PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] MKII 1.8TD Kombi. Bez objawów, nagły brak możliwienia wrzucenia wstecznego



tomek_jaz
26-06-2011, 22:42
Dziś, żona podjechała normalnie pod dom. A jak chciała jechać do sklepu już nie mogła wrzucić wstecznego. Nic nie zgrzyta, poprostu nie można pokonać oporu aby bieg wskoczył. Na wyłączonym silniku też nie można. Przejechałem 20 km i bez zmian:(. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem. Czy ktoś może ma jakieś typy co to może być?
Dzięki za pomoc

Kraja
27-06-2011, 11:08
może ci ten system "podnoszonego wstecznego" zaszwankował :) Zdejmij mieszek i obadaj :)

tomek_jaz
28-06-2011, 09:24
Pierwsze co to to sprawdzałem:( Niestety wygląda że wszystko gra. W związku z tym że w pracy mam sajgon w czwartek się umówiłem do mechanika. Mam nadzieje że to jakaś pierdołka:)
Pozdr

rajman
28-06-2011, 10:01
ale to wajcha wogole nie wchodzi na pozycje wstecznego czy wchodzi ale wsteczny sie nie wrzuca ?

Stasio1948
28-06-2011, 16:13
Podejrzewam linkę wybierania zakresów.Prawdopodobnie się wyluzowała na zabezpieczeniu (regulacji) na pokrywie.W takim wypadku reszta biegów będzie wchodzic przy nieco innych położeniach lewarka.Jeżeli lewarek pozostaje w tej samej pozycji co przed awarią to winien jest mechanizm wybierania w pokrywie skrzyni biegów.Bywają zacięcia blokad lub skrzywienie kołków zabezpieczających ale naprawa tego typu uszkodzeń jest i niekłopotliwa i niedroga ale jednak pracochłonna bo trzeba spuścić olej i wymontować pokrywę z mechanizmem zmiany biegów,odłączyc linki itd.

tomek_jaz
28-06-2011, 21:33
Gała nawet nie chce wejść na pozycje wstecznego. Jakby coś się zblokowało. Inne biegi śmigają tak samo. Mam nadzieje że to nic poważnego bo tydzień temu ubezpieczenie płaciłem i już 800zł poszło:(