PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tarcze Brembo,warto czy tandeta?



Tomek1987
09-07-2011, 20:52
Witam kolegów.Czas na zmianę tarcz z przodu i mam dylemat co wybrać z braku czasu nie byłem jeszcze w sklepie więc rozglądałem się na allegro i znalazłem takie coś http://allegro.pl/tarcze-brembo-przod-ford-mondeo-iii-mk3-i1672271546.html
niby firma dobra ale na forum czytałem że się krzywią.Są zestawy z klockami ale klocki są w dobrym stanie i na moją jazdę jeszcze z pół roku polatają.
Co myślicie o tych tarczach jeśli macie jakieś sprawdzone to każda propozycja mile widziana.
Pozdrawiam.

dream
09-07-2011, 20:55
Ile ludzi tyle opinii ja miałem brembo w poprzednim mkI i byłem zadowolony

Fred.X
09-07-2011, 21:06
a ja nie polecam,

Tomek1987
09-07-2011, 21:26
A jeszcze jedno pytanko co do tej średnicy 300.
Mam mondeo mk3 tddi 90km 2001r. i czy ta średnica 300 będzie dobra.

Fred.X
09-07-2011, 21:43
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tarcze-hamulcowe-przednie-Mondeo-1681578-FORD-Fomoco/1634

http://ford.sklep.pl/pl,product,321271,tarcze,hamulcowe,ford,przod,kpl. html

http://ford.sklep.pl/pl,product,321279,tarcze,hamulcowe,trw,przod,kpl.h tml

http://ford.sklep.pl/pl,product,321307,tarcze,hamulcowe,zimmerman,przod ,kpl.html

Tomek1987
09-07-2011, 21:51
Dzięki kolego za linki poczekam jeszcze na jakieś odpowiedzi ale bedzie trzeba zastanowic sie nad tymi lakierowanymi.

badger
09-07-2011, 21:59
W mk3 nawet dobre przednie tarcze potrafią się giąć, więc tanie Brembo, które mają opinie bardzo różne, zdecydowanie sobie odpuść.

Co do rozmiaru, to w każdym mk3 niezależnie od rocznika, silnika i wersji nadwoziowej są identyczne tarcze.

Jendrekmak
10-07-2011, 15:39
Są zestawy z klockami ale klocki są w dobrym stanie i na moją jazdę jeszcze z pół roku polatają.

stare klocki do nowych tarcz? tak się nie robi. tylko nowe tarcze z nowymi klockami

grisza76
10-07-2011, 15:48
Nowe tarcze - tylko nowe klocki. Inna opcja to kasa na tarzce w błoto.

Tomek1987
11-07-2011, 07:17
Dzięki bedzie trzeba kupić lepszej firmy razem z klockami.
Pozdrawiam.

Aniol
11-07-2011, 23:21
Nie wiem jak tarcze ale w poprzednim autku miałem oryginalne tarcze w połączone z klockami Zimermana i szybko się skończyły te klocki wiec nie wiem czy te tarczki nie są podobnej jakości i szybko się skończą.

badger
11-07-2011, 23:26
O jakości klocków świadczy to jak hamują, a nie jak szybko się kończą...

Paker
12-07-2011, 11:33
ja tam mam w mk2 założone tarcze brembo i klocki ferodo po raz 2gi zresztą i jak dla mnie jest ok

Ricken
15-07-2011, 18:38
Cena kompletu tarcz brembo i klockow ferrodo jest ok jakosc niezla wiec opcja jest rozsadna

Paker
16-07-2011, 12:19
Ja tam jestem zadowolony jak wspominałem po raz 2 ten zestaw założony i po raz 2 efekt zadowalający a cena rozsądna :)

jerzuu123
16-07-2011, 14:07
Ja mam tArcze brembo i klocki też jakiejś dobrej firmy i chodzi to elegancko i hamuje idealnie nawet z prędkości prawie 200 więc chyba warto a cena jest dobra

dream
16-07-2011, 15:58
stare klocki do nowych tarcz? tak się nie robi. tylko nowe tarcze z nowymi klockami


A niby dlaczego? Jeśli klocki są w dobrym stanie to po co kupować nowe?


Nowe tarcze - tylko nowe klocki. Inna opcja to kasa na tarzce w błoto


j/w

Paker
17-07-2011, 19:22
kiedyś obiło mi się o uszy ze stare klocki układają się do starej tarczy... po założeniu nowej tarczy i starych klocków efekt hamowania będzie słaby,będą piszczały itp ale jak jest w praktyce hmmm ja tam zawsze wymieniałem tarcze+klocki na nowe

kusiciel3
17-07-2011, 19:30
Ja mam komplet na przodzie Brembo tarcze + klocki i w porównaniu z poprzednim zestawem czyli ATE spisują się dużo lepiej ;)

lukiko1986
17-07-2011, 20:06
Kup komplet FERODO...

jerzuu123
18-07-2011, 07:27
Warto zawsze kupić tarcze i klocki bo stare klocki nigdy nie są równe i zanim się dotrą do nowych tarcz to mogą narobić rys i później będzie biło przy hamowaniu

raar
21-07-2011, 20:17
Ja też polecam zestaw BREMBO mam go tylko dwa miesiace ale jak dotąd nic złego na hamulce nie mogę powiedzieć, załuje tylko że ich od razu nie pomalowałem bo az żal patrzeć jak sie utleniają ;)

Przemo1871
25-07-2011, 09:13
Mam zestaw Brembo + Ferrodo , wg mnie zestaw godny polecenia hamuje całkiem dobrze.
Dla poprawy skuteczności hamowania niedługo wjadą do mnie przewody hamulcowe w metalowym oplocie :):)

boro
28-07-2011, 12:41
stare klocki do nowych tarcz? tak się nie robi. tylko nowe tarcze z nowymi klockami

A niby dlaczego? Jeśli klocki są w dobrym stanie to po co kupować nowe?

Panowie jakie są Wasze opinie na ten temat?
Mam prawie nowe klocki - nalot to jakieś 2-3 tys. km ale na gwałt muszę wymienić tarcze hamulcowe, bo w jednej z tarcz Mikody zauważyłem wczoraj pęknięcie promieniowe idące już na 2/3 szerokości tarczy. Kupować nowe klocki czy te obskoczą?

Fred.X
28-07-2011, 14:00
Ja miałem zrobione na klockach jakieś 1500 km i podobną sytuację i mechanik powiedział , ze lekko podszlifuje i będzie ok , więc na moje same tarcze chyba

Tomek1987
28-07-2011, 22:45
Panowie kupiłem tarcze brembo i jest dobrze.
A co do wymiany klocków to powiem tak ,ja nie wymieniałem klocków.Po założeniu starych klocków i po kilku lekkich hamowaniach widać było na tarczach że klocki brały tylko w około 30% ale po zrobieniu około 300 kilometrów widać że klocki biorą w 100% i jest wszystko ok.Tylko zanim się wszystko dotarło to jeździłem spokojnie i dbałem o to aby nie przegrzewać tarcz.

Sintadas
28-07-2011, 23:17
Mechanicy polecają tarcze Mikoda, podobno niezłe, a cena rewelacyjna, do tego Ferrodo premier i będziesz pan zadowolony.

boro
29-07-2011, 00:02
Mechanicy polecają tarcze Mikoda, podobno niezłe, a cena rewelacyjna, do tego Ferrodo premier i będziesz pan zadowolony.
Ja mam teraz taki zestaw. Czy ja wiem czy to dobre zestawienie? Pewnie za takie stosunkowo niewielkie pieniądze tak. Bardzo ciężko jest mi zablokować koła na suchym, tak, żeby zadziałał ABS. W jakimś teście tarcz i klocków doczytałem, że im lepsze opony (o większej przyczepności) tym trudniej zablokować koła więc być może tutaj leży przyczyna...

Co do samych tarcz Mikody - mam nawiercane i nacinane. Wcześniej pracowały w zestawieniu Z EBC Red. Już dawno pojawiły się takie małe pęknięcia idące promieniowo od otworów w tarczy, a takich rzeczy chyba być nie powinno. A teraz nadają do wywalenia, bo poza tym większym pęknięciem hamowanie z wyższych prędkości jest tragiczne ze względu na bicie. Może jakaś kiepska seria tarcz była?

Fred.X
29-07-2011, 00:07
mi tak właśnie boro brembo popękały , dlatego je odradzam , teraz mam TRW już 1,5 roku i jest cacy

badger
29-07-2011, 00:22
Bardzo ciężko jest mi zablokować koła na suchym, tak, żeby zadziałał ABS. W jakimś teście tarcz i klocków doczytałem, że im lepsze opony (o większej przyczepności) tym trudniej zablokować koła więc być może tutaj leży przyczyna..
Bez przesady, tak nie może być. Tylko nie jestem pewien, czy problem leży rzeczywiście w tarczach i klockach.

KLUSEK
29-07-2011, 01:33
Wyjmij bezpiecznik od ABSu i sprawdź wtedy Boro :) powinieneś móc zablokować koła, bez względu na opony. Chyba, że jeździsz na monstrualnie przyczepnych slikach ;)

boro
29-07-2011, 02:15
Wyjmij bezpiecznik od ABSu i sprawdź wtedy Boro :)
Przerabiałem to z wyjęciem bezpiecznika, ale przy odwrotnej sytuacji. Jak wyrzuciłem zjechane EBC RED i założyłem nowe Ferodo Premier to zaczęły się problemy, bo wystarczyło lekkie hamowanie i już ABS się włączał. Okazało się, że w porównaniu z przodem tył bardzo słabo hamował (stare klocki i tarcze) i ABS głupiał. Założyłem nowe tarcze i klocki na tył i po problemie.
A po wyjęciu bezpiecznika żadnego problemu z zablokowaniem kół nie było...


powinieneś móc zablokować koła, bez względu na opony
Blokować się blokują, ale muszę naprawdę bardzo mocno deptać w hamulec, żeby ABS zadziałał. Może to "wina" dobrych opon albo problem po stronie pompy hamulcowej? :niewiem:
Chociaż byłem niedawno na przeglądzie rejestracyjnym i żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o hamulce nie było. A byłem u tego samego gościa, który mi rok temu nie chciał podbić przeglądu na zimnych klockach EBC RED, bo stwierdził, że ręczny jest mocniejszy. Żadnych znajomości, specjalnie tam jeżdżę, bo jak coś nie tak, to gościu się czepia i nie odpuści. Powiedział tylko tyle, że przy następnej zmianie klocków tarcze też będą do wymiany...

Fred.X
29-07-2011, 09:05
Może to "wina" dobrych opon

potwierdzam , u mnie nawet na mokrym ciężko o załączenie ABS-u

analyzator
29-07-2011, 10:13
z mikodą i brembo jest tak, że generalnie chwalą je posiadacze małych samochodów z małymi tarczami natomiast posiadacze ciężich samochodów z dużymi tarczami już nie. Nie mówię nie tylko - nie do mondeo. poszukaj lewian - u nich kupiłem najtaniej zimmermanna i ogólnie jestem zadowolony chociaż zdarzyło im się pisnąć.

edit po roku używania => tarcze zimm ok. klocków bym nie kupował bo piszczą czasem okrutnie

boro
29-07-2011, 10:33
poszukaj lewian - u nich kupiłem najtaniej zimmermanna
No właśnie najprawdopodobniej wezmę Zimmermanny. Tylko nie wiem jeszcze gładkie czy sport. I nie wiem jakie klocki zapodać. Myślę nad zwykłymi Ferodo Premier albo lepsze DS-y lub EBC Green...
Co do kosztów, to kolega pawpor z forum ma dobre ceny.

Zimmermanny to chyba dobre tarcze skoro idą na pierwszy montaż. Np. sportowe tarcze są na zamówienie i według tego, co odpisał mi gość z hamulce.net trudno określić czas oczekiwania, bo fabryka realizuje tylko 10-20% zamówień aftermarketowych, bo większość produkcji idzie do producentów właśnie na pierwszy montaż.

Thrashnalek
06-08-2011, 20:15
Ja mam założone tarcze i klocki Kamoka jestem z nich zadowolony, ale nie jest to regułą. Ilu użytkowników, tyle opinii. Tarcze z klockami można dostać za 210 $ więc koszt nie jest zbyt duży, a wymiana jest bardzo prosta, więc samemu można sobie poradzić :)

dzimi75
06-08-2011, 21:26
JA mam Brembo tarcze klocki TWR i już 8 miesiąc i nie narzekam naprawdę nie będę zachwalał tez ale dla mnie warte tej ceny są:)Ale każdy ma inny styl jazdy i tyle ilu kierowców tyle będzie opinii na temat tarcz i klocków.A z drugiej strony jak hamujesz z 200km/h do 0 to nie ma tarcz które się nie zwichrują chyba chyba ze jakieś wyczynowe założysz typowo do sportu to może pojeździsz dłużej.

jura01
07-08-2011, 10:04
mam tarcze i klocki brembo od roku przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy i piszę szczerze że jak depnę po hamulcu to auto aż się w ziemię wbija :) jak dla mnie super zestaw, jeżdzę autem do niemiec przez czechy a tam góry niezłe są więc wiem co piszę

ARASSS
11-09-2012, 00:43
Tez sie zabieram powoli do zmiany tarcz i klockow z przodu poniewaz drzy mi kierownica przy hamowaniu...:/. Glownie w miescie jezdze i od czasu do czasu poza miasto wyjade pow. 120km/h tez nie przekraczam wiec chyba tarcze Brembo i klocki Ferodo to dobry wybor. ok 300zl za komplet tarcze + klocki

zbigniewz01@WP.PL
12-09-2012, 21:03
Tez sie zabieram powoli do zmiany tarcz i klockow z przodu poniewaz drzy mi kierownica przy hamowaniu...:/. Glownie w miescie jezdze i od czasu do czasu poza miasto wyjade pow. 120km/h tez nie przekraczam wiec chyba tarcze Brembo i klocki Ferodo to dobry wybor. ok 300zl za komplet tarcze + klocki
Ja mam załozone brembo +ferodo i hamowanie jest super,tarcze ładnie równo sie ścieraja. Także ja polecam.