PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] asb brak biegów, pytanie o sprzęgło



brodzisław
12-07-2011, 12:30
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum.

Szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój problem.

Chodzi o ASB MK1. Podczas jazdy nagle zniknęły biegi. Olej jest, stan cały czas kontrolowany, zapach normalny. Skrzynia nie reaguje na jakąkolwiek zmianę położenia P R N D - nic:( po holowaniu na parking, gdy ostygł, w pozycji D szarpnął i koniec. W pozycji R też szarpnął i koniec. Gdy się zagrzał nawet nie ma szarpnięć.

Czy mogło się skończyć sprzęgło hydrokinetyczne? Czy do mojej dwulitrówki będzie pasowało od 2.5L bo mam takie.

Na początku chcę zmienić sprzęgło żeby zminimalizować koszty.

Czy ma ktoś jakiś link do fotorelacji z wyjęcia i wkładania skrzyni, ewentualnie jakiś opis żeby się nastawić odpowiednio na sobotę:)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam, Brodi.

rodan555
12-07-2011, 12:37
na początek odłącz okrągłą 10 pinową złączkę na szczycie skrzyni i zobacz czy samochód ruszy na D i na R. Objawy kończącego się sprzęgła hydrokinetycznego są inne.

SteelRat
12-07-2011, 12:38
podmien/wyczysc (nie odepnij, co za bzdury napisalem) MLPS i sprawdz, czy cos sie zmieni.
zgubienie biegow to najczesciej tarczki, ale zebys wszystkie biegi stracil? moze pompa.
scignij uzytkownika Rodan555, ma najwieksza wiedze w temacie naszych skrzynek.

o prosze, Rodan sam sie znalazl ;]

a co do wtyczki okraglej, sprawdz najpierw, czy sie nie rusza i czy nie wpadnie Ci do srodka, u siebie musialem zdejmowac cala oslone przednia skrzyni, zeby to dranstwo spiac, jak mi zostaly biegi w trybie awaryjnym...

brodzisław
17-07-2011, 21:18
Znalazłem chwilę i pokręciłem się wkoło mondka. Czyszczenie MLP i odpięcie kabli nic nie dały. Zupełny brak reakcji. Przeczytałem różne posty z podobnymi problemami i stwierdzam że przyczyn może być kilka. Mogę kupić skrzynię używkę ze sprzęgłem i z gwarancją rozruchową za 600pln. Powiedzcie mi czy mając kanał, podstawowe klucze i jakąś tam wiedzę będę w stanie wymienić skrzynię sam (oczywiście z pomocą jeszcze jednej pary rąk). Parę razy wymieniałem ato silnik, ato skrzynie, ato dyfry ale nigdy nie brałem się za automat. Jakie mogą być przeszkody? Jaka jest wasza opinia? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

brodzisław
08-08-2011, 12:01
Witam wszystkich zainteresowanych:) Po dwóch dniach walki udało się wymienić skrzynię. Została zakupiona kompletna, ze sprzęgłem ze sprawnego wozu. Nie było większych problemów z wymianą. Po rozkręceniu starej skrzyni okazało się że rozsypany (i zblokowany) jest "koszyk" a konkretnie 4 satelity znajdujące się w środku praktycznie przestały istnieć.

W razie pytań - pytać - jak będę mógł to pomogę.

Pozdrawiam, Brodi.