PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Bębny 228 zamiast 203?



kula159
04-07-2011, 11:29
Witam, mam pytanie czy można zamienić bez żadnych przeszkód kompletne bębny hamulcowe z 203mm na 228mm? Bo ja u siebie mam 203 i już kończą swój żywot i mam okazję kupić sprawne bębny 228mm tylko nie wiem czy podejdą bez jakiejś rzeźby? A i jeżeli by pasowały to co bym musiał kupić do nich?

rajman
04-07-2011, 12:08
mozna przelozyc, tylko pytanie w jakim tam stanie beda szczeki i wszystko. jak beda dobre to mozesz calosc przekladac i sie nei martwic.

jak trzeba bedzie tez wymieniac szczeki i samoregulatory to imho bez sensu. bo wyjdzie cie tyle samo co naprawa twoich obecnych a czy poprawa w hamowaniu przy okladzinie dluzszej o pare mm bedzie duza nie powiedzial bym ; )

wszyscy polecaja jak jest mozliwosc wymieniac z bebnow na tarcze, ja po wymianie jestem zadowolony, samochod nie nurkuje i napewno lepiej hamuje, tyle ze w kombi to latwizna, a w htb trzeba zwrotnice wymieniac.

kula159
04-07-2011, 12:41
Też już myślałem nad wymianą na tarcze, ale doszedłem do wniosku że trzeba włożyć sporo kaski i jeszcze więcej roboty więc raczej nie opłacalne to jest.. ;) No to większe bębny raczej dobre są, a w moich siadły samoregulatory i nie ma ręcznego w ogóle, a jak rozebrałem bębny to się okazało że te samoregulatory co są u mnie to są jakieś "nadzwyczajne" bo żadne z dostępnych na rynku, nawet te w kompletach nie pasują i już nie mam pomysłu jak to ugryźć bo bez ręcznego ciężko się jeździ.. ;)

rajman
04-07-2011, 22:49
no to ja bym sie nie zastanawial, to ze ty masz teraz inne nie znaczy ze nowe ze sklepu nie beda pasowac, jesli by jednak tamte byly w lepszym stanie to przekladaj.

jezdzic to sie bez recznego da, gorzej zaparkowac na gorce :P