PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Skrzypienie trzaski tylnego zawieszenia ( w okolicy gornego mocowania)



artiwie15
12-07-2011, 00:19
Witam, mam Mondeo 5D 2001r, wymienilem ostatnio amortyzatory (poniewaz slyszalem dziwne stukania zreszta bylem na stacji byly juz do wymiany) po zamontowaniu nowych i jezdzie po duzych dziurach slychac trzaski. Myslac ze to plastiki w srodku sprawdzilem caly bagaznik i nic. W kanale sprawdzilem takze belke i i stabilizatory ogolnie bylo slychac stuki na gornym mocowaniu - ewentualnie odboje czy oslony (nie wymienialem ich z amorkami) wyciagnalem wszystko z bagaznika. Doszedlem wkoncu do gornego mocowania amorka. Gdy bardzo mocno rozbujalem auto gora dol i dotknalem sruby na gornym mocowaniu czulem jak ona pracuje gora dol - przesuwala sie delikatnie gora dol) z tego wynika ze to wlasnie ona jest przyczyna trzaskow i stukow. Moje pytanie brzmi.Czy to sa uszkodzone poduszki mocowania gornego? Robia wlasnie takie psikusy podczas mocnego przyduszenia auta czytaj dobicia amorka do konca? Trzaski sa dosyc ostre tak jak gdyby plastik. Niedlugo wyjezdzam nad morze takze chcialem to wymienic przed wyjazdem. tylko nie wiem co zamowic. Sprawdzone sruby czy sa dokrecone jest wszystko ok. Przejrzalem forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Moze ktos mial podobny problem z tymi poduszkami? pozdrawiam

Juzek
12-07-2011, 10:02
przy wymianie amorków wymienia się łożyska, osłony i odboje... dla ¶więtego spokoju :)

artiwie15
12-07-2011, 15:25
ciezko łożyska wymienić z tyłu prawda?:) niby te takie złe nie były bardziej chodzi mi o to czy poduszka moze powodowac dziwne dzwieki i czy ruch gora dol sruby mocujacej amortyzator od gory jest normalny czy jest spowodowany uszkodzona poduszka?

Juzek
12-07-2011, 15:41
nie tyle uszkodzona co trochę przechodzona :)

artiwie15
12-07-2011, 23:10
Czyli czeka wymiana, jak sprawdzic czy to akurat ona jest powodem tych dzwiekow?

Juzek
14-07-2011, 12:50
a byłe¶ na trzepakach ? je¶li nie to podjedĽ na jak±¶ stację diagnostyczn±, wymontuj wsio z bagiera i słuchaj czy tłucze

usługa kosztuje maks 30 zł