PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wibracje



polciu1
11-07-2011, 23:39
Witam serdecznie od pewnego czasu w przedziale prędkości od 80 do 100 km/h strasznie mi trzęsie samochodem, są to dość duże drgania, które bardzo mocno czuć na fotelu. Wibracje są tak duże, że podłokietnik chodzi na boki. Zawieszenie zrobione, mechanik powiedział żebym sprawdził opony, czy to może być ich wina? Opony to Dayton D320.
Proszę o rady i pozdrawiam

akwedukt76
11-07-2011, 23:48
Zacznij od opon i felg ! :car:
Jesli nie pomoże- przyczyn może być wiele.

Na początek podjedz do dobrej wulkanizacji.

Pozdrawiam.

grzes188
12-07-2011, 10:05
Witam u mnie bylo podobnie pomogla wymiana tulei met gumowych na wahaczach z przodu podczas przeglady niby byly ok a jak sie okazalo byly do wymiany

maciek666157
12-07-2011, 19:58
wywazenie moze pomoc....podjedz najpierw na wulkanizacje...na pierwszy rzyt oka to wlasnie to

cdsoftware
12-07-2011, 21:50
Dayton D320 - bieżnik jak Firestone FHZS80 - jeśli tak samo wykonane to są tak samo do **** jak Firestone.
Po 2 sezonach dostały takiego wykoślawienia że jeździć się nie dało, wyząbkowały się że jechało się jak po tarce.
Założone po zimie spowodowały właśnie straszne wibracje i tarkę - założenie zimówek zlikwidowało efekt.
Aha firestone miałem 185/60R14 w Golfie MK3.
Na następny sezon kupiłem Uniroyale Rain Expert - na alusy które kupiłem założyłem, i nie żałowałem tego wyboru :) przez kałuże przejeżdżał jak przez masełko, zero poduszki wodnej :)

polciu1
12-07-2011, 23:56
Koledzy dzisiaj jechałem troszki po za miasto i zauważyłem, że autem trzęsie powyżej 80 km/h jak dociskam pedał gazu zaczyna przyspieszać i bardzo telepie, jak wcisnę sprzęgło to przestaje. Zawieszenie całe zrobione i sprawdzone. Mechanik coś wspomniał jak dzisiaj dzwoniłem, że to może być przegub wewnętrzny? Co wy na to? Duże to są koszty naprawy?

cdsoftware
13-07-2011, 12:27
Koledzy dzisiaj jechałem troszki po za miasto i zauważyłem, że autem trzęsie powyżej 80 km/h jak dociskam pedał gazu zaczyna przyspieszać i bardzo telepie, jak wcisnę sprzęgło to przestaje. Zawieszenie całe zrobione i sprawdzone. Mechanik coś wspomniał jak dzisiaj dzwoniłem, że to może być przegub wewnętrzny? Co wy na to? Duże to są koszty naprawy?

Kolego czy sprawdziłeś te opony ??
Jeśli masz zimówki to załóż dla testu.
Mówię Ci na identycznym bieżniku jak Twoje Daytony tylko Firestone miałem w Golfie MK3 bardzo podobne objawy - i to była wina opon !!

LukaszOst1
13-07-2011, 12:53
Koledzy dzisiaj jechałem troszki po za miasto i zauważyłem, że autem trzęsie powyżej 80 km/h jak dociskam pedał gazu zaczyna przyspieszać i bardzo telepie, jak wcisnę sprzęgło to przestaje. Zawieszenie całe zrobione i sprawdzone. Mechanik coś wspomniał jak dzisiaj dzwoniłem, że to może być przegub wewnętrzny? Co wy na to? Duże to są koszty naprawy?
Sprawdź opony ale moim zdaniem to nie od nich.. ponieważ mam ten sam problem.. opony nowe felgi proste wyważone, jak kolega wyżej podał że to mogą być tuleje gumowe wahacza hmmm warto się zastanowić nad tym pomysłem, a jeśli chodzi o przegub wewnętrzny to jest wysoce prawdopodobne że to powoduje te wibracje (jak patrzę na cenę takiego przegubu to serce mnie boli).

marek70
13-07-2011, 18:29
miałem to samo ... latałem z oponami i nic ... dziś rozebrałem półoś ... rozwalony jeden kamień przy skrzyni ... no i ... SZUKAM UŻYWANEJ PÓŁOŚKI ... 2.0 2002 tddi 115 ... w każdym stanie ... potrzebuję jeden ... słownie ... JEDEN kamień ... łożycko przegubu ... przy skrzyni

mariozycho
21-07-2011, 01:32
ja wymieniałem wszystko od przegubów na półosi łożyska gumy i wszystko w zawieszeniu.o oponach nie pomyślałem.
wibracje jak były tak były. zmieniłem opony wyważyłem koła a wibracje jak były tak były.A wystarczyło ustawić zbieżność z przodu i co ważne z tyłu i co jak ręką odjął Pozdrawiam