PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z kontrolkami abs i esp.



logos11
13-07-2011, 20:33
Witam!
Ostatnimi dniami dopadła mojego mondka (czerwiec 2004) dziwna przypadłość.
Rano odpalam, przejadę około 1 do 2 km i po mrugnięciu kontrolki od ręcznego zapalają się kontrolki od abs i esp.
W ciągu ostatnich 4 dni same zgasły podczas jazdy, później znów się zapaliły.
Po powtórnym odpaleniu jest OK.
Wczoraj zdejmowałem wszystkie koła w poszukiwaniu uszkodzonego przewodu. niestety nic nie znalazłem. Przewody i połączenia całe.
Dzisiaj byłem na komputerze i pokazał się błąd C1145 (czujnik prędkości prawe przednie koło)
Nie wiem jak dokładniej interpretować ten błąd.
Proszę o poradę bo w sobotę rano wybieram się na urlop i nie chciałbym jechać autem bez abs i esp.
Pozdrawiam!! :) :)
Logos11

MaroX
13-07-2011, 21:11
Dzisiaj byłem na komputerze i pokazał się błąd C1145 (czujnik prędkości prawe przednie koło)

Nie łączy czujnik abs na kole (przy tarczy hamulcowej). Przeczyść styki,a jak nie pomoże wymień.
coś takiego:
http://allegro.pl/czujnik-abs-przod-przedni-mondeo-mk3-01-07r-czesc-i1605556282.html

XDX
28-11-2011, 15:21
I udało się coś zdiagnozować ? Czy coś robiłeś w temacie aby usunąć tą dolegliwość ?

Witam!
Ostatnimi dniami dopadła mojego mondka (czerwiec 2004) dziwna przypadłość.
Rano odpalam, przejadę około 1 do 2 km i po mrugnięciu kontrolki od ręcznego zapalają się kontrolki od abs i esp.
W ciągu ostatnich 4 dni same zgasły podczas jazdy, później znów się zapaliły.
Po powtórnym odpaleniu jest OK.
Wczoraj zdejmowałem wszystkie koła w poszukiwaniu uszkodzonego przewodu. niestety nic nie znalazłem. Przewody i połączenia całe.
Dzisiaj byłem na komputerze i pokazał się błąd C1145 (czujnik prędkości prawe przednie koło)
Nie wiem jak dokładniej interpretować ten błąd.
Proszę o poradę bo w sobotę rano wybieram się na urlop i nie chciałbym jechać autem bez abs i esp.
Pozdrawiam!! :) :)
Logos11