PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zapchany katalizator a diagnostyka ELM



maylo
21-06-2011, 20:56
Witam kolegów. Czy jeśli mam zapchany któryś z katalizatorów to ELM pokaże odpowiedni do takiego uszkodzenia błąd ? Borykam sie z brakiem mocy w Duratec-u V6... środkowy katalizator został kiedyś wycięty i jest założona strumiennica lecz mam obawy co do tych małych katalizatorów zaraz na kolektorach wydechowych... Z rury wydechowej na wolnych obrotach prawie nic nie wylatuje... a to co wylatuje jest b. gorące... w/g mnie 6 cylindrów powinno porządnie dmuchać...

przemekV6
20-07-2012, 19:38
Nie chcę mnożyc wątków i dlatego doklejam moją historię tutaj. Jeśli chodzi o utratę mocy to w moim przypadku auto miało zapchany katalizator. Objawy: stopniowa utrata mocy na przestrzeni prawie roku, błąd komputera na LPG - zbyt uboga mieszanka; na biegu jałowym bardzo słabo dmuchały spaliny i były gorące; kiedy dodawałem gazu to przy schodzeniu z obrotów coś brzęczało w katalizatorze (nie zawsze to występowało, trudno było to zdiagnozowac), przy dodawaniu gazu cały wydech cofał się do tyłu auta o 2-3 cm! Auto bardzo słabo wkręcało się na obroty. Katalizator został wycięty, wstawiona rurka. Auto jeździ wspaniale, prawie nie szarpie na LPG, kontrolka silnika nie zapala się. Wszystko wydaje się ok. Nie podłączałem go jeszcze po kompa, nie wiem czy coś wywala. Moje obawy są związane z sondą za katalizatorem, którego już nie ma.
Podziękowania dla Marcina (KacperMKK) za profesorskie przebadanie IMRC i wykluczenie awarii oraz podpowiedź z katalizatorem.

Spisiu
02-02-2015, 21:07
Borykam się z tym problemem . Co zrobiłeś z sondą?

ka91mil
02-04-2015, 19:57
Witam,może to zły temat ale potrzebuje wymiary katalizatora do mondeo mk3 2001 1.8 benzyna, bo zastanawiam się nad kupnem uniwersalnego katalizatora i jakiekolwiek wymiary bardzo by mi pomogły w wyborze.