PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] zaciski przód



flesi1
20-07-2011, 23:01
witam szukałem i nigdzie nie ma. otóż prawe przednie koło się grzeje. rozebralem wyczyściłem jażmo zajrzałem pod gumkę tloczka niby ok. bardzo skomplikowane jest wyciągnięcie tłoczka przeczyszczenie i złożenie. i jak wkońcu jest z odpowietrzaniem hamulców konkretnie po rozebraniu tylko jednego przedniego zacisku. proszę o pomoc.

Jendrekmak
21-07-2011, 00:35
bardzo skomplikowane jest wyciągnięcie tłoczka przeczyszczenie i złożenie

a nasmarowanie tłoczka odpowiednim smarem do zacisków? coś a'la wazelina który nie reaguje z płynem hamulcowym
odpowietrzyć oczywiście trzeba - przynajmniej oba przednie zaciski a czy tylne to sam zobaczysz

flesi1
22-07-2011, 11:24
chodziło mi o to czy poprostu pomłu wyciska się tłoczek czyszczenie tłoczka i zacisku w środku, smarowanie i wciśnięcie tloczka. czy może jest to bardziej skomplikowane. a co do odpwietrzania to też chcialem się dowiedzieć czy to wygląda tak że pompowanie pedałem trzymanie i druga osoba odkręca odpowierznik jak wyleci to zakręcamy odpowietrznik i powtorka kilka razy. czy jest jakiś bardziej udziwniony sposób.

Jendrekmak
22-07-2011, 11:34
nie ma bardziej udziwnionego sposobu - ten wystarczy tylko nie zapomnij dolać nowego płynu.
natomiast sam zacisk to trzeba dokładnie obejrzeć np. czy tłoczek nie jest skorodowany i czy gumy nie są popękane. dokładnie też trzeba wyczyścić i w razie konieczności wymienić prowadnice zacisków