PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głośny samochód



Arbuz
06-07-2011, 21:39
Witam
Stoi sobie kolo mojego mondeo mk2 2.0 Opel vectra 1.6. Odpalamy oba samochody i Vectra jak pszczółka a Mondziak jak duży bąk:) Od czego zacząć wytłumianie mondziaka? Proszę o propozycje bo obydwa na wolnych obrotach chodzą równo i bez problemowo. Od tłumników?
pozdrawiam

pupek86
13-07-2011, 23:01
Od tłumników?

od nieporównywania 2 litrów do 1.6. a jak już to zobacz tłumik czy jest cały i czy masz wygłuszenie od spodu maski

przemoprzem
14-07-2011, 09:05
Heh, powodzenia w tej dyscyplinie :). Ciotka ma 1.6 Vectre B - silnik poezja, cichutko, równiutko - bajka. Maskę jak się podniesie to cisza niesamowita, w środku tak samo. I co najlepsze idzie tym jeździć pomimo chyba 100 KM. Może kwestia pojemności też ma znaczenie, ale stary silnik w żony Golfie 3 (92 r.) 1.8 PB 75 KM też jest spooro cichszy od mojego.

W porównaniu do mojego MK1 1.8 Pb to jak włączyłem (po odsłuchaniu silnika Vectry) swojego to pomyślałem, że mam klekota. Niestety, ale zabiegi wygłuszające nic tu nie dadzą, bo te hałasy idą z samego silnika, czyli z wnętrza. Oczywiście jak masz dziurawy wydech to inna sprawa. Ojciec ma MK2 1.8 PB (bez hydrauliki zaworów) z 2000 r i też praca silnika jest głośna.

Ale jak chcesz się pocieszyć i podbudować to stań obok Mondeo MK3 TDDI - tam jest dopiero szerszeń :):) Wczoraj podjechałem obejrzeć do Rakowa i już wiem że TDDI i TDCI to totalnie nie dla mnie.

Arbuz
20-07-2011, 22:22
Zaryzykuję jednak z tym tłumikiem bo to taki odgłos głuchego dudnienia jakby idzie. Podejrzałem na kanale od spodu mondziaka i nie widzę ani nie wyczuwam jakichś wydmuchów lub dziur. Druga sprawa to jaki ten tłumik mam kupić. Bo w pewnej książce o samonaprawianiu mondka jest że z tyłu powinienem mieć (MKII 2.0) jakby dwa tłumiki (po lewej i po prawej stronie wozu)z tym że jeden łączy się z drugim. A u mnie to wygląda jak wersja z 1.6 i 1.8 czyli jedna "pucha". I nie wiem co o tym myśleć. Czyżby ktoś wcześniej podmienił? Poza tym nie wiem czy w kombi też są te dwie puszki. Sorki za mało fachowy język :)

Mondekmk1
21-07-2011, 00:11
Heh, powodzenia w tej dyscyplinie . Ciotka ma 1.6 Vectre B - silnik poezja, cichutko, równiutko - bajka. Maskę jak się podniesie to cisza niesamowita, w środku tak samo. I co najlepsze idzie tym jeździć pomimo chyba 100 KM. Może kwestia pojemności też ma znaczenie, ale stary silnik w żony Golfie 3 (92 r.) 1.8 PB 75 KM też jest spooro cichszy od mojego.

W porównaniu do mojego MK1 1.8 Pb to jak włączyłem (po odsłuchaniu silnika Vectry) swojego to pomyślałem, że mam klekota. Niestety, ale zabiegi wygłuszające nic tu nie dadzą, bo te hałasy idą z samego silnika, czyli z wnętrza. Oczywiście jak masz dziurawy wydech to inna sprawa. Ojciec ma MK2 1.8 PB (bez hydrauliki zaworów) z 2000 r i też praca silnika jest głośna.


To w takim stanie juz macie silniki...bo zetec jak jest w dobrej kondycji to chodzi cichutenko. Moj jak chodzi na wolnych to slychac tylko cykanie wtryskiwaczy i delikatny szum paska wielorowkowego:) Vectra jak wyjechana to tez halasuje ale jak dobra to nie powiem ladnie cicho chodzi...