PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dziwna przypadłość sprzęgła....



moto9azer
18-06-2011, 23:05
Chciałem opisać mój przypadek ze sprzęgłem. Otóż zimą odniosłem wrażenie że sprzęgło delikatnie się ślizga potem to przeszło a zbiegło się to z zakupem nowych zimówek więc zrzuciłem to na poślizgi kół:) Przejeździłem pół roku. Zrobiłem 8-9tys kilometrów. Ciągałem przyczepki. Teraz sprzęgło zaczęło się znowu ślizgać. Stało sie to wizycie u gazownika bo trochę mulił mi na gazie. Objawy stwierdziłem gdy miałem załączoną klimę gdzie szczególnie odczuwalny był poślizg sprzęgła( auto ma słabą dynamikę a obroty rosną) Po wyłączeniu klimy objawy nie były już tak wyraźne a na drugi dzień, co prawda przy krótkiej przejażdżce, ale nie zauważyłem ślizgania.Czy przyczyną jest tylko sprzęgło czy może być inna opcja? Katalizator?Dodam że sprzęgło bierze w połowie skoku a próby ruszania z 4 bez gazu powodują że auto rusza o,5-1 m dopóki nie puszcze do końca sprzęgła a potem gaśnie.

Rafal_K
19-06-2011, 07:47
Na włączonej klimie silnik ma większe obciążenie od sprężarki, więc bardzo możliwe, że zabiera to troche mocy...

A co to katalizatora, to też jego zapchanie ma wpływ dynamike auta...

Mondekmk1
19-06-2011, 23:47
No ale posc ostro sprzeglo na 1....Ma zapiszczec kolami a jak nie to sprzeglo kaput.

Petroholic
19-06-2011, 23:52
No ale posc ostro sprzeglo na 1....Ma zapiszczec kolami a jak nie to sprzeglo kaput.

w tym przypadku:
1. posliznie sie = do wymiany
2. rozleci sie = do wymiany
3. zapiszczy = nic nie ustaliles wracasz do punktu wyjscia

ewentualnie istnieje inna mozliwosc = uszczelniacz tylny walu korbowego puszcza olej, czasem chlapnie na tarcze i sie slizga dopoki sie nie wytopi olej :) lub lozysko sprzeglowe sie zaciera na walku i nie zawsze odbija do konca... tak czy owak sprzegla bez wytargania skrzyni nie da sie zdiagnozowac dopoki cos sie nie rozleci :)

Mondekmk1
20-06-2011, 00:34
3. zapiszczy = nic nie ustaliles wracasz do punktu wyjscia

Sadzac po tym co kolega pisze to nie zapiszczy...a jezeli zapiszczy to znaczy ze tarcza i docisk ok.

Petroholic
20-06-2011, 00:36
Sadzac po tym co kolega pisze to nie zapiszczy...a jezeli zapiszczy to znaczy ze tarcza i docisk ok.

zgadza sie... chodzilo mi o to ze dalej nie zna przyczyny dziwnego zachowania sprzegla...

moto9azer
22-06-2011, 12:51
nic nie poradzę muszę zrzucić skrzynię... We wtorek mam warsztat i się okaże... zamówiłem sprzęgło komplet,ale mam możliwośc zwrotu jakby było ok.

Rafal_K
22-06-2011, 20:07
Ma zapiszczec kolami


Tylko pytanie przy jakich obrotach silnika??
Ja mam nówke sprzęgło (docisk i tarcza) i przy 2000obr/min nie zapiszczy...

Jak kolega wkręci go do 5000obr/nim i strzeli ze sprzęgła to i na ślizgającym sie spali kapcia...

moto9azer
22-06-2011, 22:05
może ktoś zmieniał ostatnio uszczelniacz wału tył. czy stosował ktoś zamienniki tego uszczelniacza? Za oryginały w serwisie krzyknęli 220 pln:placz: Na ford.sklep maja po 95 ale nie dostarczą mi na poniedziałek...