PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana czy naprawa pompy abs-u



vistahp
19-07-2011, 22:00
witam mam podejrzenie że zatarła mi sie pompa abs (światła migają i nie działa abs) i teraz nie wiem czy kupic używkę czy naprawiać moją .mam pytanie robił już to ktoś i czy jest to takie skomplikowane jak sie wydaje proszę o jakieś rady... dzięki

hubert12
20-07-2011, 00:45
ja wymieniłem na używke dałem stówke i śmigam już rok
a kontrolka ci świeci od ABS-u czy nie ?? Bo umnie nie świeciła a ABS nie działał i to na 100 jest zatarcie pompy

Paolo
20-07-2011, 08:44
a kontrolka ci świeci od ABS-u czy nie ?? Bo umnie nie świeciła a ABS nie działał i to na 100 jest zatarcie pompy


A może tak warto sprawdzić błędy jakie ma zapamiętany układ ABS a nie w ciemno wymieniać pompę :)

lochoo
20-07-2011, 08:49
Wystarczy , że któraś wtyczka jest poluzowana czy zaśniedziała i już abs nie działa i lampka się swieci to nie ma co szaleć z pompą tak jak Paolo pisze!

vistahp
20-07-2011, 08:49
kontrolka świeci przy zapalaniu potem normalnie gaśnie że niby wszystko ok a absu nie ma, mało tego w czasie jazdy światła od czasu do czasu migają czyli to wskazuje na zatarcie w 100% jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi a i czym się sprawdza te błędy ?

lochoo
20-07-2011, 10:54
Jeśli miałbym taki problem zdecydował bym się na regenerację a nie kupowanie używki bo masz gwarancję poza tym trzeba stwierdzić czy to nie elektronika więc na komputer trzeba jechać.Kupisz jakiegoś dziada używanego i znów koszta więc lepiej wydać trochę więcej kasy niż dwa razy płacić za jedną sprawę

Mondekmk1
20-07-2011, 20:06
Lepiej kupic uzywke. Pompy nie siadaja az tak czesto w mondkach wiec spokojnie mozna znalesc w dobrym stanie.