PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Buczenie z przodu oraz brzęczenie przy przyspieszaniu.



Virus500
20-06-2011, 10:52
Ostatnio dałem do mechanika auto na wymianę uszczelki wału korbowego tej pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Teraz niestety mam problem a raczej dwa z hałasem. Mechanik musiał opuścić sanki aby dojść do tej uszczelki. Jak się później okazało jedna ze śrub ( a raczej miejsce w które się wkręca ) była pordzewiała i wiem, że kombinował coś ze spawaniem. Nie wiem czy to właśnie jest przyczyną buczenia z przodu auta. Mam wrażenie jakby drgania z kół podczas toczenia się auta przenosiły się na budę i dlatego jest ten hałas. Na pewno nie jest to silnik bo pech chciał, że padł mi napinacz paska wielorowkowego i podczas holowania to buczenie również było. Drugim problemem jest brzęczenia jakby luźnego elementu podczas przyspieszania. Wrażenie jest takie jakbym miał jakąś monetę w kokpicie gdzieś we wlotach powietrza. Słychać jest na drugim i trzecim biegu gdy bardziej przycisnę pedał gazu i też nie za każdym razem. Nawet nie wiem gdzie mam zajrzeć aby sprawdzić co jest przyczyną tych hałasów. Najgorszy jest ten od jazdy auta bo to non stop. Czy gdzieś na mocowaniu sanek nie dał jakiś tulei metalowo gumowych ? Jak wejdę pod auto to patrząc na miejsce przykręcania do budy auta to wygląda, że wszystko jest ok. Nie widać żadnego śladu spawania i są tuleje z gumami. Gdzie jeszcze zwrócić uwagę?