PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciek oleju



pavulon25
16-04-2005, 02:29
Mam wyciek oleju pomiędzy silnikiem a szkrzynią biegów. Cieknie kropla po kropli po uszczelce. Podejrzewam zimering na wałku sprzęgłowym od skrzyni, bo w silniku mi oleju nie ubywa (na bagnecie jest taki sam stan oleju, bez ubytku). Moje autko to Mondeo z 1994r. 1.8i 16V. Jaki jest przewidywalny koszt naprawy? Słyszłem, że dostęp do tego elementu jest straszny (łącznie z wymianą sprzęgła) i trzeba wyjąć silnik ze skrzynią na zewnątrz i dopiero się w tym grzebać. Proszę o pomoc w tej sprawie. Naprawę mam zamiar przeprowadzić samodzielnie w garażu.

fuel111
16-04-2005, 09:39
Niestety to prawda sama część kosztuje niewiele, ale wymiana już dużo więcej. I musisz rozłączyć skrzynię biegów z silnikiem. Co do naprawy w garażu będzie ciężko - ale Polak ppotrafi. :satan:

siwy66
16-04-2005, 23:41
Miałem to robione, znajomy mechanik z pomocnikiem robili dwa popołudnia. Kosztowało 300,- plus simering ok 60-80. Jak sprzęgło jest starawe to proponuje odrazu rozejrzeć się za tarczą .

MKI 1,6 ;96; z gaziorem

z Krakowa

Diabel
17-04-2005, 11:50
Może Ci dużo nie pomogę ale sprawdż taką jedną rzecz. Moja skrzynia biegów też była mokra i kapało sobie po niej tak ze dwie-trzy kropelki na dobę. Sprawdzałem olej w silniku a tu zero ubytków. Okazało się że to sączy sie płyn chłodniczy z pod obudowy termostatu. A kropelki były czarne jak olej. Uszczelniałem to w piątek więc na razie nie mogę powiedziec czy się powiodło... :dres:

Rafalrom
17-04-2005, 13:33
W warszawie taka usługa kosztuje 1000 zł robocizna + simering. Tak ja usyszałem. Poza warszawą robota 300, simering kupiłem w serwisie koszt. chyba 29 zł, ale przy okazji sprawdź sprzęgło. Rafal :banan:

fuel111
17-04-2005, 20:16
W warszawie większość cen jest jakaś taka siaka nie wiem skąd brana :zaklopotanie:

gepardcheester
27-11-2014, 18:56
Mi też się sączy... i nie wiem czy to olej czy właśnie płyn chłodniczy... :( a gdzie mam się rozejrzeć w silniku, w którym miejscu żeby sprawdzić czy to płyn chłodniczy?

Netoper
27-11-2014, 22:36
w którym miejscu żeby sprawdzić czy to płyn chłodniczy?
W zbiorniczku wyrównawczym czy płynu nie ubywa, na bagnecie czy oleju nie ubywa.
A jeśli cieknie z połączenia skrzyni z silnikiem, to raczej nie płyn a olej, tylko pytanie czy z uszczelki wału korbowego czy może z wałka sprzęgłowego. Ewentualnie wysprzęglik puszcza.
Częściej pada uszczelniacz wału.