PDA

Zobacz pełn± wersję : jak używać klimy? MKI



Grzesiex1
17-04-2005, 17:53
Witam
pytanie może niektórym wyda się banalne, mam do niedawna MKI z klim± jako że to pierwsze moje autko z klimatyzacj± mam pytanko- jak należy jej używać? tzn czy mam przeł±czać na obieg wewnętrzny czy zewnętrzny a może to wszystko jedno? i jeszcze mam problem z pokrętłem regulacji nawiewu, obojętnie w jakiej jest pozycji dmucha zawsze z tych samych kratek.

pingwin
17-04-2005, 18:25
Klima ma 2 funkcje: chlodzenie i osuszanie powietrza.

Osuszanie powietrza przydaje sie jak szyby paruja, w ciagu paru sekund jest ok. Nawet w zimie.

Jesli chodzi o chlodzenie, to nigdy nie uzywaj max chlodzenia (kombinuj klime z ogrzewaniem, zeby dmuchalo cos kolo 18 - 21 st. C). W takim ukladzie przeziebienie w srodku lata murowane (ja co roku sie przeziebiam przez klime :) ). Poza tym, nawiew przy klimie najlepiej na szyby pusc, nie pozwol zeby dmuchal bezposrednio na pasazerow. Nawet slyszlem, ze ktos mial problem w kolanem, bo mial ustawiony nawiew klimy akurat tak, ze mu tam dmuchalo. Co do obiegu wewnetrznego, to zdania sa podzielone, ale slyszalem kiedys poglad, ze klima z zwenetrznym obiegiem to jak lodowka z otwartymi drzwiami. Ja sie z tym nie zgadzam i raczej uzywam otwarego obiegu. Nie zauwazylem zeby mniej wydajnie dzialala. Poza tym, jesli masz polautomatyczna klime, to potrafi sama sobie dobierac obieg zamkniety/otwarty zaleznie od warunkow.

Co do dmuchania caly czas przez te same kratki, to problem moze byc w podcisnieniowym sterowaniem przelacznika kierunku nawiewu - mogl sie przewod obluzowac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Grzesiex1
17-04-2005, 18:32
A gdzie zlokalizować ó podci¶nieniowy przewód?

pingwin
17-04-2005, 18:37
Nie wymontowywalem tego jeszcze. Ale wyjmij ta cala plytke z pokretlami wentylacji i metoda "po nitce do klebka". Jak to zrobic dokladnie, moze sie wypowie ktos kto juz to robil.

Pozdrawiam,
pInGwIn