PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ABS - jest czy go nie ma



TheFreeQ
15-07-2011, 21:43
Na początek chciałbym wszystkich serdecznie powitać, gdyż jest to mój pierwszy (i mam nadzieje nie ostatni) post na forum. Często tu zaglądam i przeglądam tematy z czystej ciekawoścni, lecz mimo tego nie znalazłem nic co odnosiłoby się bezpośrednio do mojego problemu.

Otóż od grudnia ub. roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo MKII 1.8Pb, i właśniwie od początku eksploatacji doskwiera mi jeden zasadniczy problem. Brak ABSu. Zupełny. Sam w zasadzie nie wiem co na ten temat myśleć. Z wiedzy zaciągniętej z internetu i różnych for wynika, że wersja wyposażenia jaką posiadam (CLX) posiada w standardzie ABS. No i tu zaczynają się schody.

Po pierwsze - brak kontrolki. Miejsce gdzie powinna byc kontrolka ABS to zwykły kawałek plastiku nie przepuszczający podświetlenia, w przeciwieństwie do rezerwy, kontrolki ręcznego itp.

Po drugie - ABS nie pracuje. Czy to na śniegu (oczywiście zaraz po zakupie), czy piasku, czy bardzo mokrej nawieżchnie jedyne co sie dzieje podczas mocnego hamowania to płacz moich piszczących opon.

Zanim ktoś zapyta - tak, wiem jak działa ABS, jeździłem mimo młodego wieku autami z taką funkcją no i te podstawowe rzeczy (jak opór na pedale hamulca) byłbym w stanie wyczuć. Lecz podstawowa sprawa w tym przypadku to jak stwierdzić czy WOGÓLE mam ABS. Dobra, przepraszam, wiem że to brzmi komicznie ale tylko Wy mi zostaliście. Jakieś rady dla "młodego"? :D

wojpet
15-07-2011, 21:50
Siemaneczko! Na poczatek sprawdz czy idzie kabel czujnika do piasty,jezeli w zadnym z kol nie ma kabla+ czujnika ,to moze oznaczac,ze brak u Ciebie tego wynalazku.Daj foto pompy,moze na jej podstawie sie wiecej dowiesz.Podaj takze numer VIN ;)

Brudsien
15-07-2011, 22:16
Jak nie ma kontrolki to raczej nie ma ABS, podaj numer VIN zaraz ci sprawdzę w microcacie jakie masz wyposażenie

TheFreeQ
15-07-2011, 22:35
Dzieki kochani za szybką odpowiedź, i przepraszam za własną spóźnioną ale jestem w robocie :D

Jeśli dobrze odczytałem VIN (ciemno i rozmazany) to WF0FFXGBBFTY48233

dream
15-07-2011, 22:42
Źle spisałeś VIN ale to nie problem, nie masz ABSu, auto z holandii a jeszcze nie widziałem mondeo stamtąd, które miało ABS

TheFreeQ
15-07-2011, 22:47
Haha, no i problem mamy z głowy :D. Jak dla mnie temat do zamknięcie chyba że ktoś ma podobny problem i będzie chciał sie udzielić. Jeszcze raz wielkie dzięki ;)

niedzwiedz
17-07-2011, 21:02
Źle spisałeś VIN ale to nie problem, nie masz ABSu, auto z holandii a jeszcze nie widziałem mondeo stamtąd, które miało ABS
mój ma i to na 4 kółka. Nie wiedziałem, że mkII może nie mieć co najmniej na przód

dream
17-07-2011, 21:13
Nie wiedziałem, że mkII może nie mieć co najmniej na przód


ano były takowe wersje najczęściej właśnie z NL

---------- Post dodany o 20:13 ---------- Poprzedni post dodany o 20:07 ----------

BTW


może nie mieć co najmniej na przód

ABS albo jest albo go nie ma

pupek86
18-07-2011, 02:34
auto z holandii a jeszcze nie widziałem mondeo stamtąd, które miało ABS

to tak jak u mnie. wóz z holandii i ABS-u brak :(

camre
21-07-2011, 15:38
a nie było by możliwości założenia abs'u?

plusek
21-07-2011, 16:44
Dołączam się z pytaniem o możliwość założenia ABS-u, jakie to koszty, orientacyjne oczywiście, zakładając, że pompę, czujniki, itp weźmiemy używane. Ile takie części mogą kosztować, czy warto inwestować? Bo jednak mi tego ABS-u bardzo brakuje...

rafantek
22-07-2011, 11:15
Koszta zaleza od ceny czesci. Potrzeba troche elektryki, pompa, czujniki, zebatki na piasty etc.

camre
22-07-2011, 23:37
pewnie bylibyśmy pionierami z własno zamontowanym abs'em;p
ze 150 pompa, tyle samo czujniki i nakładki na piasty, elektronika może trochę tańsza.
pewnie z 500 - 700 zł, jak na moje 20s rachuby...
tylko pytanie, czy na 100 % zadziała, jeżeli się wszystko dobrze zamontuje.

Optysio
23-07-2011, 00:31
Pompy chodzą od 50 do 200, czujniki od 40 do 100 za szt., przewody to koszt max 30 zł, gniazda i wtyczki ze szrotu pi razy ok. 10 -40 zł (zależy od szrotu i zdolności kupującego). Do tego trza policzyć rurki i przewody hamulcowe - nie wiem czy zmiana kompletu czy niewielka przeróbka, no i nie wiem jak z pompą hamulcową. Nie widziałem tej bez ABS, ale zakładam, że się różnią. Pompa pod ABS ma tylko dwa wyjścia, na poszczególne koła rozdziela się już z pompy ABS-u. Do tego piasty z zębatkami. Zabawy sporo. Wymiana pompy ABS na ABS/TCS i dołożenie elektryki zajęło mi ok. 14 godz. w warunkach - parking pod blokiem, jedna osoba (druga tylko jako pomoc przy odpowietrzaniu).
Jeśli wsio sprawne i dobrze elektryka będzie dobrze połączona to musi zadziałać.

rafantek
23-07-2011, 00:53
musi musi :) ford pod tym wzgledem jest kochany. Jedyne co mnie nurtuje, bo nie pamietam, czy w zwrotnicach sa miejsca na czujniki.

Optysio
23-07-2011, 00:57
musi musi ford pod tym wzgledem jest kochany.

Popieram, szczególnie jak wykorzystuje się jego części. Sam parę rzeczy dołożyłem bez najmniejszych problemów.

camre
23-07-2011, 16:39
musi musi :) ford pod tym wzgledem jest kochany. Jedyne co mnie nurtuje, bo nie pamietam, czy w zwrotnicach sa miejsca na czujniki.

są miejsca. przynajmniej u mnie:D

patryk00000
23-07-2011, 18:09
koledzy nie wiecie gdzie mozna dostac tylny czujnik abs do mojego mk2??bo mi padł.pzdr

Linarr
23-07-2011, 21:04
np. u nas w markecie poszukaj. Albo na jakimś szrocie w okolicy

camre
25-07-2011, 00:15
lub allegro