PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ściąganie w prawo przy hamowaniu - tarcze?



pupek86
20-07-2011, 21:51
jak hamuję to widać gołym okiem że ciągnie w prawo - jak puszczę hamulec to wóz się prostuje. przy gwałtowniejszym hamowaniu z większej prędkości kierownica się telepie jak dzika. czy to może być wina tarcz hamulcowych? dodam jeszcze że jeden amor z przodu (chyba po stronie pasożyta) jest do wymiany bo ledwo zipie i sworzeń wahacza (nie pamiętam z której strony) ma już delikatny luz.

przemoprzem
20-07-2011, 22:17
sworzeń wahacza (nie pamiętam z której strony) ma już delikatny luz.

Wszelkie luzy powodują takie problemy. A to tulejka i wahacz się cofa i ściąga. A to luzy na drążkach lub końcówkach drążków kierowniczych - też będzie telepało kierownicą. Następnie - tak miałem u siebie - felgi felerne.

Ale u ciebie jak ściąga to pewnie wina zawieszenia - tuleje lub ten sworzeń. A telepanie - drążki lub końcówki drążków. Na koniec sprawdzić czy któryś zacisk nie zapieczony - wtedy jedna strona hamuje normalnie, druga słabiej i ściąga. No i tarcze, ale jak się krzywią to chyba świeżo założone.

pupek86
20-07-2011, 22:20
Na koniec sprawdzić czy któryś zacisk nie zapieczony

rok temu klocki wymieniane to chyba nie.....

ale jak się krzywią to chyba świeżo założone.

tarcze nie wymieniane od co najmniej 4 lat (tyle auto w kraju).

zsberg
20-07-2011, 22:29
najpierw luzy w zawieszeniu, a potem hamowniki, bo inaczej mozesz niepotrzebnie wydać kilka zł na tarcze i klocki

przemoprzem
20-07-2011, 22:39
rok temu klocki wymieniane to chyba nie.....

Ale mogły się w ciągu roku zasyfić zaciski na prowadnicach i jest amen. W Golfie żony była taka masakra, że tarcza od zewnątrz byłą po prostu zardzewiała, bo klocek stał nieruchomo. Ale tak czy siak to prędzej luzy w zawieszeniu będą. Warto zrobić żeby np opon przy okazji nie ściąć.

zsberg
20-07-2011, 22:50
Warto zrobić żeby np opon przy okazji nie ściąć.

o walorach akustycznych nie wspominając :))

pupek86
20-07-2011, 22:52
najpierw luzy w zawieszeniu

amory i sworznie idą do wymiany na początku sierpnia. przy rozbieraniu wozu zobaczymy co tam jeszcze jest nie teges

dam1ian
21-07-2011, 20:42
U mnie było to samo pomogła wymiana tulej na wahaczu.

Optysio
23-07-2011, 00:40
Ponadto, jeśli się uda to zmierz tarcze. Telepanie kierownicą przy hamowaniu z większej prędkości może być od luzów w zawieszeniu, ale i od krzywych tarcz. Wpływ na to mają również piasty. Masz sporo rzeczy do sprawdzenia. U mnie telepało przez luzy w zwieszeniu i krzywe tarcze. Jak zlikwidowałem luzy w zawieszeniu to troszkę się zmniejszyło telepanie i przestało ściągać, ale dopiero wymiana tarcz dopiero zlikwidowała problem.