PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Reset komputera KLIMY ...raz jeszcze...



Krzysiek_WW
01-02-2006, 21:49
Witam i od razu wielkie sorry za to ze powtarzam watek, ale wkoncu nie moge znalezc tego czego potrzebuje...
Znalazlem kilka roznych solucji ale zadna z nich nie dziala...

Chodzi mi o restart komutera od klimatyzacji....
Mam ta klimatyzacje....3 koleczka, lewe (temp-czerwony,niebieski, obroty i AUTO) srodek wyswietlacz, a prawe nawiewy.....

i teraz juz nic nie wiem, prosze wytlumaczcie mi to...

ktora kombinacja przyciskow dziala...z tych ktore znalazlem to nic nie dziala tak jak jest opisane....tzn...po wykonaniu tych czynnosci nic sie u mnie nie dzieje....dopiero gdy zaczalem cudowac i klikac rozne kombinacje to zresetowal sie komputer....
ale nie wiem co zrobilem :( i nie moge dojsc do tego jak na 100% zresetowac go!!

A przy restarcie pojawilo mi sie...wiatraczek i obroty nadmuchu podskakiwaly, a pozniej zapalilo sie wszystko na raz !! Czy to tak ma wygladac.....? Bo wczesniej gdy robilem to jakis czas temu....tez przez przypadek migalo mi na wyswietlaczu "14" i "42" i nie wiem co to bylo ??

Dwa razy w zyciu byl resetowany i mial 2 rozne zachowania...

Jaka jest sekwencja do zrestartowania dla mojego modelu Mondeo z 2001 roku...?
Poradzcie cos bo naprawde jestem zielony i nie wiem jak do tego sie zabrac, a nie chce jezdzic po serwisach, skoro moge polegac na Was....

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysiek

STraits
01-02-2006, 21:56
Z tego co pamiętam kod "42" to przerwa w obwodzie czujnika temperatury zewnętrznej. Kodu "14" nie kojarze. Jutro sprawdze dokładnie procedure właczania "self-testu" na mk3 bo robiłem to ostatni raz pół roku temu - jutro sprawdze to rano na firmowym autku i dam znać.. Generalnie to co podawałem i jest podwieszone na tym dziale powinno chodzić. Ja wg. tego opisu testowałem nie tylko w mondeo, ale także w Focusie, Galaxy i chodziło bez problemu.

STraits
02-02-2006, 10:12
Wiec tak. Kodu "1442" nie ma. Jest B1242 - A/C heater recirculation flap motor, albo "1342" - czego nie życze Ci - "A/C control module - internal fault"

Procedure opisze jak przetestuje na mk3 za godznke.