PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dmuchawa - nie chce dmuchać na szybę



waldo
28-01-2006, 18:33
Witam Mondeowiczów.
Mam problem z dmuchawą, mianowicie - siłowniczek nie może przesterować dmuchawy aby był nawiew tylko na szybę przednią. Po rozłączeniu cięgna siłowniczka od osi przesłony, sprawdziłem siłowniczek - działa bez zarzutu, dość mocno wciąga i wypycha cięgno, natomiast oś przesłony daje się recznie obrócić i kieruje nawiew na szybę, po połączeniu cięgna z osią nie chce działć, to znaczy z pozycji nawiwu na szybę bez problemu siłownik ustawia nastawiną pozycje ale nie może zpowrotm ustawic nawiewu na szybę, lekko przekasza oś i się zacina, dopiero pomoc ręką powoduje ustawienie przesłony w prawidłowej pozycji. Posmarowanie WD40 nic nie dało, tylko recznie lżej prestawić presłonę. Może ktoś zna sposób usunięcia tej niesprawności.
waldo

arni
29-01-2006, 13:36
Ten sam temat przerabiałem rok temu. Podobnie kombinowałem, WD-40,sprawdzenie wężyków i nic. Odpuściłem sobie, pomyślałem auto wiekowe, ustawiłem "ręcznie" nadmuch na szybę w zimie i ok. Po pewnym czasie, po zmianie pozycji nadmuchu i powrocie na szybę siłowniczek sam bez mojej pomocy przestawił klapę.Z tego wynika,że WD-40 pomogło, lecz efekt był po pewnym czasie. Co do dawki to u mnie po aplikacji na drugi dzień była plama pod autem.

Cierpliwości

Henryk
29-01-2006, 14:00
Czasami winę ponosi tutaj przełącznik kierunku nawiewów lub też nieszczelność gdzieś w połączeniach wężyków...bo domyślam się że diesel ma również sterowanie kierunkami nawiewu podciśnieniowe tyle że podciśnienie jest w tym przypadku czerpane z vacum pompy

303Arturo
29-01-2006, 19:28
Ja mam inny problem w sumie nic poważnego ale jak dam nawiew tylko! na szybe to wieje na szybe i na nogi , a z kolei jak dam tylko na siebie to też na nóżki daje:) jak można sie dostać do tych zwrotnic żeby to sprawdzić? będe wdzięczny za info:)

303Arturo
29-01-2006, 22:24
Sorki za zawracanie glowy:) juz poszperalem za pomocą opcji "szukaj" i znalazlem ten problem dobrze opisany :) następnym razem odwrócę tę kolejność jak będe miał jakiś problem;)

Pozdrawiam wszystkich :)

waldo
30-01-2006, 19:59
Witam i dziękuje za podpowiedzi.
Po dwóch dniach moczenia WD dalej bez efektu :wall: , a na dodatek jeszcze kazanie na temat plam i zapachów :zly: , od lepszej połowy.
Arturo - jeśli coś wyszperałeś na ten temat to prosze podziel sie, bo mnie nie udało się nic znaleźć.
pozdrawiam waldo :beer:

Siokszar
05-03-2007, 21:25
Witam ponownie w tym temacie :-)
Jak widać problem się powiela u innych użytkowników Mondka.
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem swojego MKI od miesiąca, ale problem odnośnie dmuchawy dostrzegłem dopiero dziś rano, kiedy to był mróz i podczas jazdy ustawiłem ogrzewanie i dmuchawę na przednią szybę, a tu nic :-( Owszem, gorące powietrze leciało ale na nogi :-( a na szybę ani trochę. Musiałem się zatrzymywać i co jakiś czas wycierać szybę aż zrobiło się tak gorąco w kabinie że z szyby ten nachodzący ciągle nalot zamrozi zszedł. Rozebrałem całe sterowanie i ku memu zdziwieniu znalazłem kupę przewodów a nie jak się spodziewałem linki. Myślałem, że linka od przełączania dmuchawy na szybe nie działa. Teraz po tych podobnych tematach na forum dowiedziałem się ze to jest sterowane elektryczne, tylko jak to sprawdzić i gdzie zaglądać ??
Może ktoś miał podobny problem jak mój i kolegi zakładającego ten temat.
Po za tym wszystko chodzi bez problemu, wiatrak chodzi na każdym biegu od 1-4 oraz pozycje (kierunki) dmuchania też działają poza całą prawą stroną regulatora od białej kropki: czyli 1 - na nogi działa, 2 - na nogi i szybę, działa tylko na nogi, oraz 3 - na szybę, i tu ciągle działa na nogi.

DIGITAL
06-03-2007, 00:13
U was nie chce dmuchac na szybe a mi ślak trafił regulacje nawiewu ... działa tylko na 1 i 3 a pozostale 2 i 4 nieaktywne :hehe: i weź tu bądź mądry :getsome: