PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Szarpanie skrzynią, wysokie obroty + wariujący licznik :/



CREAMTEAM
05-07-2011, 22:32
Witajcie, a więc do rzeczy :

Przedwczoraj na trasie w kilku momentach licznik prędkości zaczął mi wariować spadając w dół by po chwili wskoczyć na swoje miejsce -> nie wiem czy to ma coś wspólnego z tematem ale wolałem napisać, ten stan utrzymuje się do chwili obecnej.

A teraz najgorsze :/ od wczoraj skrzynia szapie mi dość mocno (nie za każdym razem) wskakując na drugi bieg, na wyższych jest już ok i zdarza się też że nie chce mi w ogóle wskoczyć na drugi bieg nawet na wysokich obrotach - dźwięk silnika wtedy, coś strasznego :/ No i jeszcze występuje również samoczynne wskakiwanie obrotów na 3000-3500 obrotów, zazwyczaj między 2 a 3 biegiem :///

Olej wymieniany jakieś pół roku temu, jego ilość i kolor jest odpowiedni...

Kontrolka od błędu skrzyni nie wyskoczyła...
PANOWIE, CO TO MOŻE BYĆ ????

CREAMTEAM
07-07-2011, 11:06
Wybaczcie, że post pod postem...

Nikt nie wie co może być przyczyną ???

rodan555
07-07-2011, 11:59
najpierw zajmij się wariującym prędkościomierzem. rozbierz zegary i sprawdź czy problem nie leży na stykach zegarów, jeśli zegary są w porządku to jako drugie musisz sprawdzić czujnik prędkości VSS, jest możliwe że masz na nim nie kontakt albo jest po prostu uszkodzony. jak już wskazania prędkości będziesz mieć poprawne to bardzo możliwe że objawy skrzyni ustąpią. Jeśli nie to następna rzecz do zrobienia to wyczyszczenie czujnika MLP.