PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] błędy ABSu - wykasowanie - jak?



gepardcheester
05-07-2011, 10:00
witajcie forumowie czy po wymianie czujnika ABSu w prawym przednim kole trzeba wykasować bledy (tj palace sie kontrolki ABS i Hamulca recznego) podpinajac sie pod komputer? bo jeden mechanik mówi ze trzeba to usunac z komputera, a inny mowi ze system absu sam sie diagnozuje i powinien skasowac bledy, tzn ze jesli dalej sie pali to albo czujnik jest zepsuty alvbo cos innego, a Wy co sadzicie? obilo mi sie gdzies o uszy ze mozna takze usunac te bledy bez komputera... ;)

Linarr
05-07-2011, 10:09
albo odłącz akumulator na pół godziny albo przejedź kilka km błąd sam się wykasuje :bigok:

gepardcheester
05-07-2011, 10:12
przejechalem 16 km po wymianie czujnika i... nic, dalej sie swieci mi blad, kiedys przy sprawdzeniu na kompie wywalilo ze to czujnik prawego przedniego kola, mechanik mi wymontowal i tak jezdzilem troche czasu, wczoraj zamontowalem czujnik ktory dorwalem na szrocie, no ale moze takie szczescie ze jest wadliwy? :| w kazdym razie mam drugi czujnik na zmiane, zaraz zrobie jeszcze 30 km to bedzie widac czy sie wykasuje

Linarr
05-07-2011, 11:35
weź go zmierz miernikiem powinien mieć coś koło 1100 omów chyba. Ewentualnie nie styka na kostce łączeniowej lub zębatka na piaście zabrudzona

gepardcheester
05-07-2011, 20:26
a jak go zmierzyc?:P bo ja kompletny laik jestem :p jutro sprawdze piaste a takze czy napewno i dobrze wpiety

Optysio
05-07-2011, 23:49
Wypinasz kostkę, bierzesz miernik do łapy, ustawiasz go na pomiar oporu czyli na ohmy, a dokładniej na zakres 2000 ohmów (lub 2k, zależy od skali), końcówkami miernika dotykasz do pinów w kostce idącej do czujnika i odczytujesz na skali wynik. uważaj, coby nie zewrzeć końcówek miernika bo pokaże null czyli zero.

---------- Post dodany o 23:49 ---------- Poprzedni post dodany o 23:47 ----------

ABS po załączeniu zapłonu przeprowadza samodiagnostykę i jeśli wsio jest ok to kontrolki gasną. Nie trzeba podłączać go do kompa.

gepardcheester
06-07-2011, 22:52
wszystko gra:) kontrolki pogasły, problem był taki iz czujnik absu nie byl do konca wpiety, kostka byla zasyfiona piaskiem itp, po oczyszczeniu penetratorem, wpieciu i docisnieciu kontrolki pogasly :)