PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wyciek ze skrzyni biegów



wazon1985
30-06-2011, 09:43
czesc Mam pytanie mam wyciek jak stoje przodem do auta to prawa strona jak sciagne koło to poci sie na takim metalowym kole( jak sie ta czesc nazywa ?) i nie wiem czy to cieknie olej silnikowy czy raczej bardziej prawdopodobnie skrzyni biegów a jesli skrzynia to czy to powazne i jak spróbowac to naprawic? ps stan oleju w skrzyni w normie zawsze pilnuje

wazon1985
12-07-2011, 12:41
Wiem już że przecieka na pompie oleju asb. Spec od automatów przez telefon wycenił pracę na 150-250 zł i moje pytanie czy przy wymianie uszczelki pompy jest potrzeba spuszczenia oleju i czy mechanik bez specjalnego doświadczenia z asb poradzi sobie ?

Netoper
12-07-2011, 12:44
Dziwna diagnoza, pompa jest w środku skrzyni więc z niej nie ma jak za bardzo wyciekać.
Skrzynia przecieka przez półosie albo przez uszczelniaczprzy silniku.
Wrzuć fotkę tego metalowego koła.

SteelRat
12-07-2011, 13:16
tam, gdzie opisujesz, tez jest uszczelka. tak olej tracisz, bo w koncu przeciez wycieknie. mozna sie do tego dostac bez wyciagania skrzyni, ale o ile pamietam, trzeba sie napocic, opuszczac sanki, czy cos...

wazon1985
12-07-2011, 15:12
Właśnie o ta uszczelkę chodzi kosztuje ona 21 zł a jak powiedział 250 to pomyślałem że zapytam na forum czy to bardzo skomplikowana sprawa żeby nie jechać specjalnie do specjalisty od asb tylko zwykłego mechanika ?:-)