PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dziwne buczenie z przodu...



KrasiaK
27-06-2011, 11:57
Od jakiegoś czasu auto mi buczy podczas jazdy... problem występuje od ~3-4 miesięcy - ale zaczał sie nasilac, wiec czas cos z tym zrobic...

Sprawa wyglada tak:
- buczenie zaczyna byc slyszalne tak mniej wiecej pow. 40km/h
- organoleptyczne - slychac je z przodu - bardziej z prawej strony..
- i mysle ze najwazniejsze - przy jezdzie na wprot lub przy skrecie w pracy jest mniej slyszalne niz przy wchodzeniu np. w zakret w prawo... - przy skreceniu kierownicy lekko w prawo buczenie jest juz dosc konkretne w tej chwili...

Co to moze byc Koledzy? Łożysko kola? Podpory polosi? Cos innego?

Z gory dzieki za rady... pomoc.

markis
27-06-2011, 16:56
Mam chyba analogiczny problem. Też mi pow. 40km/h przy jeździe na wprost zaczyna buczeć i nie jest to jednostajny hałas. Jakby coś wpadało w wibracje. Pozdejmowałem pokrywy aku i dekle gniazd amortyzatorów. Usztywniłem nadkola i szarpałem, kręciłem kołami na podnośniku i nie znalazłem problemu.
O czasu zmiany opon na letnie nówki na 17" kołach męczące objawy nasiliły się.
Czyżby to były opony (Dunlop SpSport 2050) a może krzywe felgi (ale nie zaobserwowałem bicia).
Przy skręcie w lewo (np. rondo nasila się). Łożyska?

Może ktoś podpowie jakiś trop bo to kompletnie odbiera przyjemność z jazdy w trasie.

pzdr

Bartek
27-06-2011, 17:06
W jednym i drugim przypadku obstawiałbym łożyska.

KrasiaK
27-06-2011, 17:48
ale łozysko koła? - - to w sumie tez moj faworyt..ale zdziwil mnie objaw ze nasila sie przy skreceniu kierownicy w dana strone

Bartek
27-06-2011, 17:58
ale łozysko koła?

No tak.


ale zdziwil mnie objaw ze nasila sie przy skreceniu kierownicy w dana strone

Podczas skręcania bardziej jest obciążone łożysko i hałas się nasila.

KrasiaK
27-06-2011, 18:17
ok, dzieki - tak tez myslalem - nawet mam juz kupione lozysko...
wymienie lada dzien i mam nadzieje ze problem zniknie..

flipers
27-06-2011, 22:43
mialem ten sam problem, na poczatku powiedzieli lozysko podpory a pozniej ze lozysko kola....wymienilem oba i jest juz ok ale radzil bym zaczac od lozyska kola
pozdro

herbi
30-06-2011, 07:10
tez stawiam na lozysko,tym bardziej ze nasila ci sie to przy skrecie

KrasiaK
28-07-2011, 09:49
a jesli nie lozysko kola to ... co to moze byc? podpory polosi?

jestem po zmianie lozyska kola - chyba jest jakby ciszej (albo sobie wmawiam) - ale nadal buczy...
duzo roboty jest z lozyskiej podpory polosi? ile moze trwac wymiana (robiona przez mechanika)

Sintadas
28-07-2011, 23:41
u mnie mechanik za robotę wziął 100 zł, ale to raczej tani mechanik i trochę po znajomości.