PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Łożyska kół czy łożysko podpory półosi ?



Bierut
20-06-2011, 11:53
Zaczęło mi coś wyć z przodu. Zaczyna mniej więcej przy prędkości 40-50 km/h.
Opony nie są wyząbkowane, ale jeszcze je przeołożę dla pewności.
Dodatkowym objawem jest drganie kierownicy pomimo wyważenia kół oraz wyczuwalne drgania pod nogami pasażera z przodu.
Dlatego mam dylemat czy to winne są łożyska kół czy łożysko podpory półosi.
Czy szanowne grono może coś jeszcze podpowiedzieć zanim wezmę się za zakup części ?
Sam nie będę wymieniał, ale chciałbym osobiście zaopatrzyć się w części.

artax
20-06-2011, 14:18
u mnie w aucie wyglądało to tak ,ze auto na podnośnik.Mechanik wziął słuchawki lekarskie :) i kazał kręcić .Osłuchał łożyska i bingo- łożysko podpory.To jest chyba najlepsza metoda -podnośnik i ewentualnie słuchawki , wprawne ucho.
pzdr

Bierut
21-06-2011, 09:58
Dzięki.
Podjadę do mechanika (polecany na forum Zbicar). Ale nie wiem czy on stosuje takie metody.

Bierut
15-07-2011, 11:32
Niestety wymiana łożyska półosi nie wyeliminowała wycia z przodu w przedziale prędkości 50-60, 100-110. Ale po demontażu okazało się, że łożysko półosi jest mimo wszystko zużyte (wyraźny luz i grzechotanie).
Teraz biorę się za wymianę łożysk kół z przodu.
Jak sądzicie, słusznym jest wymiana od razu obydwóch, czy można pojedyńczo ?
Przebieg samochodu ponad 240 tyś. km, łożyska jeszcze fabtyczne.

tompiorko
15-07-2011, 12:39
Zacznij od jednego, tego potencjalnie huczącego. Jesteś pewien że to nie opona ?

Bierut
15-07-2011, 12:56
Nie, to nie opony, najpierw je przełożyłem, potem zamieniłem na zimowe i to samo. Te wycie jest o jednakowej, wysokiej częstotliwości. Z mojego doświadczenia (Goodyear Hydragrip, NTC 5, Pirelli P6000) wyząbkowane opony huczą trochę inaczej, bardziej modulacyjnie jakby tylny most Stara 200 (łułułu...) no i dotyczą raczej tyłu.
Zastanwiam się jeszcze czy w naszym samochodach może wystąpić jakieś zużycie w skrzyni biegów powodujące takie objawy. Szczerze mówiąc nigdy z czymś takim się nie spotkałem i mam nadzieję, że w poniedziałek po wymianie łożysk kół wszystko wróci do normy...

Bierut
19-07-2011, 09:19
Jednak winne było łożysko koła przedniego. Wymieniłem od razu obydwa więc nie wiem dokładnie które.
Co ciekawe po demontażu nawet nie było po nich widać. Także brak luzów i wyciszania przy jeździe na zakrętach. No i ten hałas występujący tylko w pewnych zakresach prędkości. Człowiek całe życie się uczy.

Pablo
05-12-2011, 19:47
Siemanko
Sam wymieniałeś to łożysko? u mnie też huczy od kilku dni i zastanawiam sie czy dam rade sam czy muszę do mechniora jechać