PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Poszło wspomaganie



Kusus
18-07-2011, 18:19
Witam,

Jechałem sobie wczoraj swoim fordem i zauważyłem, że przy skręcaniu zaczyna coś wyć, okazało się, że w tempie ekspresowym zniknął mi płyn do wspomagania. Dolałem, przejechałem 200 metrów i znowu to samo. "Zniknął" w sensie nie zauważyłem jakiegoś mocnego wycieku, gdzieś ten płyn się gromadził. Zadzwoniłem dzisiaj rano do magika, kazał mi przyjechać. Wsiadłem w autko i z pół kilometra przed mechanikiem coś wybuchło, wylał się cały nagromadzony płyn na ulicę i autko jechało już bez wspomagania. Autko stoi już u mechanika i jutro ma mi dać znać co się stało ale wstępnie powiedział, że to wina uszczelniacza.

Jaki może być tego koszt naprawy i co mogło się zepsuć ?

Paker
18-07-2011, 20:00
jak jechałeś bez płynu to mogłeś zatrzeć pompę ;) koszt hmm sadze pompa + wymiana ;)

Kusus
18-07-2011, 20:11
Gorzej jesli poszla np. przekladnia. On spojrzal pod spod i stwierdzil ze cos peklo ale o szczegolach mam sie dowiedziec jutro. Z tego co sie orientuje 5to koszty wymiany tych zabawek sa kolosalne... Okolo 2 tygodni temu zauwazylem jeszcze jakby bulgotanie, slychac to bylo z wnetrza samochodu. A plyn staralem sie dolewac. Okolo 6 miesicy temu mialem lekka stluczke i okazalo sie, ze oprocz peknietego zderzaka musialem takze wymieniac chlodniczke do wspomagania ale jezdzilem z dziurawa okolo 2 tygodni dolewajac plynu i czasem pompa sie odzywala...

mondziak2005
18-07-2011, 20:24
jesli poszedł uszczelniacz na maglu to nie mam pojecia ale uzywka nawet na forum to okolo 100zł pompa pewnie koło 50 zł . a wymiana pewnikiem tez ze 150 za magiel . pompe przy niewielkich mozliwosciach sam wymienisz. magiel na upartego tez. ja juz mam doswiadczenie :) jak by cos to pisz krok po kroku cie poprowadze:) tylko na pw.

Netoper
18-07-2011, 20:25
i co mogło się zepsuć ?
Wywalić mogło pompę, chłodnicę, przekładnia mogła pęknąć czy uszczelniacze wysadziło. ewentualnie jakiś przewód.
Jak przekładnia nie uszkodzona a olej poszedł przez pompę, chłodnicę czy przewód, to samej przekładni nic się nie stało jak bez oleju jechałeś.


i stwierdzil ze cos peklo ale o szczegolach mam sie dowiedziec jutro.
Ciekawe dlaczego od razu nie powiedział co pękło... Zanurkuj z nim do kanału i niech Ci konkretnie pokaże co jest uszkodzone, żeby lipy nie wcisnął że do wymiany przekładnia a faktycznie tylko przewód będzie uszkodzony.

Kusus
18-07-2011, 20:59
zostawilem autko u p.Tomka i nie mial czasu wiec tak o tylko zajrzal. cytuje; "mogl panu pojsc uklad kierowniczy bo widzialem peknieta oslonke. dolewal pan plynu ktory sie gromadzil i w koncu ja rozsadzil. prosze zostawic numer i ja jutro do pana oddzwonie"

mondziak2005
18-07-2011, 21:06
Zanurkuj z nim do kanału i niech Ci konkretnie pokaże co jest uszkodzone, żeby lipy nie wcisnął że do wymiany przekładnia a faktycznie tylko przewód będzie uszkodzony.

no to jest fakt . tu raczej wielkiej filozofi nie ma zeby zobaczyc z kad sie leje

---------- Post dodany o 20:00 ---------- Poprzedni post dodany o 19:59 ----------


bo widzialem peknieta oslonke. dolewal pan plynu ktory sie gromadzil i w koncu ja rozsadzil. prosze zostawic numer i ja jutro do pana oddzwonie"


uswiadomcie mnie gdzie jest taka opcja zeby sie płyn zebrał ???????

---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post dodany o 20:00 ----------

ja wyjmowałem kilka razy magiel i jedyne miejsce o ktorym mysle to sa te gumowe osłony . ale to jak tam poszedł olej to znaczy ze uszczelnicz poszedł na maglu .

Netoper
18-07-2011, 21:06
uswiadomcie mnie gdzie jest taka opcja zeby sie płyn zebrał ???????
Może ta gumowa harmonijka? uszczelniacz drążka puścił i się w niej zbierało, ale kurna nie wyobrażam sobie żeby przez to pękła, coś mechanior czaruje albo nie ma zbyt pojęcia.

to jest mocne :))

mogl panu pojsc uklad kierowniczy

mondziak2005
18-07-2011, 21:12
uszczelniacz drążka puścił i się w niej zbierało, ale kurna nie wyobrażam sobie żeby przez to pękł

no to akurat wierze bo sam miałem taki przypadek , znaczy głu[pota ale, zalałem olej do przekładni bo tylko taki miałem w bagazniku a mi strzelił przewod i zeby nie rozwalic pompy se pomyslałem tego wleje moze sie nic nie stanie a jednak. :( i poleciał uszczelniacz po kilku chwilach jade i puchhh wywaliło ta gume :(

Kusus
18-07-2011, 21:12
zapomnialem o jednym. powiedzial takze ze mogl mi pojsc uszczelniacz ;p boje sie zeby mi nie wyskoczyl z jakas regeneracja maglownicy za 1000 zl

Netoper
18-07-2011, 21:14
Pełna regeneracja magla to około 700-800zł, jak same uszczelnienie to około 300-350zł biorą warsztaty.

mondziak2005
18-07-2011, 21:17
to proponuje uzywke chłopaki maja na forum , zreszta w 2 mdo szykuje mi sie wymiana . wiec tez bede zaraz szukac

---------- Post dodany o 20:17 ---------- Poprzedni post dodany o 20:16 ----------


Pełna regeneracja magla to około 700-800zł, jak same uszczelnienie to około 300-350zł biorą warsztaty.



to jest normalnie ............. yhhh przekracza wartosc mojego auta :PP

Netoper
18-07-2011, 21:20
yhhh przekracza wartosc mojego auta
:))
No niestety takie ceny, ten przedział co podałem to rozsądna pieniążki, bo są warsztaty że 1200 za pełną regenerację wołają.

Ja osobiście też bym używki szukał.

Kusus
18-07-2011, 21:22
zobaczymy bo moze rozwalilo pompe do kompletu i przewody ;p ciekawe co jutro p.tomek powie. chwile przed tym jak zostawilem plame na asfalcie uslyszalem jakby ktos dziurawil karton z powietrzem. byl to bardzo slaby pusty dzwiek. a tak swoja droga to nie sadzilem ze jazda mk2 bez wspomagania jest taka ciezka....

ile bys chcial za maglownice jakby co ?;d

mondziak2005
18-07-2011, 21:29
tylko zeby on ci całego układu nie wymieniał łacznie z koncowkami bo jechałes bez wspomagania.

---------- Post dodany o 20:29 ---------- Poprzedni post dodany o 20:25 ----------

ja to nie mam sam bede szukac. ale zobazc w markecie tam maja

---------- Post dodany o 20:29 ---------- Poprzedni post dodany o 20:29 ----------

a zaraz ci poszukam

Netoper
18-07-2011, 21:29
ile bys chcial za maglownice jakby co ?;d
W "market kupię" wrzuć ogłoszenie że szukasz magla.

mondziak2005
18-07-2011, 21:33
http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/3554-Waski_FST do niego napisz

Kusus
19-07-2011, 07:17
Dzisiaj dam znac co Pan Tomek zdjagnozowal.

mondziak2005
19-07-2011, 07:21
koniecznie

Kusus
19-07-2011, 12:27
Rozmawialem z mechanikiem i tak:

-pekniety waz cisnieniowy do pompy + uszczelniacz do wymiany
-zdezelowana sprezyna + uszczelniacz maglownicy - to bylo powodem usterki
-peknieta oslona maglownicy
+zalecil mi zmiane paska wieloklinowego bo mowil ze jest ladnie zdezelowany
+prawy drazek mowil ze jest do wymiany - pytal sie czy nie stuka mi nic przy skrecaniu w prawo - w sumie mial racje...
+ reszta uszczelnien ukladu

Za wszystko 630 zl razem z robocizna.

I co sadzicie?

Netoper
19-07-2011, 21:35
I co sadzicie?
A to koszt samej robocizny czy z gratami?

Kusus
19-07-2011, 22:01
w cenie sa graty i robocizna.
wszystko wliczone.

Kusus
20-07-2011, 12:52
Nie bylo zadnego komentarza wiec sie tego podjalem. Zobaczymy jutro jak wrazenia jezdne :)

mondziak2005
21-07-2011, 10:50
nie wiem czy drogo ale wydaje mi sie ze troszke drogo . ale ja nie szlajam sie po mechanikach moze dlatego . ale jeszce zberznosc ci dojdzie po wymianie koncowki .

Netoper
21-07-2011, 11:05
Wąż, sprężyna, uszczelnienie magla, wymiana końcówki, pasek, jak to wszystko faktycznie z gratami to rozsądnie potraktował.

mondziak2005
21-07-2011, 11:05
+prawy drazek mowil ze jest do wymiany - pytal sie czy nie stuka mi nic przy skrecaniu w prawo - w sumie mial racje...

drazek czy koncowka?? i teraz tak sobie mysle o czym mowa czy o stabilizatorze ??
po szybkich obliczeniach takie ceny wziołem mniej wiecej

uszczelniacz jak napisał netoper 300
50 koncowka
25 osłona gumowa
50 pasek
to jakies 425 to jest max jakie moga byc ceny . reszta robota .
wiec nie jest zle.

Kusus
22-07-2011, 08:29
Ustawil mi geometrie gratis.
Autko prowadzi sie rewelacyjnie. Zniknelo nawet lekkie bicie przy hamowaniu.
Kultura jazdy sie poprawila, nie ma odglosu lejacej sie wody w srodku i jest ciszej.
Nie wspominam juz o jakosi prowadzenia i poruszania sama kierownica :)

Jestem bardzo zadowolony.

mondziak2005
23-07-2011, 17:25
he he no to sie ciesze :)
Jestem bardzo zadowolony.