PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Boląca noga od sprzęgła



ROMANEK1809
06-07-2011, 01:04
Witam,
Jestem tu nowy, ale mam pytanie i poszukuję odpowiedzi.
W moim MKIII kombi 1.8 wg mnie cos sie dzieje ze sprzęgłem lub z pedałem sprzęgła.Jak wsiadam rano do zimnego auta to odnoszę wrażenie że ciężko wchodzi w podłogę pedał sprzęgła, a innym objawem jest to że po przejechaniu kilku lub kilknastu kilometrów po mieście moja lewa noga zaczyna mnie boleć, tak jakby kość w środku. Nie zaopserwowałem że się sprzęgło ślizga, choć wydaje mi się że czasami wciskam pedał gazu a mój mondek nie ma siły..nie wiem co to może być. byłem na przeglądzie climy i tamci mechanicy stwierdzili że to może być wysprzęglik-podobno się zabrudził...???, czy mają rację???Pomocy,
czeka mnie wyjazd w długą traseę i niechciałbym aby mi padło coś w trasie io płacić słono w walucie Euro....

pomożecie??? Czekam na odpowiedź

Stasio1948
06-07-2011, 07:30
Ciężko chodzący pedał sprzęgła to może być wysprzęglik lub pompka sprzęgłowa.Po pierwsze:kiedy był wymieniany płyn hamulcowy?Jaki płyn jest zalany?Doraźnie można popróbować poprawić działanie układu poprzez przepompowanie płynu przez odpowietrznik wysprzęglika-jest na górze skrzyni biegów.Oczywiście do zbiorniczka dolewamy NOWEGO płynu klasy co najmniej DOT 4.Jeśli to nie pomoże a wysprzęglik nie cieknie to pozostaje się przyzwyczaić.

ROMANEK1809
06-07-2011, 10:37
Dzięki za odpowiedź, Nie wiem kiedy był wymieniany płyn(czy w ogóle był wymieniany)-mam to auto od niespełna roku. Jaki płyn też nie wiem jaki jest zalany...Czyba mnie czeka wizyta u mechanika...tylko muszę poszukać jakiegoś solidnego w Warszawie, bo tych pseudo mechaników jest bezliku....

Mondekmk1
06-07-2011, 20:08
wysprzęglik lub pompka sprzęgłowa.

Moze byc ale jednak najczestrzym powodem ciezko chodzacego sprzegla jest jego koncowka. Tarcza jest juz cienka, docisk stoi wysoko i przez to pedal robi sie twardy.

cosin
07-07-2011, 10:12
podjedź do chłopaków na jana kazimierza, obadają Ci furę.

Dziwi mnie natomiast, że po zakupie auta (rok temu) nie wymieniłeś płynu

ROMANEK1809
07-07-2011, 10:57
podjedź do chłopaków na jana kazimierza, obadają Ci furę.

ok dzięki podjadę

Dziwi mnie natomiast, że po zakupie auta (rok temu) nie wymieniłeś płynu
nie wymieniłem, bo nie wiedziałem że się wymienia..:(

cosin
07-07-2011, 11:05
możliwe, że to ja mam manię wymiany wszystkich "soków' po zakupie kolejnych aut :)

Mondekmk1
08-07-2011, 01:03
nie wymieniłem, bo nie wiedziałem że się wymienia..

Wymiana nic nie pomoze....bo co ma piernik do witraka.

---------- Post dodany o 00:03 ---------- Poprzedni post dodany o 00:01 ----------


manię wymiany

Mania mania...ale troche rozsadku tez trzeba...lejesz wszystko oryginal zawsze??

denis911
08-07-2011, 03:14
Docisk ci sie skonczyl, plyn nie ma tu nic do rzeczy

badger
08-07-2011, 04:21
Moze byc ale jednak najczestrzym powodem ciezko chodzacego sprzegla jest jego koncowka. Tarcza jest juz cienka, docisk stoi wysoko i przez to pedal robi sie twardy.
U mnie jak się kończyło to było akurat strasznie miękkie i brało już na samym początku...

cosin
08-07-2011, 09:15
manię wymiany



Mania mania...ale troche rozsadku tez trzeba...lejesz wszystko oryginal zawsze??


orginales niekonieczne ale zawsze zgodnie ze specyfikacją.

Dzięki temu, że wymieniam płyny przy zakupie (pomijam kwestię pełnego serwisu bo to norma), mam święty spokój z hamulcami, chłodzeniem, pracą skrzyni biegów czy wspomagania.

Polecam takie podejście

Mondekmk1
09-07-2011, 01:28
Polecam takie podejście

Nie mowie ze jest zle...ale czasem producent przesadza z tymi niektorymi wymianami...

Ale juz jest duzo gozej jak ktos wogole pod maske nie zaglada :)