PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] biegi w MK3



marcind112
07-07-2011, 03:04
witam Serdecznie to moj pierwszy post więc pokrótce streszczę mój problem. Od 3 miesięcy jestem posiadaczem mondeo 2.0 benzyna z 2003 roku po lifcie. wszystko pięknie ładnie tylko biegi wsteczny i jedynka nie wchodzą na postoju. muszę dać najpierw dwójkę lub czwórkę ty wszedł wsteczny lub jedynka . jak auto jest zgaszone problemu nie ma wszystkie biegi wchodzą gładko. każdy z mechaników którym o tym mówiłem twierdził , że sprzęgło do wymiany - zdecydowałem się na tę operację mechanik zrzucił skrzynię i stwierdził , że moje sprzęgło nie jest zużyte więc nie ma sensu go wymieniać, miał możliwość więc z innego mondeo przełożył wysprzęglik i problem był nadal wtedy podejrzenie padło na pompkę pod sprzęgłem - kupiłem w ASO i co ---- chodzi pięknie a właściwie chodził 2 tygodznie i problem poiwrócił ludzie co to może być???? czytałem forum wiem ze niektórzy też się z tym męczą może jakie spomysły?

kusiciel3
07-07-2011, 06:33
Generalnie biegi w mk3 chodzą dużo gorzej niż w mk2 ale bez przesady ... da się z tym żyć ...skoro masz aż taki kłopot no to coś musi być nie halo ...ale o tym niech sie wypowiedzą inni bardziej doświadczeni w skrzyniach ;)

MarekPrint
07-07-2011, 21:49
Temat rzeka , dużo MK3 szczególnie 5 biegowa ma z tym problemy . I ja także trochę narzekam .
Reasumując powodów może być wiele:
-tarcza i docisk sprzęgła , wysprzęglik
-pompka sprzęgła
-zapowietrzony układ sprzęgła
-źle ustawione linki-cięgna (wajcha-skrzynia)
-uszkodzone poduszki skrzyni i silnika(silnik, skrzynia i tylna pod spodem ta najbardziej)
-zły olej w skrzyni(ale tu objaw pojawia się na zimnym lub ciepłym )
-źle ustawione poduchy względem karoserii

chyba wszystko - trzeba szukać .

greg27
10-07-2011, 11:13
Mialem to samo w piatek wymienilem komplet sprzeglo,dkz,wysprzeglik.I wszystko dziala plynie nie ma problemow z 1 i wstecznym.Az chce sie jezdzic.

marcind112
19-07-2011, 19:49
koledzy rozwiązałem problem a właściwie to nie ja a panowie z ASO kraków - przewód łączący pompa sprzęgła - wysprzęglik łapał lewe powietrze i sprzęgło zapowietrzało się --- wymirniono przewód koszt 250 zł + robocizna i gra i śmiga

OTTO
19-07-2011, 20:00
No a ja myślałem że mam takie problemy po wymianie silnika a to TTTM, tylko że u mnie jest delikatne haczenie przy wrzucanie biegów, nie muszę kombinowac, w mk1 była bajka :)