PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] [MKII] Wymiana tulei przednich sanek



lukiko1986
17-07-2011, 17:32
Witam...
Przejrzałem kilka tematów w tej sprawie ale nie znalazłem porady ani wskazówki czy da się te tuleje wymienić w warunkach domowych. Znajomy twierdzi iż...nie. Ale pomyślałem że spytam tutaj. Mianowicie ponad 2 lata temu miałem stłuczkę (sprawca uderzył mi w przednie prawe koło - te od pasażera). Otwór na końcówkę drążka w zwrotnicy aż pękł i maglownica też itp. Około rok temu robiłem gruntowny remont zawiechy+geometria. Lecz ostatnio autem rzuca jak przyspieszam na prostej...Zbieżność raz jeszcze ustawiałem ale gość stwierdził że to wybite przednie tuleje sanek i że już wtedy powinienem je wymienić przy okazji remontu. Oglądałem to tak z wierzchu ale ciężko mi stwierdzić czy po demontażu belki sam dam radę je wmontować. Czy ktoś z was to robił kiedyś w zaciszu domowym?

Mondekmk1
17-07-2011, 18:01
Takie sanki mozna spokojnie za 50 100zl kupic i najlepiej wymienic cale niz sie bawic w zakladanie zamiennikow.

mondziak2005
18-07-2011, 20:51
jesli sie nie myle to mozna . bo silnik sie oprze na poduszkach . ale ja bym i tak lewarek pod silnik dał. troche zabawy bedziesz miał. ja sanki opuszczałem nie raz i nic sie nie działo ale nie demontowałem.

lukiko1986
23-07-2011, 14:17
Ale nie chodzi mi o to jak wymontować je i co zrobić, bo to akurat mam opanowane i w 40-50 minut spokojnie wyciągam sanki spod samochodu. Pytanie tylko dotyczy tego jak same tuleje wcisnąć jak już wszystko będę miał na wierzchu? Oczywiście mowa o warunkach domowych...