PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Sprzęgło, skrzynia, może jeszcze coś?



RobertM
20-06-2011, 12:24
Mój mondek ma taką dziwną przypadłość: Na zimnym silniku (jak pracuje) bardzo trudno jest włączyć którykolwiek bieg. Wstecznego bez wcześniejszego wrzucenia 4 nawet nie próbuję. Podczas jazdy biegi nie wchodzą gładko, ale da się wytrzymać. Czasami wchodzą zupelnie dobrze - nie ma reguły. Mechanik twierdzi, że to sprzęgło i, że "trza robić". Mnie to bardziej pasuje na jakieś bambetle w skrzyni. Dodam, że sprzęgło bierze zupelnie normalnie od samego dołu i załącza bez szarpnięć. Czy "mam robić"?

Ar2rB
20-06-2011, 13:04
na początek odpowietrzyć układ sprzęgła. płynu hamulcowego nie ubywa? Poziom oleju w skrzyni sprawdzony? Jakoś nie chce mi się wierzyć że to skrzynia. Obstawiałbym właśnie sprzęgło, wysprzeglik, może pompka sprzęgła pod pedałem. Płyn warto w ogóle wymienić.

i jeszcze jedna sprawa - jak już będzie posprawdzane to o czym wczesniej pisałem to - poluzowac silnik i skrzynie na poduszkach (poluzowac śruby) i gwałtownie ruszyć po kilka razy do przodu i do tyłu. Śruby dokrecić.

Widze, że z Lublina kolega ;-).

pawpor
20-06-2011, 17:56
Wymień olej w skrzyni

Ar2rB
20-06-2011, 18:12
jeśli w skrzyni ma olej (od nowości) to taka wymiana nic nie da. Polepszy się może w 5%. A może się tez pogorszyć :-).

pawpor
20-06-2011, 18:12
A może się tez pogorszyć :-).

Bez komentarza....

Mortal_Kombat
20-06-2011, 18:32
Tez tak mam czasami z rana, że nie mogę wrzucić biegu wstecznego, dopiero jak wrzucę np. 3 lub inny bieg, to wsteczny wchodzi. Jak zacznę jechać to problem ten już nie występuje. Natomiast póki się nie rozgrzeje olej w skrzyni, czasami ciężko wchodzi 1 gdy ruszam, akurat coś podobnego jak czytałem ma wielu forumowiczów. Zmieniłem olej nic nie pomogło, sprzęgło bierze u mnie od samego dołu, więc nie ma sensu wymieniać, przyzwyczaiłem się już do tego i tak jeżdzę ponad rok od zakupu mondka.

Ar2rB
20-06-2011, 21:51
Bez komentarza....

a co tu komentować? osobiście znam taki przypadek (znajomy), a ja jestem drugim takim przypadkiem gdzie po wymianie oleju zrobiło się gorzej niż przed.
Dopiero druga wymiana (na oryginał, wczesniej nalalem sobie carlube spełniającego niby w 100% specyfikacje) poprawiła sytuację (i było tak samo jak przed wymianą). A... dopiero wymiana kompletu sprzegła (dwumasa, wysprzeglik itd) pozwoliła mi zapomnieć o przycinających się biegach. Tak więc jeśli olej w skrzyni jest (oryginał)- to bym go nie ruszał bo to na 100% nie jest powodem haczenia się biegów. Olej można sobie wymienić dla własnego spokoju ale usterki to na pewno nie usunie. Szkoda wywalić 160 zł na 2 litry oleju (plus wymiana jeśli ktoś sobie tego sam nie zrobi)..

RobertM
22-06-2011, 09:26
na początek odpowietrzyć układ sprzęgła. płynu hamulcowego nie ubywa? Poziom oleju w skrzyni sprawdzony? Jakoś nie chce mi się wierzyć że to skrzynia. Obstawiałbym właśnie sprzęgło, wysprzeglik, może pompka sprzęgła pod pedałem. Płyn warto w ogóle wymienić.

i jeszcze jedna sprawa - jak już będzie posprawdzane to o czym wczesniej pisałem to - poluzowac silnik i skrzynie na poduszkach (poluzowac śruby) i gwałtownie ruszyć po kilka razy do przodu i do tyłu. Śruby dokrecić.

Widze, że z Lublina kolega ;-).

Owszem z Lublina. To co piszesz to dla mnie jakaś magia, nie jestem mechanikiem i na pewno sam tego nie zrobię, pytanie czy gdzieś w Lublinie poza serwisem mogę zlecić taką usługę.

Ar2rB
22-06-2011, 21:02
chyba warto by było podjechac do jakiegoś (mam swoje ulubione ;-) ew. podam na prv.) warsztatu żeby to sprawdzili. odpowietrzenie sprzęgła i wymiana płynu w tym układzie - to będzie kosztowało ze 20-30 zł (może mniej).

Ale ogólnie problem haczących się biegów w mondeo 3 jest znany i powszechny - i pojawia się nawet po wymianie całego kompletu - wysprzęglik, docisk, tarcza i dwumasa oraz nowy olej w skrzyni. Być może to problem pompki sprzęgła (pod pedałem) - mam zamiar się kiedyś za to zabrać. Ale pewnie i cięgna się wyrabiają, silnik (przy jakis naprawach - np zmiana paska) zmienia swoja pierwotną pozycję. Sam nie wiem.

U mnie jeszcze czasem coś terkocze (cicho) na 1 i 2. wystarczy leciutko dotknąć wajchy zmiany biegów w lewą stronę i przestaje. nie mam nawet cienia podejrzeń co to może być. Ten bolid to jedna wielka zagadka.

Jendrekmak
30-06-2011, 18:44
Ale ogólnie problem haczących się biegów w mondeo 3 jest znany i powszechny

ogólnie może i tak ale głównie przy skrzyniach 5-biegowych

adela
01-07-2011, 09:16
Zmiana oleju nie zaszkodzi. nie ma opcji...

spiotr
01-07-2011, 14:27
Witam

Ja czasem mam problem z jedynką, najpierw muszę włączyć 2 potem jeden (nie ma znaczenia czy rano czy po przejechaniu diesiątek km), reszta biegów wchodzi bez problemu.
Inna sprawa też mnie strasznie irytuje, całe sprzęgło było wymienione jakieś 10 tys km temu,
sprzęgło łapie od samego dołu i nie odbija mi pedał sprzęgła do końca, musze go podnosić nogą ;)
był sprawdzony płyn i odpowietrzenie, nic się nie poprawiło, a tam podobno nie ma żadnej regulacji, wszystko na płynie (podobno samo ma się regulować)

spotkał się ktoś z takim objawem?

Pozdrawiam
spiotr

Ar2rB
01-07-2011, 21:12
jak było odpowietrzane?

może być jeszcze pompka sprzegła. W samochodzie (co prawda innej marki) mialem dokładnie takie objawy jak Twoje. Padła pompka sprzegła (jak ją rozebrałem to spręzynka była polamana na kilka cześci, gumki na tloczku tez były juz marne). wymiana na nową pompkę i... nie ten samochod.

Kazuki
22-11-2011, 11:46
Witam, w moim Modeo MK3 2.0benz podobny problem. 1 i wsteczny nie chce wejść tak jak by coś go blokowało. Mechanik powiedział, że to sprzęgło, ale ono raczej jak dla mnie działa normalnie. A biegi blokują się głównie na "zimnym silniku", chociaż i na rozgrzanym potrafią mieć jakiś problem.

pawpor
22-11-2011, 12:21
Witam, w moim Modeo MK3 2.0benz podobny problem. 1 i wsteczny nie chce wejść tak jak by coś go blokowało. Mechanik powiedział, że to sprzęgło, ale ono raczej jak dla mnie działa normalnie. A biegi blokują się głównie na "zimnym silniku", chociaż i na rozgrzanym potrafią mieć jakiś problem.
Zmień olej w skrzyni

Ar2rB
22-11-2011, 13:30
wymiana pozbawi cie jakieś 150-200 zł a objawy pozostaną (lub się pogłębią).

na początek to nalezałoby sprawdzić czy olej w ogóle jest, lub jego poziom jest odpowiedni.

oggie
28-11-2011, 09:08
Stawiałbym na to, ze ktos majstrowal przy skrzyni i nalal tam za gestego oleju (moze cos ze skrzynia wczesniej sie dzialo?)
Zacznij od wymiany oleju w skrzyni na wlasciwy! (ewentualnie olej Jungheinrichowy jest genialny - ale o tych samych parametrach co zaleca producent!) a pozniej bedziesz sie ewentualnie martwil dalej.

badger
30-11-2011, 18:24
Przyczyn może być wiele:

- Zła regulacja cięgien (proponuje sprawdzić w pierwszej kolejności, bo to najtańsze)
- Zużyte/uszkodzone sprzęgło
- Zużyte/uszkodzone poduszki
- Zły olej w skrzyni
- Zużyta skrzynia (ale te skrzynie są dość pancerne, więc to mało prawdopodobne)

Ar2rB
03-12-2011, 15:47
zdaje się że w mk3 nie ma regulacji ciegien....

Poduszki jak najbardziej.

Minio
03-12-2011, 16:16
W moim przypadku za ciężko chodzące biegi przy zimnym silniku odpowiadało już zajechane sprzęgło
Przede wszystkim docisk którego łopaty już nisko siedziały

A co do poduszek to bym się kłócił bo jak by motor i skrzynia nie wisiały to i tak linki nie będą naciągnięte
Bo chodzą w twardym pancerzu
Jeśli ktoś to rozbierał to wie o czym mowa

Ar2rB
03-12-2011, 16:58
proponuje maly ekeperyment. odkrecić dwie sruby przy prawej poduszczce silnika (klucz nasadowy nr 15). Ruszyć do przodu lub do tyłu i gwałtowny hamulec. Wkręcić śruby na miejsce. Biegi wchodziły z trudem, po takim zabiegu - wpadaja same :-). Czyli coś z tymi ciegnami, ustawieniem silnika jest na rzeczy.

Minio
03-12-2011, 18:25
no wiesz ja przewalisz silnik o "pół metra" to normalne
ale jeśli poducha jest tylko wybita to nic na pewno nie będzie wyczuwalne te linki naprawdę mają jakiś tam zapas luzu

krystian8
09-12-2011, 19:52
witam
tez mam problem z biegami .
jak kupowałem mondeo było ciepło i problemów nie było , jak temperatura spadła to sie zaczeło .
mam 120 tys wiec dużo to nie jest , jak jest zimny to problem jest z drugim biegiem (znaczy z 1 na 2 cięzko wchodzi i czasami lekko czuć jak zgrzytnie . z 3 na 2 nie ma problemu i to jest dziwne )
olej zalałem orginalny olej forda , sprzęgło odpowietrzyłem , linki chodzą leciutko wybierak tez ( sprawdzałem recznie)

po jednej żeczy jest troszke lepiej , jak wyciągne gumke ogranicznika na pedale sprzegła to biegi wchodzą troszkelepiej
podpada mi pompka sprzęgła ale moge sie mylić

co o tym myslicie panowie ?

BIENIAS
09-12-2011, 20:41
witam
tez mam problem z biegami .
jak kupowałem mondeo było ciepło i problemów nie było , jak temperatura spadła to sie zaczeło .
mam 120 tys wiec dużo to nie jest , jak jest zimny to problem jest z drugim biegiem (znaczy z 1 na 2 cięzko wchodzi i czasami lekko czuć jak zgrzytnie . z 3 na 2 nie ma problemu i to jest dziwne )
olej zalałem orginalny olej forda , sprzęgło odpowietrzyłem , linki chodzą leciutko wybierak tez ( sprawdzałem recznie)

po jednej żeczy jest troszke lepiej , jak wyciągne gumke ogranicznika na pedale sprzegła to biegi wchodzą troszkelepiej
podpada mi pompka sprzęgła ale moge sie mylić

co o tym myslicie panowie ?

Możliwe też, że siada synchronizator (wyrobiona piasta, koła zębate, pierścienie). Można jeszcze zacząć od regulacji linek, bo to nie kosztuje.

krystian8
09-12-2011, 20:48
chciałbym miec regulacje , to jest 5 i regulacji brak

moze jakis specyfik ? nic do stracenia nie mam.

tak mysle ze jak by był synchronizator to nie było by znaczenia czy zimny czy ciepły , moze jakis zadszy olej ?

BIENIAS
09-12-2011, 23:42
chciałbym miec regulacje , to jest 5 i regulacji brak



Na czym kolega opiera to stwierdzenie? Na gwintowanej lince?
Ja mam 5 i sprawdzałem cięgna i regulacja powinna być (nie zaglądałem do lewarka - bo na szczęście nie muszę regulować)

Minio
10-12-2011, 10:36
albo najprostrze wytłumaczenie jest takie że siedzą już łopaty docisku i dlatego ciężko wchodzą biegi

krystian8
10-12-2011, 21:06
Narazie bede jeździł tak bo wielkiego problemu nie ma, wlalem orginalny olej i poczekam moze sie poprawi po jakimś czasie .orginalny olej byl mocno brązowy ale bez opilkow.

Przed olejem fordowskim zalalem castrola syntraxa 75w90 gl -5 i powiem wam ze bylq tragedia ,dopiero po zmaianie na orginal jest lepiej .

Dla innych użytkowników ,zrobiłem test olejów w temperaturze -18 stopni
Castrol byl bardzo gesty jak galareta
Fordowski byl duzo lepszy , byl w miarę płynny
Na koncu testowalem olej do automatów i on byl jak woda w tej temperaturze

Ciekawe co by sie stało jakbym zalal takim olejem ?

tom381
14-12-2011, 21:43
Witam mam ten sam kłopot na początku ciężko wchodził wsteczny póżniej jedynka.Jak auto przejechało kilkaset metrów zero problemów.W końcu rano całkowitwa blokada musiałem wkładać jedynkę na zgaszonym silniku póżniej za parę minut wszystko bez problemu.U supermechanika powiedzieli że to 100% dwumasa.Wymieniłem ,to silnik1.8 duratec spzęgło cały komplet 2000 zł plus wymiana.Stare lekko uszkodzone.Po wymianie eureka biegi wchodziły leciutko bez żadnych kłopotów.Niestety przez 3 dni potem coraz gorzej i gorzej teraz po dwóch tygodniach jest prawie tak samo jak przed naprawą.Powoli mam dość tego mondziaka może ktoś mi pomoże?

Mathyd
21-04-2014, 23:47
proponuje maly ekeperyment. odkrecić dwie sruby przy prawej poduszczce silnika (klucz nasadowy nr 15). Ruszyć do przodu lub do tyłu i gwałtowny hamulec. Wkręcić śruby na miejsce. Biegi wchodziły z trudem, po takim zabiegu - wpadaja same :-). Czyli coś z tymi ciegnami, ustawieniem silnika jest na rzeczy.

mógłbyś pokazać na zdjęciu gdzie te śruby?