PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jak złożyć skrzynię?



Robi
05-07-2011, 00:20
Czy spotkał się ktoś z jakimś filmikiem w necie jak wygląda skrzynia cd4e w środku i ewentualne przyczyny uszkodzeń tych skrzyń biegów?? Obecnie zmieniam pompę oleju (panewki na statorze praktycznie brak bo wygląda jak folia aluminiowa) i mam pytanie na co zwrócić uwagę, by wszystkie elementy weszły na swoje miejsce, by bez problemu założyć pompę bo coś "kosze" za mocno wystają?

rodan555
05-07-2011, 22:15
A rozbierałeś bez zdejmowania skrzyni ? jak kosze za bardzo wystają to znaczy że przekładnie planetarne nie są dobrze złożone.

Robi
06-07-2011, 02:25
Właśnie rozbierałem bez zdejmowania skrzyni. Nie wiem jak mocno muszą wejść te kosze by pompa weszła bez "szwanku". Szkoda Rodan że nie mieszkamy niedaleko siebie, bo mam drugą skrzynie w garażu i na jej podstawie można było by stworzyć fajny filmik instruktażowy.

rodan555
06-07-2011, 09:52
no muszą się dość mocno schować, pozostaje tylko wyjąć wszystko co się da i złożyć na nowo. najprędzej nie złożyłeś dokładnie tej najdalszej planetarki, tzn zębatki nie wpadły do końca. Możesz spróbować pokręcić całymi koszami aż wpadną na swoje miejsce. Parę razy rozbierałem taką skrzynię bez zdejmowania i złożyć ją w takiej pozycji jest dosyć trudno ale da się to zrobić. ważne abyś przy wkładaniu pompy nie uszkodził tego kawałka metalu co przenosi napęd z pręta na pompę bo jak tu nie trafisz a zaczniesz ściskać śrubami to on potrafi pęknąć.

---------- Post dodany o 08:52 ---------- Poprzedni post dodany o 08:50 ----------

A co do skrzyni to też mam taką jedną leżącą w garażu, nawet jeszcze sprawna ale planuję ją poddać pełnej regeneracji z wymiana wszystkich łożysk panewek tarczek przekładek i tłoczków wtedy może porobię zdjęcia tego ustrojstwa.