PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dudududu przy hamowaniu - przed i po wymianie hamulcy



Przemo1871
17-07-2011, 01:11
Witam kolegów i koleżanki :)
Mam takowy problem w MK3 , zostawiłem auto w bezruchy na dwa tygodnie (urlop) w tym czasie lało u nas strasznie więc co mogło to rdzewiało w tym hamulce.
Odpaliłem auto po tym czasie i tu pojawił się pierwszy problem NIE MOGŁEM ODJECHAĆ Z MIEJSCA ale po chwili odpuściło coś z wielkim hukiem(problem dotyczył osi przedniej , z tyłu było ok nie zaciągnąłem ręcznego na ten czas).
W trakcie pierwszych paru metrów a nwet kolejnych kilometrów strasznie cos tarło i rytmicznie stukało przy wciśniętym hamulcu.
Wymieniłem hamulce na nowe (Brembo + Ferrodo wg mnie zestaw OK) .Zdemontowany zestaw był w tragicznym stanie.
Założyłem nowe hamuje znacznie lepiej nie ma już rytmicznego stukania i szurania ale dźwięk DUDUDUDUDUDUU dalej pozostał...
moje pytanie co to może być ???
1. Łożyska ??? w trakcie jazdy nie szumią.....
2. Hamulce które kupiłem są tak tandetne że po przejechaniu 25 km pogięły się w Chińskie "S" :)

HELP !!!!!

cdsoftware
18-07-2011, 08:38
Witam kolegów i koleżanki :)
Mam takowy problem w MK3 , zostawiłem auto w bezruchy na dwa tygodnie (urlop) w tym czasie lało u nas strasznie więc co mogło to rdzewiało w tym hamulce.
Odpaliłem auto po tym czasie i tu pojawił się pierwszy problem NIE MOGŁEM ODJECHAĆ Z MIEJSCA ale po chwili odpuściło coś z wielkim hukiem(problem dotyczył osi przedniej , z tyłu było ok nie zaciągnąłem ręcznego na ten czas).
W trakcie pierwszych paru metrów a nwet kolejnych kilometrów strasznie cos tarło i rytmicznie stukało przy wciśniętym hamulcu.
Wymieniłem hamulce na nowe (Brembo + Ferrodo wg mnie zestaw OK) .Zdemontowany zestaw był w tragicznym stanie.
Założyłem nowe hamuje znacznie lepiej nie ma już rytmicznego stukania i szurania ale dźwięk DUDUDUDUDUDUU dalej pozostał...
moje pytanie co to może być ???
1. Łożyska ??? w trakcie jazdy nie szumią.....
2. Hamulce które kupiłem są tak tandetne że po przejechaniu 25 km pogięły się w Chińskie "S" :)

HELP !!!!!

Zobacz Kolego to z czym ja walcząc wymieniłem pół samochodu.
Jeśli zaczyna dudnić powyżej jakiejś prędkości to zainteresuj się plastikową owiewką co jest pod chłodnicami ;P

Pozdrawiam !

N2O
18-07-2011, 14:26
Zajrzyj do tylnych hamulców.

Przemo1871
18-07-2011, 16:09
Witam,
Hamulce z tyłu wymieniłem w listopadzie i aktualnie nie widać na nich śladów zużycia .(przebieg od tamtego czasu ok 4 tyś km)
Elementy plastikowe są cale.
Problem występuje tylko w trakcie hamowania !!
Podczas jazdy bez używania środkowego pedału jest cisza.

Przy wymianie tylnych hamulców oczyściłem i na nowo nasmarowałem odpowiednim smarem prowadnice zacisków.
Przy wymianie przodu sprawdziłem działanie tych prowadnic i było OK ale w najbliższą sobotę rozbiorę to raz jeszcze i nasmaruję , lub całkiem je wymienię na nowe.

Proszę o kolejne sugestie :/

Przemo1871
18-07-2011, 23:09
Update !!
Sprawdziłem dziś po 25km dystansie że hałas dochodzi z TYLNEJ osi !!
Po zatrzymaniu LT zacisk był wyraźnie cieplejszy nawet od przednich hamulców.
Wg mnie stanęły prowadnice z tyłu lub prowadnice i zaciski.
Tak czy inaczej w sobotę muszę to rozebrać.

gordziu
19-07-2011, 00:11
Mam taki sam problem,tyle za ja 2tyg. miałem zaciagniety reczny. Klocki sie przykleiły do tarczy a dopiero co zmienione i klocki i tarcze.
Stuki sa mniejsze im wiecej jezdze.
Znajomy mi powiedział ze rdza sie wzarła w tarcze i jesli sie nie zetrze to trzeba bedzie tarcze toczyc, bo to co powstało odbija klocek i płyn sie cofa stad ten stuki na pedale.
Podobno moze tez trzymac reczny.

N2O
19-07-2011, 02:09
Przy zakładaniu zacisków trzeba uważać na to aby do prowadnic stosować jedynie specjalny smar stworzony do tego celu, nic innego tam nie wytrzymuje.

Petroholic
19-07-2011, 02:11
Przy zakładaniu zacisków trzeba uważać na to aby do prowadnic stosować jedynie specjalny smar stworzony do tego celu, nic innego tam nie wytrzymuje.

i bron Boze nie uzywac tam smaru miedziowego (jak niektorzy geniusze starej daty polecaja)

Przemo1871
19-07-2011, 07:49
... będę używał tylko smaru do zacisków firmy ATE. To chyba odpowiedni preparat do wykonania tego zabiegu. W sobotę napiszę jak poszło i co wymieniłem.
Pozdrawiam.

N2O
19-07-2011, 14:34
Do prowadnic użyj smaru do prowadnic, a do tłoczków smaru do tłoczków. ATE ma oba w ofercie.
:)

TySiK
19-07-2011, 21:47
Ja mam podobny przypadek w MKII auto tez stało jakis czas, tarcze pordzewiały...
Objaw mam taki gdy hamuję kierownica drży niesmowićie, jak i cały kokpit, jakby miało wyskocyć, a 2 sprawa to gdy hamuje np dojeżdzając do świateł czuję jak pedał hamulca pulsuje (nie abs) delikatnie wcisniety hamule i czuc jak leeko wpada i wypycha, wpda i wypycha...

tarcze do wymiany ?
kącówki drązków kierowniczych ?
tarcze to mikoda nac/naw

Przemo1871
19-07-2011, 22:06
Ja mam podobny przypadek w MKII auto tez stało jakis czas, tarcze pordzewiały...
Objaw mam taki gdy hamuję kierownica drży niesmowićie, jak i cały kokpit, jakby miało wyskocyć, a 2 sprawa to gdy hamuje np dojeżdzając do świateł czuję jak pedał hamulca pulsuje (nie abs) delikatnie wcisniety hamule i czuc jak leeko wpada i wypycha, wpda i wypycha...

tarcze do wymiany ?
kącówki drązków kierowniczych ?
tarcze to mikoda nac/naw

WG mnie problem nie jest związany z elementami zawieszenia.
Najprostsza droga to diagnozy to przejechać dystans ok 10 km po zatrzymaniu sprawdź które koło/tarcza jest najcieplejsze i od tego zacząć sprawdzanie układu.
Rozebrać nasmarować prowadnice/zaciski. Jeśli nie wdała się korozja na tłoczku to powinno pomóc jeśli tak to niezbędny będzie zestaw do regeneracji koszt ok 50 -100PLN.

TySiK
19-07-2011, 22:13
no ok bedzie trzeba w wolny weekend to rozebrac i popatrze co sie dzieję...

dzieki

Petroholic
19-07-2011, 22:53
lekkie kopanie w pedal przy delikatnym hamowaniu to ewidetnie skrzywiona tarcza... jezeli nie wyrywa ci kierownicy z rak to tragedii nie ma... delikatne skrzywienie moze sie rozetrzec klockami (jak masz duzego farta) lub inaczej tarcze do wymiany :(

gdyby nie byly nacinane / nawiercane to ewentualnie mozna by bylo przetoczyc, a tak nie wiem czy sie da...

TySiK
20-07-2011, 16:00
Petroholic dokładnie jak piszesz mam lekkie kopanie na pedale, kierownice wyrywa przy 120km/h jak hamuje trzepie jak diabli :|
No strzeliłem na nich coś ponad 18 tys km i czasami hamulce dostaną w pupę.

zrobiłem jak pisał przemo przejechałem km i felga zimna, tarcza gdzie nakłada sie na sruby zimna, a gdzie pracuje klocek wiadomo ciepła...

wiec pewnie bedzie krzywa, bo nawet dzis odczułem przy normalnej jeżdzie, ze minimalnie czuc drgania na kierownicy

N2O
20-07-2011, 22:04
Najpierw sprawdź czy prowadnice chodzą jak należy.

Anabela
21-07-2011, 08:48
Mam taki sam problem,tyle za ja 2tyg. miałem zaciagniety reczny. Klocki sie przykleiły do tarczy a dopiero co zmienione i klocki i tarcze.
Stuki sa mniejsze im wiecej jezdze.
Znajomy mi powiedział ze rdza sie wzarła w tarcze i jesli sie nie zetrze to trzeba bedzie tarcze toczyc, bo to co powstało odbija klocek i płyn sie cofa stad ten stuki na pedale.
Podobno moze tez trzymac reczny.

No właśnie tydzień temu spotkało mnie to samo. Mondek stał 2 tygodnie nie ruszany w Gdyni, w tym czasie często padało. Jak do niego wsiadłam, podczas hamowania dudniło coś strasznie. Spanikowana zadzwoniłam do swojego kolegi-mechanika który śmiejąc się powiedział, że na bank rdza mi się wżarła w tarcze i po kilku hamowaniach powinno ustąpić. No i miałam farta. Ale strach był, bo nie dalej jak miesiąc temu samochód mi stanął na autostradzie - wyskoczył wężyk od cieczy chłodzącej, płyn wyleciał, instalacja się przegrzała i samochód kaput ;)

gordziu
21-07-2011, 22:26
No właśnie tydzień temu spotkało mnie to samo. Mondek stał 2 tygodnie nie ruszany w Gdyni, w tym czasie często padało. Jak do niego wsiadłam, podczas hamowania dudniło coś strasznie. Spanikowana zadzwoniłam do swojego kolegi-mechanika który śmiejąc się powiedział, że na bank rdza mi się wżarła w tarcze i po kilku hamowaniach powinno ustąpić. No i miałam farta. Ale strach był, bo nie dalej jak miesiąc temu samochód mi stanął na autostradzie - wyskoczył wężyk od cieczy chłodzącej, płyn wyleciał, instalacja się przegrzała i samochód kaput ;)

I co przeszło, po jakim czasie/ ja jezdze z tydzień i nadal troszke dudni,ale mam wrazenie ze cos trzyma bo za bardzo szumia.
chyba bedzie trzeba zajzec.

Petroholic
21-07-2011, 22:30
jeśli masz wrażenie, że coś szumi to możliwe, że prowadnice stanęly i klocek non stop trze po tarczy... mimo wszystko jak tarcza skrzywiona to regeneracja prowadnic niewiele pomoże...

gordziu
21-07-2011, 22:49
tarcze chyba sa całe,tak mysle, nie powinne sie pogiac od stania. tak mysle.

Petroholic
21-07-2011, 22:52
pogiac od stania w sumie by sie mogly ale musial by stac w ognisku :)

jezeli nie zaliczyles zadnej kaluzy na goracej tarczy to ewentualna rdza z tarczy zetrze sie z czasem...

gordziu
22-07-2011, 14:15
jeśli masz wrażenie, że coś szumi to możliwe, że prowadnice stanęly

Mam nadzieje ze to sie naprawia.....

Tiggre
23-07-2011, 00:02
A co jeśli przy 110 km/h lekko naciskam hamulec i bije kierownica. Przy żadnej innej konfiguracji tak się nie dzieje. Ani przy gdy jadę wolniej lub przy 110 km/h mocniej wcisnę hamulec. Nie wiem co to może być.

Tarcze i klocki przód i tył nowe. Z przodu nawet dwa razy zmienione. Pedał idzie równo, żadnych bić ani drgań na pedale nie czuć.

Może to być amortyzator, luzy na zawieszeniu lub na przykład brak geometrii??
Jeśli to ma znaczenie koła 225/40/18

Przemo1871
24-07-2011, 02:24
ROZWIĄZANIE OSTATECZNE DUDUDUDUD.......
Po wnikliwej analizie i rozebraniu wszystkiego co się dało ZNALAZŁEM PRZYCZYNĘ mojego problemu z hałasem przy hamowaniu!!!
Problem nie tkwił w układzie hamulcowym !!! Problemem jest łożysko które najzwyczajniej dostało luzu !! Tarcze i klocki są OK prowadnice i zaciski również.
Mam nadzieję że ten post pomógł lub pomoże w przyszłości innym klubowiczom.
Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 01:24 ---------- Poprzedni post dodany o 01:18 ----------


Mam nadzieje ze to sie naprawia.....

Nic skomplikowanego :
Potrzebujesz smar do prowadnic , jakiś preparat który pomoże rozpuścić ten badziew który kiedyś był smarem :) oraz drobny papier ścierny jeśli na prowadnicach jest korozja.

Pozdrawiam.

gordziu
24-07-2011, 22:39
Od stania poluzowało sie łóżysko??

Przemo1871
24-07-2011, 23:02
Od stania poluzowało sie łóżysko??

Innej przyczyny nie widzę , chyba że na ostatnich metrach przed zaparkowaniem auta zaliczyłem jakąś mega dziurę... ale nie przypominam sobie takiego zdarzenia.

gordziu
26-07-2011, 11:47
Innej przyczyny nie widzę , chyba że na ostatnich metrach przed zaparkowaniem auta zaliczyłem jakąś mega dziurę... ale nie przypominam sobie takiego zdarzenia.

To chyba troszku jest dziwne,A dokładnie o którym łozsku mówisz. bo z tego co wiem to jak szumi i masz luz na kole to wymienia sie cała piaste.

Przemo1871
26-07-2011, 22:54
Tak wymieniam całą piastę. Usterka dotyczy Lewego Tylnego koła. Po weekendzie wymienię tą piastę i mam nadzieje będe miał problem z głowy.
Pozdrawiam.

Przemo1871
28-07-2011, 09:47
A co jeśli przy 110 km/h lekko naciskam hamulec i bije kierownica. Przy żadnej innej konfiguracji tak się nie dzieje. Ani przy gdy jadę wolniej lub przy 110 km/h mocniej wcisnę hamulec. Nie wiem co to może być.

Tarcze i klocki przód i tył nowe. Z przodu nawet dwa razy zmienione. Pedał idzie równo, żadnych bić ani drgań na pedale nie czuć.

Może to być amortyzator, luzy na zawieszeniu lub na przykład brak geometrii??
Jeśli to ma znaczenie koła 225/40/18

Sprawdź stan techniczny kół ! Najpierw optycznie np. bombel po wewnętrznej stronie kół , jeśli nic nie widać to pozostaje sprawdzenie na wyważarce.
Drgania przy takiej prędkości zazwyczaj mają źródło w kołach.
Pozdrawiam.

Przemo1871
24-08-2011, 23:18
Definitywne rozwiązanie sprawy nastąpiło dopiero dzisiaj .
Hałas ustąpił po wymianie łożyska oraz po przetoczeniu jednej tarczy LT ( miała wżer po wewnętrznej stronie). Efekt ?? anielska cisza !!! .
Pozdrawiam.