PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czy może oderwać się część okładziny ciernej klocka ?



kusiciel3
19-06-2011, 23:06
Witam !
Jak w temacie ... zauważyłem ostatnio że popiskuje mi tył .... w zasadzie nic nie wzbudza podejrzeń po za lewą stroną ... można zauważyć że około 2/3 tarczy od strony środka nie ma styczności z klockiem .... nawet już jest wyraźne wybrzuszenie ....
Więc zapytuję się zanim podejmę jakieś kroki ... Czy możliwe jest aby część okładziny ciernej , tak mniej więcej 2/3 odpadło i wystawała poprzez to blaszka sygnalizująca zużycie klocka popiskując tym samym ?
Czy miał ktoś taki przypadek ?

Petroholic
19-06-2011, 23:10
mialem przypadki ze od klocka odpadla cala warstwa kompozycji (znaczy zostala sama blacha) lub kompozycja sie kruszyla i odpadala po kawalku... sprawdz koniecznie co sie dzieje bo jest to mozliwe...

kusiciel3
19-06-2011, 23:34
U mnie praktycznie cały tył to padaczka .... mam zamiar zajechać wszystko do końca i wtedy wymienić cały komplet tarcz z klockami i w zależności od kasy regeneracja zacisków (znany kłopot z ręcznym ) lub wymiana zacisków na nowe .

Petroholic
19-06-2011, 23:42
ja bym zbytnio nie zwlekal z wymiana bo jesli pojawi sie bicie na tarczy to oprocz tarcz i klockow wymienisz tez lozyska (piasty)... lepiej zrobic szybciej, a taniej niz pozniej, a drozej...

kusiciel3
19-06-2011, 23:53
Bicie to czuć przy hamowaniu ... nic takiego nie odczuwam , nie wróże już długiej przyszłości temu zestawowi ... wręcz sądzę że to sprawa kilku tygodni więc zaczynam składać kasę a stare graty dojadę aż nie będę miał nowych części ;)

Jendrekmak
23-06-2011, 00:33
i w zależności od kasy regeneracja zacisków

regeneracja zacisków to nie problem nawet we własnym zakresie. potrzebny jest zestaw naprawczy razem z tłoczkami plus pasta do smarowania tłoczków (ca 250 zł). szlifierka kątowa ze szczotką stalową i trochę zapału plus spray do malowania zacisków. sam ostatnio to robiłem i chodzi jak masełko

dla zacisku z tłoczkiem 38 mm zestaw autofren D41168C (z tłoczkiem) lub d4564 (bez tłoczka)
dla zacisku z tłoczkiem 36 mm D4340

rodzaj tłoczka powinien być podany na zacisku, należy szukać liczby 38 przy napisie BOSCH (na pewno bo u mnie było) a czy 36 jest na tłoczku to trudno powiedzieć bo nie spotkałem takiego zacisku ale pewnie będzie przy napisie BENDIX

kusiciel3
23-06-2011, 09:15
Rozwarzam zakup nowego prawego (lewy chodzi dobrze ) w sprzedaży pojawiły się w końcu zamienniki w cenie 330 zł .... do tej pory można było dostać tylko oryginał po regeneracji w cenie od 450 do nawet 800 zeta ....
Na owe zamienniki dają 2 lata gwarancji więc oferta warta przemyślenia ;)

pawpor
23-06-2011, 09:34
Zamienniki tez są po regeneracji... Tylko nikt tego nie pisze. Regenerowany zacisk niczym się nie różni od nowego, wymienione jest wszytko zostaje tylko obudowa

kusiciel3
23-06-2011, 11:04
Więc nie ma sensu przepłacać ....

utopia
23-06-2011, 11:15
Kolega miał na warsztacie mondka który darł tylko jedną okładzinę z 2 na każdej stronie.
okazało się że zaciski były tak skorodowane i zarośniete "syfkiem" że brało tylko od strony tłoczka

Jendrekmak
23-06-2011, 13:07
wymienione jest wszytko zostaje tylko obudowa

nie sądzę aby był wymieniany mechanizm ręcznego, który jest wewnątrz zacisku bo jest zbyt skomplikowany aby robić zamiennik. poza nim można wymienić tylko gumy i tłoczek