży podczas przyspieszania POMOCY !!!



szoszon
17-06-2011, 18:11
Witam . Mam taki problem otóż gdy wciskam pedał gazu i prędkość zaczyna dochodzić tak do 80 km to zaczyna mi bardzo drżeć cały samochód . Kierownica nie drży nawet trochę tylko sama buda . Dodam że koła są oki. poduszki pod silnikiem też wyglądają ok. Mam chyba lekko przestawiona zbieżność . Gdy zaczyna drżeć i odejmę gazu to przestaje . Drży tylko jak silnik zaczyna ciągnąć auto do przodu .
Gdzie i czego szukać . Pomocy . Byłem już u mechaników i nic . Kazali mi wymienić całe zawieszenie ale to jest koszt większy niż jest wart mój mondek .
Pozdrawiam Radek

Sisiek
17-06-2011, 23:49
To pojechali z tą wymianą całego zawieszenia ... Trzeba porządnie sprawdzić przeguby napędowe wewnętrzne i zewnętrzne z naciskiem na wewnętrzne oraz łożysko podpory półosi.

szoszon
18-06-2011, 16:47
Przeguby wewnętrzne to te przy skrzyni ? A co do tego łożyska to do tej pory nikt na to nie wpadł . W poniedziałek jestem umówiony do mechanika na wymiane wahaczy .Z jednej stony mam mały luz na tulejach . Powiem im żeby sprawdzili te łożysko i przeguby. Dam znaka czy to coś dało czy kolejna niepotrzebnie wydana kasa . :(

Sisiek
18-06-2011, 21:59
Tak, to te przy skrzyni. Niech się im przyjrzy bacznie mechanior - często mówią że "luzy są w normie" a człowiek traci czas, kasę i nerwy szukając innej przyczyny usterki.

mondziak2005
18-06-2011, 22:16
ja bym na wachaczach tylnko simerbloki wymienil duzo tansza zabawa , a co do drzenia to niech ci ten mechanior sprawdzi sruby od sanek moze kturas jakims cudem sie poluzowała

szoszon
19-06-2011, 20:10
Dodam jeszcze że podczas hamowania z dużej prędkości też drży cała buda . A kierak nie .

Petroholic
19-06-2011, 20:14
krzywa tarcza hamulcowa?

mondziak2005
20-06-2011, 17:27
Trzeba porządnie sprawdzić przeguby napędowe wewnętrzne i zewnętrzne z naciskiem na wewnętrzne oraz łożysko podpory półosi.

jak przy hamowaniu to raczej tez bym na to stawiał co sisiek

Sisiek
20-06-2011, 22:40
jak przy hamowaniu to raczej tez bym na to stawiał co sisiek

...tymbardziej jeśli mówimy o hamowaniu łącznie z silnikiem, wtedy półosie/przeguby przenoszą duże obciążenie podobnie jak podczas przyspieszania. Spróbuj zahamować bez silnika tzn. z wciśniętym sprzęgłem, zobaczymy jak się zachowa. Może coś się bardziej rozjaśni.

Petroholic
22-06-2011, 08:56
i zrob test na rozpedzonym zrzuc na luz i zobacz czy cokolwiek telepie... potem zapnij bieg chwile przyspiesz i wyhamuj silnikiem...