PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] hamulce czy automatyczna skrzynia?



jabato
01-02-2006, 07:32
Witam. Nie wiem ilu z was jest użytkownikiem automatów (pewnie nie wielu) ale może coś poradzicie. Zauważyłem, że w momencie ruszania jak powoli puszczam hamulec (raczej tylko przy powolnym puszczaniu) słysze zgrzyty. później wszystko jest ok. Skrzynia pracuje bez zarzutu.
Drugą rzeczą jest to , że w czasie postoju wciskając sobie bedał hamulca piszczy. Nie wiem czy te objawy mają coś ze sobą wspólnego i nie jestem pewien czy to zgrzyta skrzynia.
P.S. Płyny wszystkie w normie.

fuel111
01-02-2006, 10:11
Zgrzyty mogą występować przy powolnym puszczaniu hamulca i to trą klocki o tarczę. No i niestety wąchać trzeba olej czy nie zaczyna waniać spalenizną. :metal

jabato
01-02-2006, 11:32
wielkie dzieki. wydawało mi się że to nie skrzynia tylko hamulce ale wolałem się upewnić. pozdrawiam

Lipa
01-02-2006, 12:21
Ojciec ma automat w Mercedesie 124, i też tak zgrzyta, ale to na 100% są hamulce.

Kizior
02-02-2006, 22:55
hello

jak mialem scorpio z "awtomatem" to tez mi takie dziwne dzwieki wydawal przy puszczaniu hamulca, moj ojciec ma fiata marea i jak jest lekko z gorki to podczas puszczania hamulca tez mu tak robi

wiec jak dla mnie to normalne :)

pozdrawiam :beer:

airzocho
02-02-2006, 23:31
Coz, jezdzilem przez pol roku ML na automacie,
automat na D jest caly czas tak jakby na biegu ( chce jechac ) i tylko hamulec go powstrzymuje :) To tak jakbys na manualu ruszal z zaciagnietym recznym, klocki z tylu wydaja taki zgrzyt.
Ruszasz powoli puszczajac hamulec doprowadzasz do sytuacji w ktorej silnik ciagnie, a hamulec jeszcze trzyma i stad zgrzyt.
Sproboj powoli puszczac hamulec na N na prostym i na ostrej gorce.
Zobacz co sie bedzie dzialo. Moim zdaniem jak puscisz hamulec powolutku na ostrej gorce to tez powinien zgrzytac.
Ewentualnie zeby wybadac skrzynie sproboj stanac pod bardzo ostra gorke wrzucic D i nie dodawac gazu. Jak juz po puszczeniu hamulca bedzie zgrzytalo to faktycznie moze ze skrzynia byc cos nie tak.

P.S. Sorki za tak pokretne tlumaczenie ale jestem strasznie zmeczony i nie chce mi sie myslec nad jasniejszymi slowami.