PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Drążki



mlodychuck
01-07-2011, 22:31
Witam!
Jestem nowy na tym forum wiec jak coś to nie bić : D
Nie wiem czy dobry dział ale chyba najlepszy na ten temat.
Chce kupić Mondeo mk1, ale mam pewien problem...
Przy hamowaniu trzeba mocno trzymać kierownicę bo znosi ją w prawo. Sprzedawca mówi, że wystarczy wymienić drążki z przodu i będzie dobrze. To moje pierwsze auto i nie bardzo się znam a sprzedawcy jednak aż tak nie ufam. Dlatego pytam was czy to faktycznie może być tym spowodowane, czy tak mieliście? Czy wymiana drążków pomogła? sam sobie poradzę jak mam kanał czy raczej warto dać to mechanikowi i ile by to kosztowało? z góry dziękuje

Linarr
01-07-2011, 22:41
jak przy hamowaniu a podczas normalnej jazdy nie to ja bym bardziej na tarcze hamulcowe stawiał. Drążki czy końcówki drążków tylko? To drugie myślę że dasz radę potem tylko na zbieżność trzeba jechać. Tarcze też bez problemu samemu się wymienia ;)

jerzuu123
01-07-2011, 22:45
Raczej to będą tuleje wahaczy, koszt wymiany niedużźy ale najlepiej mieć prasę żeby je wybić i wbić nowe

Yokura
02-07-2011, 13:34
Też bym się skłaniał ku przednim hamulcom - krzywe tarcze.
Koszt takiej operacji hmm jak dobrze poszukasz 250zł za firmowe klocki i tarcze no i 4-paczek co by się przyjemniej wymieniało.
Najlepiej byś zrobił jadąc zbadać autko, albo same zawieszenie w stacji kontroli pojazdów.

pawpor
02-07-2011, 15:28
przednim hamulcom - krzywe tarcze.
Bardziej wytarte klocki...


250zł za firmowe klocki i tarcze no
Za taką cene wyjdzie Mikoda + Klocki Zimmermann

buko
02-07-2011, 15:38
a nie możesz jechać tym autem na stację diagnostyczną- sprawdzić za 20zł zawieszenie ?
jak będą luzy gdzieś gość ze stacji Ci powie gdzie, wtedy (jak sam nie będziesz wiedział) zapytasz nas co i za ile, a może walony jest i pospawany- na stacji z kanału wszystko widać- to i Ty będziesz po takiej wizycie pewniejszy.

a jak się właściciel nie zgodzi jechać to odpuść temat kupna tego auta

Yokura
02-07-2011, 15:46
Bardziej wytarte klocki...


Za taką cene wyjdzie Mikoda + Klocki Zimmermann

U mnie były krzywe i wyszczerbione tarcze...
Co do zestawu np. Trw lub ate bym polecił

pawpor
02-07-2011, 15:47
ate bym polecił

Za 250zł? pokaż mi ten sklep, to może moją hurtownie zmienię... ;)

Yokura
02-07-2011, 16:21
Za 250zł? pokaż mi ten sklep, to może moją hurtownie zmienię... ;)

W takiej cenie TRW kupiłem, co do ATE to może jest troche droższe ale jakbyś nie zauważył nie to jest mieritum tematu...

pawpor
02-07-2011, 16:23
ale jakbyś nie zauważył nie to jest mieritum tematu...

Napisałeś że można znaleźć dobrej firmy za 250zł a potem poleciłeś ATE, więc tylko napisałem żeby potem nie szukał kompletu ATE za 250zł

Linarr
02-07-2011, 16:29
jechać tym autem na stację diagnostyczną- sprawdzić za 20zł zawieszenie ? jak będą luzy gdzieś gość ze stacji Ci powie gdzie

szczerze? guzik mu na tych szarpakach wyjdzie... Ja miałem wybite tuleje wahaczy na szarpakach oczywiście dobre są dopiero jak pojechałem do jakiegoś serwisu gostek wziął łom w ręce i wyszło że do wymiany

przemoprzem
02-07-2011, 20:46
Równie dobrze może być jeden zacisk hamulcowy zapieczony, w konsekwencji jedna strona nie hamuje i ściąga przy hamowaniu - tak miałem w Golfie żony. Pojechałem na stację sprawdzić siłę hamowania i lewa strona wyraźnie słabsza, na tyle nie sprawdziłem w sumie .... bo pękła rurka hamulcowa!

Druga przyczyna ściągania to wybita tulejka wahacza (w Mondeo MK1 pewnie tylna tuleja - ta niepełna) - przy hamowaniu pojawia się luz, cofanie wahacza i zbieżność się rozjeżdża. Tarcze krzywe to bicie przy hamowaniu, tak samo przy wybitych drążkach lub końcówkach lub co najgorsze wyrobionej maglownicy. Jeśli nie ma bicia przy hamowaniu to raczej tarcze dobre - tak mi się wydaje.

Najlepiej jechać na stację, sprawdzić luzy i przede wszystkim siłę hamowania hamulców. Ewentualnie przełożyć koła - może opona coś felerna. Oczywiście warto też na kanale użyć łyżki, szarpaki jak wcześniej napisano wszystkiego mogą nie pokazać.

Za wymianę końcówki drążka można się brać samemu, ale za wymianę drążka nie radzę - sam miałem duże chęci, ale dostęp żeby złapać na "jabłko" drążka jest tragiczny - polegem :(. Co do cen to nie wiem, ale co okolica to inaczej.

adamuus
03-07-2011, 02:57
Równie dobrze może być jeden zacisk hamulcowy zapieczony, w konsekwencji jedna strona nie hamuje i ściąga przy hamowaniu - tak miałem w Golfie żony. Pojechałem na stację sprawdzić siłę hamowania i lewa strona wyraźnie słabsza, na tyle nie sprawdziłem w sumie .... bo pękła rurka hamulcowa!

Druga przyczyna ściągania to wybita tulejka wahacza (w Mondeo MK1 pewnie tylna tuleja - ta niepełna) - przy hamowaniu pojawia się luz, cofanie wahacza i zbieżność się rozjeżdża. Tarcze krzywe to bicie przy hamowaniu, tak samo przy wybitych drążkach lub końcówkach lub co najgorsze wyrobionej maglownicy. Jeśli nie ma bicia przy hamowaniu to raczej tarcze dobre - tak mi się wydaje.


jeśli przy hamowaniu ściąga to najpierw te rzeczy do sprawdzenia

mondziak2005
03-07-2011, 09:46
szczerze? guzik mu na tych szarpakach wyjdzie.
bo moze byłes w torpalu :)

---------- Post dodany o 08:46 ---------- Poprzedni post dodany o 08:45 ----------

a tak na marginesie nie moze ktos pojechaz go zobaczyc?? nikt blisko nie mieszka??

Linarr
04-07-2011, 14:00
bo moze byłes w torpalu

że co?

daman0629
04-07-2011, 17:03
moze byc tarcza krzywa ,była nagrzana mocno kto wjechal w wode i tarcza gotowa:)