PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] pocenie sie szyb



serdel
29-01-2006, 18:09
Jaki filtr należy wymienić jeśli pocą sie szyby,myśle ze przeciwpyłkowy ale czy jeszcze jakiś??

digital123
29-01-2006, 18:12
Jaki filtr należy wymienić jeśli pocą sie szyby,myśle ze przeciwpyłkowy ale czy jeszcze jakiś??

Tak przedciwpyłkowy, znajduje się w podszybiu od strony pasażera.

Warto też sprawdzić szczelność jego, tzn mocowania i osłony filtra, bo czesto tamtedy się wilgoć dostaje. Acha trzeba to robić delikatnie by nie uszkodzić szyby przy dokręcaniu osłony podszybia

Druga sprawa, to żeby szyby się nie pociły w aucie ma być czysto pod nogami, bez piasku itp.

Majer
29-01-2006, 19:37
Witam. Ja w moim mam to samo, przednia nic, ale boczne szyby są całe orosione.
Pozdrawiam

jdiabel
29-01-2006, 19:40
filtr przeciwpylkowy nalezy wymienic na podszybiu moze byc filtrona byle z weglem aktywnym bo smrodow nie czuc :) pozatym jak kombi to koledzy polecaja usuniecie wszelkich gratow z schowkow po bokach w bagazniku.

rafek
29-01-2006, 19:48
a ja mialem tak ze mi sie pociły szyby i chcac wymienić filtr pękła mi obudowa ( była juz klejona) i sie wq i wcale filtra nie zakladalem i póki co nic mi nie paruje jest ok

woj9
29-01-2006, 20:43
Zmień filterek a wszystko bedzie cacy :metal :beer:

Kafar
29-01-2006, 21:24
Ostatnio tak mialem, okazało się że filtr czysty. Wystarczyło wywalić już sporą ilość śniegu i lodu z dywanika i jak ręką odjął.

radeq
29-01-2006, 22:53
dokladnie tak jak kafar i digital123 mowia, najwazniejsze zeby bylo sucho w aucie, bo jak ci sie zaczyna w aucie robic ciepelko to ta cala woda zaczyna parowac, dlatego zadbaj najpierw o to

Daniel
29-01-2006, 23:40
Polecam zainwestowac w gumowe dywaniki na zime. Problem znika.... woda sie nie wsiaka w wykladzine i mozna spokojnie wsiadac z "buciorami" do auta ;-)))

Pozatym osuszyc wnetrze, ogrzewanie na maxa i jazda z lekko uchylona szyba.

Daniel

Harob
30-01-2006, 09:13
Mi tez niezle parowaly szyby. Zakupilem nowy filtr, zdejmuje obudowe...a tu pusto. Nie ma filtra (jezdzilem tak prawie 2 lata), a w środku obudowy niezły syf! Usunąłem zanieczyszczenia (głownie liście i "noski") za pomocą odkurzacza, założyłem filtr i jest OK.

vMZe
30-01-2006, 09:38
Do wszystkich co się zastanawiają nad wymianą filterka kabinowego w zimie tego nie wolno robić, chyba, że ma się garaż cieplutki. Inaczej wszystkie zaczepy pourywacie. Ostrzegam lojalnie.

mariokar
30-01-2006, 22:19
witam
a gdzie jest ten filter w mondeo combi 1

Lowlander
31-01-2006, 00:26
Do wszystkich co się zastanawiają nad wymianą filterka kabinowego w zimie tego nie wolno robić, chyba, że ma się garaż cieplutki. Inaczej wszystkie zaczepy pourywacie. Ostrzegam lojalnie.

Racja! W takich temperaturach plastik bywa kruchy jak szkło.

Harob
31-01-2006, 08:44
witam
a gdzie jest ten filter w mondeo combi 1

W podszybiu od strony pasażera, wystarczy odkręcić kilka wkrętów.

rad567
31-01-2006, 09:50
Witam

U mnie było tak, że i wymieniłem filterek, osuszyłem samochód itd...
i NIC !!!!!

Kolega z forum poradził, żeby sprawdzić wywietrzniki znajdujące się w tylnych nadkolach (pod wykładziną) !!!!!

NO I TO BYŁO TO !!!!

Te wywietrzniki mają gumowe zaślepki, które moga od mrozu zasztywnieć lub przymarznąć i nie dawać pełnej recylkulacji wilgotnego powietrza w samochodzie.

Spróbuj to udrożnić - ja podłożyłem paski gąbki, aby klapki były uchylone

I JAK RĘKĄ ODJĄ - a było tak, że nie dało się jeździć woda po szybach ciekła

OBY POMOGŁO - POZDRAWIAM !!!